Skocz do zawartości

Nokia Lumia 920 czy Nexus 4? Co wybrać?


Recommended Posts

Tyle, ze np nexus 4 nie jest high endem, a ma lepsze czesci w nizszej cenie. I to jest to.. Nokia ma slabsze podzespoly a kosztuje tyle samo co n4, (nie ktorzy powiedza ze plynniej chodzi ). Pytanie. Gdzie tu logika? W lumiach placimy za system? Co do lumi 520-720 jeszcze jakos akceptuje ceny. Ale taka lumia 925 ??

Ostatnio przymierzam sie do lumi, ale jakos nie ciekawie to wyglada.

Edytowane przez warnisty4321
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Nokia ma slabsze podzespoly a kosztuje tyle samo co n4, (nie ktorzy powiedza ze plynniej chodzi ). Pytanie. Gdzie tu logika? W lumiach placimy za system?
Logika? Widać, że kupujesz cyferki. O iphone strach wspomnieć bo gdzie w nim logika. 
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Niestety za otwartość Android płaci cenę w postaci wolnego działania, zacinania się, dzuwnych zachowań - Lumia zaś działa bardzo płynnie.

Czysty Android w Nexusie 4 ma zamulać? Hahahahhahahahahahahhahahaha!

Dziwne, że nawet Xperia L działa szybciej od Lumii 720.

 

Jak dla mnie, to jest wybór pomiędzy systemami i aplikacjami jakie oferują. Oba telefony będą dobrze działać. Nokia ma zdecydowanie lepszą kamerkę.

Edytowane przez Saiya-jin
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

NIE działa - to bzdura. Xperia SP dziala wolniej. Widać to zwłasza po paru miesiącach - mam w firmie dużo telefonów i moge porównać - ludzi z Androidem non-stop przychodzą po pomoc bo im telefony po paru miesiącach się zamulają. A sa to ZWYKLI użyszkodnicy - żadnych kombinacji, wgrywania ROM'ów - instalowania aplikacji.

 

Nexus'a 4 ma w firmie jeden z przedstawicieli i już po dwóch miesiącach mamy zamulanie - a też człowiek nie kombinuje. Więc proszę.

Link to post
Share on other sites

 

Czarno na białym. :)

 

Internet 15:45

Mapy 20:25 (ale inne mapy, więc nie do końca obiektywnie)

 

Android wcale nie jest żadnym mułem. Trzeba po prostu wybrać, który system bardziej nam odpowiada, gdzie jest więcej użytecznych dla nas aplikacji, czy chcemy kręcić filmy etc. Oba telefony są dobre i oba mają swoje wady i zalety. Nexus 4 jest dużo mocniejszy i zapewne będzie działał sporo szybciej - zwłaszcza przy odpalaniu bardziej wymagających aplikacji. Znowu Nokia ma lepszą kamerę.

Edytowane przez Saiya-jin
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak to jest znając życie tylko z filmów na youtube...

 

Równie dobrze można to samo powiedzieć o was opierających swoje argumenty o użytkowanie  jakiś lowendowych modeli czy "u mnie w firmie majo" ;)  Średnia i topowa półka androidów chodzi błyskawicznie, wieszanie czy lagi to tylko skutki niedopracowanych nakładek poszczególnych producentów wśród których króluje Samsung z touchwiz. 

Link to post
Share on other sites

Michur - czy jak Kupisz samochód nowy który NIE DZIAŁA poprawnie to naprawiasz go sam, sam wymieniasz wadliwy silnik? Czy moze pędzisz do serwisu i rządasz by ci naprawili? :)

 

Co mnie jako konsumenta obchodzi, że nakładka nie działa - KUPUJĘ - telefon i ma DZIAŁAĆ - nie mam się zajmować wgrywaniem ROM'ów czy customizacją. Ma działac i już. 

Telefon powinien dzialać bez kłopotów, błyskawicznie - a możliwośc "zabawy" powinna być bonusem - a nie KONIECZNOŚCIĄ.

 

Po za tym mam znajomych z Nexus'ami 4 - i mimo braku nakładek sprawiają problemy i płynne nie są. Owszem jest nieźle, ale do poziomu iPhone czy nawet Lumii 920 to sporo brakuje. A po półroku to nie mamy o czym rozmawiać - bo trzeba robić Wipe. I dotyczy to również telefonów na które nie jest instlowana masa apek i nie kombinuje się. Po prostu się je używa do dzwonienia najczęściej i poczty.

 

Zresztą w zeszłym roku SAMI ludzie od Google przyznali, że Android wymaga totalnego restartu, że obecnie jest ociężaly, ale by trzeba zerwać z wsteczną kompatybilnością. Więc tego nie robią - bo mocniejsze podzespoły to rekompensują. Powiedzieli wprost, ze do momentu w którym nie będzie możliwy dalszy wzrost mocy - to nic raczej nie zrobą. 

 

Mam wyzwanie - spróbójcie zainstalować najnowszego Androida 4.4 na telefonie pokroju Lumii 520 - czyli 2x 1GHz i 512MB RAM'u. Powodzenia :)  Mam w domu aktualnie HTC Desire, WildFire S i oba "katuję" i Android 4.4 na nich to porażka. Mimo, ze wgrywam najlżejsze, najbardziej odchudzone "customy" jest kicha.

 

To że Android wogóle da sie używac to zasługa coraz potężniejszych procesorów - porównajcie telefony z poczętków Androida 4.0 a z obecnymi z Androidem 4.4

Link to post
Share on other sites

Ravir nie uogólniajmy jeżeli Samsung ma cieższą nakładkę czy to znaczy że Sony, HTCki, Nexusy również  źle chodzą? otóż nie. Sam Samsung jakiś czas temu  przyznał że musi zmienic nakładkę i wyłożył na ten cel ogromne pieniądze. Z drugiej strony urządzenia tego producenta mają bardzo rozbudowane funkcje i np. sterowanie za pomoca gesów, wzroku dziś wyśmiewane w kolejnej generacji może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wp wprowadza to co już dawno być powinno, łatwo uczyć się na czyiś błędach i przy okazji być dwa kroki wstecz.  

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Dla mnie s2 średnio katowny był porażka jeżeli chodzi o płynność( pewnie przez tą nakładke samsunga). Wymieniłem go po miesiącu użytkowania na ip4, poźniej kupiłem ip4s. Lumie wziąłem ze względu na zbyt mały wyświetlacz w iphonie. Spadku płynności nie odczułem a wp8 jest całkiem przyjemny i prosty.

Link to post
Share on other sites

Od siebie polecam lumie 920. Posiadam ją od wczoraj i jestem bardzo zadowolony. Brakuje mi tylko porządnej gry z diamencikami w roli głównej :D.

O jakie Ci diamenciki chodzi?

Jeśli o takie o które ja mam na myśli to polecę grę The Treasures of Montezuma bądź The Path of Kara:-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...