Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.Szukam routera w okolicach 100zł.

-będzie podłączony do VECTRY(modem Thomsom TCM420)

-cena tak jak pisałem do około 100 zł

-zależy mi na tym żeby nie było problemów z sygnałem i nie przerywał

-komputer będzie podłączony do routera kablem, z Wi-Fi będe korzystał przez telefon lub laptop.

-znalazłem TP-Link WR740n, ale nie wiem czy się nada.

Z góry dziękuje za odpowiedzi kompetentych osób.

Link to post
Share on other sites

Klonowanie działa jak najbardziej. jego radio jest oparte o Atheros 9xx więc jedno z powszedniejszych na rynku. Używałem go kiedyś w domu przez jakieś trzy miesiące ( testowo ) , jako prosty domowy router spełniał swoje zadanie w 100% . Poleciłem go swojego czasu paru znajomym którzy nie wiele mają pojęcia o komputerach i chcieli po prostu tani , w miare dobry router i sprawdził sie. W poprzednich wersjach sprzętowych V2, V4.1 występowało pare problemów z radiem, PPPoE i NAT ale zostały skutecznie zażegnane w wersji V4.x np V4.23 . Niestety do dzisiejszego dnia istnieje backdoor ale naszczęscie w domyślnych ustawieniach żadne usługi nie są wystawiane na zewnątrz.  Nie polecam używania tego routera do hostowania zewnętrznych usług . Ale tak naprawde ktoś kto się zna na sieciach w życiu nie poleci takiego urządzenia do takich celów ( choć jest pare "przyszywanych ekspertów na tym forum" którzy nie mają zbyt wiele pojęcia na temat sieci i sprzętu z nimi związanego i polecają bardziej wymagającym użytkownikom tego typu routery...  

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedź.Jeśli router pracuje w 802.11n, ma zabezpieczenia WPA2-PSK to myślę że wystarczy.Chodzi Ci zapewne o to że router ma wiele luk które można wykorzystać.Router miałby służyć PC,laptopowi,telefonowi więc nie chciałbym uświadczyć lagów/zrywania połączenia.Urządzenia od routera będa oddalone na max 15 metrów w jednej kondygnacji przez kilka ścian nośnych.Jeśli nic nie znajdę innego w tej cenie, to chyba wybiorę własnie ten TP-Link.Cieszy mnie że na forum są jednak prawdziwi fachowcy.Podsumowując jeśli znajdziesz lepsze urządzenie to możesz podać.


 
Edytowane przez arina2012
Link to post
Share on other sites

w tym przedziale cenowym ( ~70zł ) nie ma za dużego wyboru . Napisałeś/aś że dysponujesz kwotą ~100zł więc szczerze proponuję ten model routera http://interprojekt.pl/wiki/Wiki.jsp?page=RTB_RB951-2N , co prawda kosztuje ~140 zł ale zdecydowanie warto dołożyć , dlaczego?

 

  • Radio z mocą do 1000mW oparte o Atheros ( regulacja HT Channel ), dla porównania WR740N ma ~70mW realnej mocy
  • tryb MIMO 300Mbps ( wewnętrzne anteny 2,5 dBi sprawują się o niebo lepiej niż radio w tp-linku z anteną 5dBi zewnętrzną )
  • Nieograniczone możliwości konfiguracji tego sprzętu ( tworzenie osobnych sieci dla gości , zupełnie odizolowanych od twojej z logowaniem PPPoE, RADIUS, HOTSPOT ) 
  • na bierząco tworzone są wykresy zużycia pasma na danym interfejsie + wykresu zużycia RAMU, procka
  • bardzo zaawansowany QoS ( dzielenie pasma, kolejkowanie ) 

Pracuję z serią MT 7xx , 9xx i wielu innych od paru lat. Są to urządzenia dedykowane dla bardziej wymagających użytkowników i ceniących sobie stabilność pracy. Mój RB951-2HnD działa od ponad roku i ani razu go nie dotknąłem fizycznie. 

Model który poleciłem w linku jest standardowym urządzeniem z tej serii , więc dla zwykłego domowego użytkownika. Niestety musisz zapomnieć o konfiguracji takiej jak w przypadku komercyjnych routerów " click and work" . Konfiguracja wymaga od użytkownika troche bardziej zaawansowanej wiedzy ale prawda jest taka że dla domowych ustawień to kwestia 15 minut i gotowe. Jak coś to pomogę zdalnie z konfiguracją ;)

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedzi.W końcu sam nie wiem co kupić, ponieważ router miałby służyć PC,telefonowi i czasami laptopowi.Powierzchnia 50m2 w jednym pionie.Nie chcę wydawać dużo bo czeka mnie wymiana dysku.Czy do tych zastosowań spisałby się ten WR740r, jeśli nie to przemyśle Wasze propozycje.

 

Janiaking, zastanawiam się czy jest mi potrzebny aż tak "wypasiony" router.Używałbym go w mieszkaniu w bloku,

 

Iwses, mógłbyś dokładniej powiedzieć o zaletach i wadach tego modemu względem podanego prze zemnie TP-Linka.Przyznam się że pierwszy raz słyszę o tej firmie.

Edytowane przez arina2012
Link to post
Share on other sites

wybór należy do Ciebie, myślę że po krótce opisałem ci obydwa routery więc sam zdecyduj. Jeżeli trzyma Cię kwestia finansowa to bierz WR740N. 

 

Bardzo nie lubie takich postów jakie serwują użytkownicy ( min. Iwses )  w wielu tematach na tym forum. Podadzą ci link ( na dodatek nieprawidłowy! ) i tyle. Nie znają kompletnie tego sprzętu ( być może go używają i dla nich jest bezawaryjny ) ale to nie jest dowód że urządzenie się dobrze sprawdzi gdzie indziej. Nie znają ich paramatrów sprzętowych  Nie chce się wypowiadać na temat urządzeń 8-level bo sporadycznie mam z nimi doczynienia. Wiem tyle, że większość z nich ( kedyś, nie wiem jak teraz) posiadała układy broadcoma więc nie za rewelacyjne. 

Link to post
Share on other sites

Póki co internet 5 mb/s ale myślę że w przyszłości będzie więcej.Jeśli ten WR740N nie będzie przerywał połączenia, będzie wysyłał max. sygnał to myślę że go zakupię.Z tego co patrzyłem to ma zabezpieczenia typu WPA2-PSK więc z tym chyba nie jest tak źle?

Link to post
Share on other sites
Bardzo nie lubie takich postów jakie serwują użytkownicy ( min. Iwses ) w wielu tematach na tym forum. Podadzą ci link ( na dodatek nieprawidłowy! ) i tyle.

Jak sobie nie radzisz własnym dziale to przynajmniej nie wtranżalaj  się do tego kto i co pisze/podaje w innym temacie na forum dobrze bo najwyrazniej nie masz pojęcia o tym.

 

Link jest poprawny to już każdego za rączkę trzeba prowadzić !? ciężko w tym linku wejść na sieci bezprzewodowe    i są tam podane modele które wymieniłem.

 

 

 

Nie znają kompletnie tego sprzętu ( być może go używają i dla nich jest bezawaryjny ) ale to nie jest dowód że urządzenie się dobrze sprawdzi gdzie indziej. Nie znają ich paramatrów sprzętowych

Jeśli się mylę/nie mam racji to uzasadnij swoją odpowiedz argumentami odradzając autorowi ten router.

Tak się składa miałem WRT150 a teraz WRT300 i od nowości tak u mnie działa b.dobrze żadnych zwiech,restartów itd i zasięg dobry mimo dużo zajętych kanałów.Odnośnie parametrów,zasięgu i związanych z tym przeszkód,jaką mi dasz gwarancję że twoje polecane urządzenie sprawdzi się dobrze gdzie indziej ? nabij zanim wystrzelisz.

 

 

 

Nie chce się wypowiadać na temat urządzeń 8-level bo sporadycznie mam z nimi doczynienia. Wiem tyle, że większość z nich ( kedyś, nie wiem jak teraz) posiadała układy broadcoma więc nie za rewelacyjne.

No to ekspercie zainteresuj się dokładniej to twój dział a nie krytykuj kokoś dlatego ,że podał router z którym ty masz najmniej do czynienia.

Autor by najmniej ma wybór a dodatkowych informacji jak nie tu to w sieci multum.

 

 

 

Iwses, mógłbyś dokładniej powiedzieć o zaletach i wadach tego modemu względem podanego prze zemnie TP-Linka.Przyznam się że pierwszy raz słyszę o tej firmie.

Wszystko masz tu ładnie opisane a o możliwościach i funkcjach które przedstawił @Janiaking t.j zużycia RAMU, procka,statystyka ruchu itd też są,zresztą czytaj:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-8level-wrt-150-wrt-300.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za odpowiedź.Teraz mam dylemat między dwoma modelami : WR740N I WRT 150.Różnią się jakoś szczególnie między sobą, czy to tylko kwestia firmy?

 

EDIT

Jeśli różnice są znikome, to wybrałbym chyba TP-Link WR740N ze względu na troszkę niższą cenę i większą dostępność.

Edytowane przez arina2012
Link to post
Share on other sites

W teście to stare ceny,teraz różnice są ok 10zł między nimi.Jest jeszcze model wrt-150 smart w cenie WR740N.

Różnica największa to polski interfejs użytkownika :) reszte musiałbyś porównać.

Jaki kupisz będzie dobry do tych zastosowań

 

-komputer będzie podłączony do routera kablem, z Wi-Fi będe korzystał przez telefon lub laptop.

Natomiast problemy związane z

 

-zależy mi na tym żeby nie było problemów z sygnałem i nie przerywał
to przekonasz się sam jak będzie w rzeczywistości.
Link to post
Share on other sites

Witam:-)

Od razu uprzedzam, że jestem zielona w tych sprawach, więc bardzo prosiłabym o wyrozumiałość:-)

Otóż chciałabym kupić router.

I teraz- kwota wiadomo nie za wielka, myślę że do 150zł można trafić dosyć solidny, mocny router.

I teraz niewiem kompletnie jaki. Nie wiem na co patrzeć przy kupowaniu więc proszę pytać.

Chcę korzystać z wi fi, internet to neostrada, w laptopie,po kablu, gdyż mieszkam na wsi więc internet bezprzewodowy odpada, ze względu na słaby zasięg.

Ważne aby router miał silny zasięg. Dom ma 68m2- 4pokoje 4x4.

Router będzie w jednym pokoju, chciałabym aby siła sygnału przechodziła przykładowo przez drzwi, i jedną ścianę, np. 4metry.

Czy sam router wystarczy czy trzeba coś jeszcxze dokupywać? Router z anteną czy bez wystarczy?

Na co się jeszcze patrzy przy zakupie routera?

Nie chcę źle kupić, więc będę wdzięczna za rady:-)

Link to post
Share on other sites

Ok poczytałam, co nieco się dowiedziałam:-)

w artykule pisze:" Producenci oferują routery z modemem ADSL2+, a ostatnio również VDSL. Ich zakup jest konieczny jedynie wtedy, gdy nasz operator dostarcza internet w danej technologii ( orange, netia). W przypadku kablówek ( aster, upc) wystarczy router z portem Gigabit LAN."

W moim przypadku, który ma być? Neostrade po kablu mam, podłączony do sieci telefonicznej, czy jakoś tak. Tak czy tak potrzebna u nas jest skrzynka telefoniczna wraz z kablem, który jest podłączony do modemu ( niewiem czy ważna jest nazwa modemu- pisze ZTE.)

 

Autor pisze o routerze Dual Band, ale chyba u mnie nie będzie to potrzebne, jak sądzicie? Skoro mieszkam na wsi, to dużego oblężenia na wi fi nie ma, tak sądzę. Więc i siła sygnału powinna być dobra, tak? No i wiadomo router musi mieć, wspierać protokół WPA2.

 

Autor pisze o standardzie WPS., który ułatwia to, że nie trzeba będzie wpisywać hasła np. W telefonie tylko na routerze specjalny guzik się wciska. Dobre to jest?

Przykładowo u mnie w domu będzie np. 4 sprzęty korzystające z wi fi, tablet i 3 smartfony.

 

I na koniec- który wkońcu polecilibyście router?

 

A ten TP-Link TL-MR3420? Warto? Inny? Jaki?

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki za ciekawy artykuł:-) Rozumiem, że np. Ten router WRT-150 ma wbudowany modem adsl? Obsłuży neostradę?Wystarczy wrt-150 czy ten wyższy model wrt-300? Ma ktoś ten router, może powiedzieć jak się sprawdza?Ok, doczytałam więcej i tak- http://m.allegro.pl/przedmiot,najtaniej-router-adsl-8-level-awrt-300-netia-neo,3884284263.htmlCo myślicie o tym routerze? Do neostrady będzie w sam raz? Korzysta ktoś z routera tej firmy 8level?Jak się sprawuje?

Jestem już w 90% zdecydowana na router TD-W8960n.Możecie jeszcze coś o nim powiedzieć? Mam nadzieję, że nie będzie problemu z podłączeniem routera, że to nie jest takie trudne, "czarna magia"?:-)

Edytowane przez basia8622
Link to post
Share on other sites

Tak myślałem że nie czytałaś tematu od początku.W tym linku co podałem mialem wrt-150 i mam wrt-300 z którego w skrócie jestem zadowolony.Łatwa konfiguracja dla początkujących w j.polskim. Resztę funkcji szybko ogarniesz i potrzebujesz router podpinasz do modemu który masz w domu dokładnie tak: z modemu-port LAN do routera-port WAN następnie z ROUTERA port LAN-do komputera/laptop

http://www.upc.pl/media/2013/1/9/router_pr_3.jpg

http://www.komputronik.pl/product/148605/Sprz%C4%99t_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/8level_router_DSL_Wi_Fi_300Mbps_WRT_300.html

 

http://www.ceneo.pl/15384611

 

 

Ten co ty podałaś pełni dodatkową funkcję modemu której nie potrzebujesz.

 

Na wszystkie twoje pytania/wątpliwości masz odp  http://www.benchmark...50-wrt-300.html tylko uważnie czytaj.Co do funkcji tj WPS,wszystkie typy autentykacji itd wszystko ma i nawet możliwość zapisu ustawień (save) .

 

Na temat pozostałych nie wypowiadam się,wspieram Polski Produkt ;):)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...