Skocz do zawartości

i5-4670k, ASROCK Z87 XTREME4, CM COSMOS S


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez IronFe,

Recommended Posts

Witam 

 

Poszukuje cichego i w miare wydajnego chlodzenia do procesora:

 

i5-4670k

 

ASROCK Z87 EXTREME 4 plyta

 

obudowa CM COSMOS S

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Cooler_Master_Cosmos_S__obudowa_nie_z_tej_ziemi.-1699.html

 

Aby nie zaslanial niczego waznego na plycie i zeby nie byl za wysoki tak zeby obudowe dalo sie zamknac 

 

w granicach 200 zl

Edytowane przez leosa
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

ja za bardzo Ci nie pomogę, ale chciałbym się dołączyć z pytaniem o chłodzenie.

Czy standardowe chłodzenie dołączone przez producenta nie wystarczy?

Rozumie, że podczas ciężkiej pracy się grzeje, ale chciałbym poznać Wasze opinie.

Co Wy ogólnie sądzicie o powyższym zestawie. Dodam , że znam wyniki testów ale chciałbym poznać Wasze opinie i czy opłaca się kupować tak drogi i5. Zmierzam kupić jakiś zestaw tylko do pracy w programach cad-owskich.

Czy zasilacz 350W go udźwignie? Dodatkowo grafika 60W i dwa dyski ssd i sata

 

Z góry dziękuję

wstasiek

Link to post
Share on other sites

@up

Zacznijmy od tego kolego ze sa działy na forum od pytania czy sprzęt takim taki da radę. A co do pytania o o to czy boxowe chłodzenie nie starcza. Otóż, jeżeli jest np w procesorach intela literą K na końcu oznacza ze można zrobic Overclocking, czyli podnieść wydajność proca, a co za tym idzie temperatury sa większe i boxowy cooler nie starcza.

@Topic

Nie znam się na tym ale zastanawiałem się może nad produktami od silentium pc? ;))

Link to post
Share on other sites

Z góry dziękuję

wstasiek

specem nie jestem ale do twojej pracy wydaje mi sie ze standardowe chodzenie wystarczy - ja gram wiec potrzebuje czegos lepszego niz to, poza tym mysle ze jak mam te k w procku to bede chciec podkrecic go, co do zasilania mysle ze 350 to malo 

Link to post
Share on other sites

Właśnie że zaawansowane programy jak np. Autocad czy jakieś inne programy do np. obróbki wideo / obróbki grafiki nieraz bardziej obciążają komputer niż gry.

 

Jeżeli chodzi o chłodzenie do procesora i5-4670k i obudowy Cooler Master Cosmos S to niestety mamy tutaj dosyć bardzo ograniczone miejsce, bo z tego co wyczytałem od płyty głównej do bocznej ścianki obudowy jest około 145 mm i drugim ograniczeniem jest cena bo jeżeli chciałbyś wydajne chłodzenie, które weszło by do twojej obudowy to moim zdaniem jedynie Phanteks PH-TC14CS - http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-phanteks-ph-tc14cs-556653/ 

Edytowane przez spide
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

@UP

jak do 200 zł to:

Thermalright HR-02 Macho

Prolimatech Basic 81 - to nic innego jak ekonomiczny megahalems z wentylatorem w komplecie

 

P.S.

Te 145mm na cooler cpu to jakaś bajka bo na fotkach widać ze:

http://www.avadirect.com/forum/uploads/3/showroom74-3.JPG

 

THERMALRIGHT Ultra-120 eXtreme zmieścił się 161mm wysokości

 

http://img.hexus.net/v2/internationalevents/ces2008/Thursday/CosmosS.jpg

 

CM v8 też zmieścił się a ma 161,1 mm wysokości (tak podaje producent)

 

W najgorszym wypadku będziesz musiał ściągnąć ten boczny 200 mm wentylator albo przesunąć go trochę w dół

Edytowane przez IronFe
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam,.

Czy standardowe chłodzenie dołączone przez producenta nie wystarczy?

Rozumie, że podczas ciężkiej pracy się grzeje, ale chciałbym poznać Wasze opinie.

Co Wy ogólnie sądzicie o powyższym zestawie. Dodam , że znam wyniki testów ale chciałbym poznać Wasze opinie i czy opłaca się kupować tak drogi i5. Zmierzam kupić jakiś zestaw tylko do pracy w programach cad-owskich.

Czy zasilacz 350W go udźwignie? Dodatkowo grafika 60W i dwa dyski ssd i sata

Jeśli nie będziesz podkręcał procesora wystarczy,ale na cisze i niskie temperatury nie ma co liczyć.

Założ temat w dziale Zestawy Komputerowe

wg tego wzoru

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

Wtedy ktoś kompetentny złoży Ci zestaw optymalny w Twoim budżecie

Link to post
Share on other sites

 

 

jak do 200 zł to: Thermalright HR-02 Macho

 

To. I w tej cenie to optymalny wybór. Dla spokoju ducha sprawdź odległość od płyty głównej do panelu bocznego aby mieć pewność że chłodzenie się zmieści, nie mniej jednak 145mm nie wydaje się realną wartością dla tak sporej obudowy :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...