Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemaneczko!

 

Mam zamiar kupić obudowę (ok. 300zł) i radiator (ok. 150 zł) by wyciszyć trochę sprzęt ;P

Moje wymagania co do obudowy:

-dwa nawiewy z przodu

-filtry przeciw-kurzowe wszędzie

-czarna tonacja

-dobre wykonanie

-zasilacz na dole

-szyba

-design

 

Wymagania co do coolera:

-cichy (przedewszystkim!)

-wydajny

 

Nie wiem czy to potrzebne ale podam nazwę procka - AMD FX-6300

Karta graficzna jest krótka bo jest nią GTX 660 (MSI Afterburner).

 

Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

Zły dział :/

 

Ale jeśli chodzi o samo pytanie to z obudów z oknem jest Gelid Darkforce, sam ją mam i mogę polecić http://allegro.pl/obudowa-gelid-darkforce-ft-gd01-a-podkladka-i3835412221.html

 

Cooler:

 

Raijintek EreBoss

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-ereboss-0p105250-602806/

Edytowane przez misiek06
Link to post
Share on other sites

Spoko, mam w zamiarze później modować kompa ale od czegoś trzeba zacząć ;P


Double post!

 

W tej obudowie nie podoba mi się design. Radiator jest fajny, ma cieńki wiatrak pozwalający na montaż RAM'u ale jak patrzę na wyniki fortisa jestem bardziej chętny go kupić (w dodatku tanszy).

 

Czekam na dalsze propozycje ;P Podoba mi się Zalman Z12 ale nie ma filtrów na topie.

Edytowane przez sklenar
Link to post
Share on other sites

 

 

Podoba mi się Zalman Z12 ale nie ma filtrów na topie.

 

Nic nie stoi na przeszkodzie żeby dokupić tanie filtry magnetyczne. Natomiast jeśli podoba Ci się Z12 to wiele w kwestii estetyki nie pomogę ;)  

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie zamówiłem jakiegoś corsaira. Przyjdzie w poniedziałek.


Okej, Wczoraj dostałem bude. Złożyłem kompa na nowo. I...

Mam za krótki kabel zasilający płytę główną. Nie ten gruby co wchodzi z prawej strony, tylko ten w lewym górnym rogu.

 

Nową obudową okazała się chyba Corsair 500r, nie wiem czy dobra ale wydaje się okej (ma wentylatory).

 

Teraz mam 2 opcje. Nowy zasilacz, albo przedłużka której nie ma na alledrogo.

Bardziej jestem skłonny do zakupu nowego zasilacza (obecnie mam Chiefteca 500w, potem podam dokładny model).

 

Powiedzcie mi, jakiego zasilacza potrzebuję aby grać na -załóżmy- GTX 780, albo 2x GTX 660 & FX-6300

 

pozdro 600, trzymajcie sie

Link to post
Share on other sites

Spróbujmy inaczej...

 

A jaka by była najniższa możliwa cena gdybym oploty robił sam a jedynie kupił przedłużkę?

 

Wiem że mogę sobie sam znaleźć, jednak mi zajmie to 4 godziny, a wy jako czołowi komputronicy i specjaliści z branży high-tech znacie oferty jak własną kieszeń albo nawet sami je pisaliście.


----------------------------------

A i jeszcze jedno.

Czym różni się przedłużka Premium Sleeve od przedłużki Deluxe SHD Sleeve?

Link to post
Share on other sites

Bez dobrej zaciskarki do pinów niewiele zrobisz. Do tego oploty za około 3zł/metr, piny (bo jak wytargasz z wtyczki stare to zazwyczaj się już do niczego nie nadają) + termokurcze (można zaciskać oplot w pinie ale to trudniejsze). Jak do tego doliczysz koszt przedłużki to się okazuje że wychodzisz na zero. 30cm przedłużka 24pin to ~8m oplotu. Podsumowując- ~20 złotych za gołą przedłużkę, ~25zł za oplot, 5 złotych na zestaw pinów, minimum 50 zł za kiepską zaciskarkę. No i ze 30 złotych na fajki bo to zadanie na długie zimowe wieczory. Oplatanie, zwłaszcza na początku, idzie jak krew z nosa. Ogólnie- jeśli nie masz zamiaru oplatać regularnie- taniej jest to gdzieś zamówić.

 

 

 

Premium Sleeve od przedłużki Deluxe SHD Sleeve

 

Typem oplotu. Porównanie różnych typów oplotu masz podpięte w tym dziale. One click away.  w dziale modding. Two clicks away.

Link to post
Share on other sites

Deluxe jest bardziej "plastikowy", a zarazem wytrzymalszy, nie widać na nim kurzu, kolory są bardziej intensywne, jest lekko błyszczący.

 

Premium jest nylonowy, czyli bardziej materiałowy, jest miększy niż deluxe, trochę lepiej się układa w ciasne łuki, ale to zależy głównie od kabla.

 

Tu masz paracord, czyli premium http://allegro.pl/paracord-550-oryginalny-92-kolory-linka-7-rdzeni-i3810086771.html

 

W bitechu możesz kupić kable z już założonymi pinami, do tego 2 wtyczki:

 

http://static.pokazywarka.pl/i/2607039/656149/przechwytywanie.jpg?1389886464

Możesz też kupić same piny i przewody, ale do tego trzeba zaciskarkę.

Edytowane przez misiek06
Link to post
Share on other sites

Cholera, Ja to myślałem że za 50 złoty dam rade całego kompa poukładać, dyche dam na kuriera a tu nie jest tak łatwo. I co najlepsze ceny nie są zależne od kursu dolara.

Już chyba lepiej nowy zasilacz kupić, a stary sprzedać...

 

Dzięki ziomale za odpowiedzi ;)


--------------------------

Okej, chyba mam żydowskie korzenie lub jestem polaczkiem na 120% bo szkoda mi tyle hajsu na głupie kable które nie poprawią wydajności komputera.

 

 

tyntyryty!!

 OPCJA 2

Szukam zasilacza 750W, w okolicach 300-400zł w którym będę miał kable tak długie że będę ich mógł używać jako skakanki.

Pozdro 600!

Link to post
Share on other sites

Mój kolega jest frajerem bo kupił tydzień temu identyczną kartę graficzną jak Ja. Zamierza on ją wymienić na wakacje.

Głównie dlatego potrzebuje zapasu energii.

 

Planuje także w przyszłości podkręcać GPU i CPU więc tutaj również potrzeba zapasu mocy.

No i jeszcze taki jeden powód, otóż zawsze chciałem mieć 750W. O gustach się nie dyskutuje. 

Patrzę optymistycznie w przyszłość. W każdej chwili może się okazać że wygram jakiś konkurs na TITANA.

 

Jednym słowem: ZASILACZ MUSI BYĆ! :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...