Skocz do zawartości

Problem OC - nie zapisuje ustawień - prośba o pomoc specjalistów


Recommended Posts

Witam wszystkich, mam nadzieje że ten temat będzie dla was przyjemną zagadką, którą uda nam się rozwiązać.

 

Przejdę do konkretów, pod koniec roku 2012 złożyłem komputer, przez około dwa tygodnie miałem przyjemność zrobić udanie lekkie OC CPU, następnie byłem zmuszony oddać nowy sprzęt do serwisu (GPU piszczało, prawdopodobnie cewki - wymienili na nową).

 

Z tego co pamiętam od tego momentu mój Bios nie był w stanie zapisać ustawień OC (oprócz mnożnika FSB), nie przejąłem się tym za bardzo, bo moc komputera i tak pozwalała mi na bardzo dużo, a bardzo nie chciałem oddawać znowu komputera do serwisu na kolejny miesiąc.

 

W między czasie miałem nie jedno podejście pod OC, próbowałem zaktualizować/zresetować BIOS - nadal bez zmian.

 

 

Konfiguracja:

 

CPU: Intel Core i7 2600k

Mobo: ASRock P67 pro3 B3 /P67

Ram: 2x 4GB DDR III 1600mhz CL9 Kingston Black

Chłodzenie: Thermalright HR-02 Macho Rev.2

GPU: Sapphire HD7950 OC

Dysk: Samsung 840PRO 128GB

Zasilacz: Corsair 800W Gaming Series (kupiony pod przyszłościowy CrossFire)

 

 

 

Aby rzucić jeszcze większe światło na sytuację, przesyłam filmik z głównymi ustawieniami Default w BIOSie:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ig6zFQYy0zo&feature=youtu.be

 

Wrzucam również poniżej nieudaną próbę najprostszego OC, widać na niej jak po zmianie ustawień, mnożnik procesora (oprócz FSB) się nie zmienia:

 

Napięcie CPU bez OC pod maksymalnym obciążeniem to 1.270V

 

http://www.youtube.com/watch?v=82SOlIu3pBg&feature=youtu.be

 

 

 

Czy wiecie czym może być spowodowany brak możliwości zapisu CPU Ratio? 

 

Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. W razie czego prosze o zadawani pytań, mogłem zapomnieć coś dodać. Pozdrawiam!

Edytowane przez LubieFrytki
Link to post
Share on other sites

Nie będę odkrywczy wygląda na problem  z płytą bądź samym procesorem więc "najłatwiej" było by sprawdzić procesor na innej płycie, oraz inny procesor z K na Twojej płycie głównej.

Innych możliwości niema bo zostaje składanie w minimalistycznej wersji z jedną kością RAM itp ale reszta komponentów nie ma wpływu na właściwości płyty głównej w O.C.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...