Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zwykły format, ale po tym będzie zawsze mozna odzyskać część danych, jeżeli nie masz nic do ukrycia to najlepszy wybór, dysk nowy już nigdy nie bedzie, więc w sumie bez różnicy, każdy i tak będzie mógł sprawdzić ile dysk ma przepracowane godzin.

 

Pytanie jeszcze w jakim celu chcesz go sformatować, sprzedać czy co ?

Link to post
Share on other sites

Wyzerować go opcją random 6 razy, np programeme Eraser -> http://www.dobreprogramy.pl/Eraser,Program,Windows,12852.html.

 

http://www.pcworld.com/article/261702/how_to_securely_erase_your_hard_drive.html

 

http://www.pcworld.com/article/2024250/review-eraser-removes-files-safely-and-permanently.html

 

Dane można odzyskać nawet z wyzerowanego dysku do 6 formatów wstecz.

 

Bzdura i to kosmiczna. Nowaj

 

Zerowanie to nic innego jak format tylko że całej powierzchni dysku, dlatego trzeba to zribc 6 razy z opcją random. Ja zwsze tak robię jak sprzedaję używany dysk - uruchamiam czyszczenie i zostawiam komputer na noc i rano mam gotowy dysk. Dysków SSD nie da sie wyzerować bo jest inna struktura pamięci i tu tylko pomaga młotek  :D

 

Jak chcesz tylko usunać partycje to mozesz to zrobić podczas instalacji systemu. Klikasz przy wyborze partycji opcje Zaawansowane i wybierasz któr chcesz usunąć a potem Usuń.

Możesz też z poziomu WIndows skasować partycje pod warunkiem że nie są na dysku na którym jest system:

 

START -> Run.. wpisujesz DISKPART i enter

otworzys się program w lini polecen , dajesz LIST DISK i enter

potem SELECT DISK X (gdzie X to numer dysku który czyścisz. Teraz polecenie CLEAN i enter. Gotowe !!! Wychodzisz z programu a partycji w Windows juz nie ma :)

Edytowane przez Nowaj
Wprowadzanie w błąd.
Link to post
Share on other sites

 

 

Dane można odzyskać nawet z wyzerowanego dysku do 6 formatów wstecz

 

Bzdura

 

 

 

Zerowanie to nic innego jak format tylko że całej powierzchni dysku

 

Bzdura

 

 

 

dlatego trzeba to zribc 6 razy z opcją random

 

Bzdura. Stek bzdur.

 

 

 

Zerowanie dysku o pojemności 160 GB trwa ok. 7 ~ 8 godzin

 

Kolejna bzdura

 

 

 

0 a ja mam 250 gb. Coś szybszego jest?

 

Do wyzerowania całości nie ma , ale zerowanie 250GB dysku w zależności od modelu powinno trwać ok godziny.

Link to post
Share on other sites

Bzdury to ty piszesz.... najpier się dokształć a potem komentuj wypowiedzi innych zwłaszcza że są poparte doświadczeniem i dowodami...

 

 

 

zerowanie 250GB dysku w zależności od modelu powinno trwać ok godziny.
 

Widać że kolego masz pojęcie co to jest zerowanie i niskopoziomew zapisywanie dancyh.... Około godziny kolego trwa format, czyli formatowanie pełne. Zerowanie jest przeprowadzanane z niskiego poziomu bit po bicie i trwa o wiel dłużej. Zależy to od łącza dysku, szybkości kontrolera, prędkości dysku i na pewno nie od programu bo zerowanie (wipe) to jest hardwarowa opcja a formatowanie to jest opcja programowa.

Link to post
Share on other sites
Bzdury to ty piszesz....

 

Po co sie kolejny raz pultasz. Naczytałeś się coś , ale nie umiesz tego jeszcze w logiczna całość poukładać. Nie używaj pojęć typu "zerowanie niskiego poziomi", bo to nie dotyczy współczesnych dysków , a jak już to takie rzeczy fabryka robi. I nie zerowanie niskopoziomowe a formatowanie niskopoziomowe. 

 

Zerowanie to zwykły zapis tyle że zerami ( stąd nazwa )  i trwa tyle ile średnia predkośc zapisu dla dysku. Jest ona zazwyczaj zbliżona do odczytu ( popularnym benchmarkiem Hdtune można sprawdzić ) Dlatego łatwo obliczyć ile trwa. 

 

I kolejny raz powtarzam , że wyzerowanie 250 GB sprawnego dysku trwa ok godziny. 

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Operacje zerowania najlepiej wykonać z nośnika LiveCD, ostatnio polecałem narzędzie DBAN

http://forum.benchmark.pl/topic/112930-zerowanie-formatowanie-ssd/

podstawowe narzędzie dd

http://lazowski.wordpress.com/2009/07/16/sposoby-uzywania-dd/

http://odzyskiwanie-danych.edu.pl/nadpisywanie-kasowanie-szyfrowanie/

Craig Wright specjalista w tej materii uważe że

http://computer-forensics.sans.org/blog/2009/02/04/what-happens-when-you-overwrite-data/

http://computer-forensics.sans.org/blog/2009/01/15/overwriting-hard-drive-data/

szybkość nadpisywania zależna jest jednak od narzedzia jakie używamy,

w linku więcej o <dd>

http://wampir.mroczna-zaloga.org/archives/774-szybkosc-czyszczenia-dysku-z-uzyciem-dd.html

Edytowane przez Fix00ser
Link to post
Share on other sites

Zerowanie to zwykły zapis tyle że zerami ( stąd nazwa )  i trwa tyle ile średnia predkośc zapisu dla dysku.

 

Wipe (zerowanie) może być tworzone poprzez ciąg 0 lub 1 lub losowo przez 1 i 0. Zapis jest wykonywany bit po bicie a nie jak zapis który zapisuje w losowe wolne miejsca na dysku - inaczej nie byłoby sensu robieania defragmentacji.... Głowica porusza się selektywnie bit po bicie a nie "lata" po całym dysku jak w przypadku zapisu w losowych miejscach. To gdzie jest "wolne pole do zapisu" jest zapisane w tzw. tablicy partycji która jest na początku dysku - taki przewodnik dla głowicy gdzie ma sie ustawić.

Szybkość czyszczenia dysku zależy od sprzetu i metody. Z poszomu normalnych programów w systemie nie da sie tego zrobić. Jak pisałeś wykonuje to producent... albo użytkownik jeśli pobierze odpowiednie oprogramowanie napisane w asemblerze (to taki język programowani niskiego poziomu, stąd między innymi nazwa formatowania niskopoziomowego). Dysk twardy obraca się z daną prędkością i czas zapisu na początku talerza dysku (licząc od środka do zewnątrz) jest szybszy niż czas który jest na ostatnich ścieżkach. Około 1h dysk 250GB się sformatuje bo czyszczone sa tylko miejsca gdzie sa dane a w przypadku szybkiego formatu tylko tablica partycji ale wyzerowanie bedzie trwało dłużej.

Im nowszy dysk tym technologia pozwala na szybsze zapisy wiec szybciej wykonamy operację. Dysk 250GB jest dyskiem wolnym w porównaniu do 1TB który jest nowszy technologicznie, np ma kilka talerzy , więcej głowic pamięci podręcznej i prędkości obrotowej, NCQ i nne technologie i metody zapisu....

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Partition Wizard Bootable

http://www.partitionwizard.com/partition-wizard-bootable-cd.html

pobierz lustro i wypal obraz płyty, następnie uruchom z boot-a

po pojawieniu się GUI kliknij ppm na wybrany dysk i z menu wybierz opcję DISK Wipe

http://www.partitionwizard.com/help/wipe-disk.html

Edytowane przez Fix00ser
Link to post
Share on other sites

O co ty walczysz człowieku ? I co mi wklejasz ?  Sytuacja jest jasna . Od dawna zeruje się dyski np. programem MHDD lub programem producenta lub innym do tego celu służącym. Zrób to i zmierz czas. to po pierwsze 

 

Następnie "otwórz" sobie taki dysk w programie np. DMDE i zobacz, że masz zapisany samymi zerami. Ok można i jedynkami zapisać i jakimkolwiek innym wzorcem Bo o to tu chodzi o nadpisanie danych , wszystko jedno czym , czy zerami jedynkami czy "krzaczkami" I czas będzie ten sam. 

 

Masz przykład jak wygląda sektor w DMDE zapisany zerami i innym wzorcem. Użyj może takie DMDE i sprawdź ile zeruje się dysk a ile zapisuje rożnymi "pomieszanymi danymi". Zaręczam ci że tyle samo. Czyli "rożne dane" nie mają znaczenia dla sektora dla jego bajtów i bitów jeśli chodzi o szybkość zapisu. I to tyle co do zerowania, bo ja nie wiem jak ty chcesz to zrobić inaczej. 

 

Ja odpalam MHDD wklepuje erase i leci zerowanie. Tu ameryki nie trzeba odkrywa,ć że po czymś takim dane są nie do odzyskania a trwa to zgodnie z prędkością zapisu danego modelu. 

 

 

 

http://www.bankfotek.pl/image/1642848.jpeg

http://www.bankfotek.pl/image/1642849.jpeg
 

Edytowane przez Werturko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli jak na ssd bede mial win 7 to moge zerowac z poziomu windowsa? Syszalem ze przed instalacja systemu na ssd trzeba w biosie cos zmienic zeby wzrosla wydajnosc.

Czyli jak na ssd bede mial win 7 to moge zerowac z poziomu windowsa? Syszalem ze przed instalacja systemu na ssd trzeba w biosie cos zmienic zeby wzrosla wydajnosc.

Link to post
Share on other sites
Czyli jak na ssd bede mial win 7 to moge zerowac z poziomu windowsa?

 

Oczywiście że tak. Mając system na SSD, drugi talerzowy dysk możesz wyzerować wieloma programami. Począwszy od programów do partycjonowania ( EASEUS Partition MASTER, MINI Tool Partition WIzard , AOMEI Partition Assistant )   , a tam zazwyczaj jest to opcja pt. wipe, poprzez rożne programy tylko do tego stworzone czyli jakieś "erasery, kil diski" itp czy programy typu DMDE który nie jest do tego stworzony, ale bez problemu to robi a dodatkowo można podejrzeć efekt działania. 

Edytowane przez Werturko
Link to post
Share on other sites

Spokojnie panowie. Spokoknie. A cos z poziomu windowsa polecacie?

 

Jeśli chcesz tylko usunąć partycje w cleu wyczyszczenia dysku to zrób to windowsowym programem DISKPART albo "Zarządzanie dyskami". Oczywiście pod warunkiem że nie jes to dysk systemowy. Jeśli jest to dysk systemowy zrobisz to podczas instalcji wybierajac opcje zaawansowane przy wyborze dysku do instalacji...

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...