Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Jest to moje drugie podejście tutaj na forum w tym dziale. Już wcześniej chciałem się z wami podzielić tym co robię jednak byłem zmuszony do sprzedaży komputera na rzecz laptopa. Dziś jestem szczęśliwym posiadaczem Macbooka Pro z ekranem retina z którego jestem bardzo zadowolony. No ale jak to zazwyczaj bywa, człowiekowi zawsze mało… Osiedliłem się, kupiłem biurko no więc czas na komputer. 

 

Chciałbym abyście mi pomogli przy wyborze komponentów, chociaż uważam, że nie są one najgorsze:P

Proponowany zestaw:

  • Obudowa: Corsair 600T w kolorze białym
  • Procesor: Intel Core i5 4670k
  • MOBO: Asus Maximus VI Formula
  • SSD: Samsung EVO 120gb
  • HDD: WD Blue 1TB
  • Zasilacz: Seasonic M12 - 850W
  • RAM: 8GB (2x4GB) Kingston HyperX Beast XMPDDR3-1866 CL9 (9-11-9-27)
  • Grafika: Asus GeForce GTX 770 Direct CUII OC 4GB GDDR5
  • Monitor: ASUS VX239H 58,4cm (23 cale) IPS.

 

Chciałbym poznać wasze opinie na temat całego zestawu. Będzie on utrzymany w kolorystyce czarno-czerwonej. A cała reszta jest do uzgodnienia.. :) Czekam na opinie i propozycje.

 

  • Zastosowanie komputera: Programowanie, Gry
Edytowane przez piotrekov
Link to post
Share on other sites

 

 

Monitor 60 Hz pod GTX 770 + ...... płytę za 1000 zł oraz zasilacz 850W ? Chyba nie myślisz tutaj o SLI.

Sli póki co jest mi zbędne, ale kto wie, może w przyszłości:) a monitor chciałem z 2560x1600 27" ale ciężko trafić dobry w dobrej cenie:)

 

Docelowo ten post był innym temacie dlatego tego nie było, no ale już wklejam:P

 

  • Zastosowanie komputera: programowanie, gry 
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: nd. 
  • Których części potrzebujesz?: Cały zestaw wraz z monitorem
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Jak opanuję tego skilla:P
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: Póki co nie posiada
  • Specjalne wymagania: Cichy zestaw, prawdopodobnie na chłodzeniu od corsair h100i później nie wykluczam wodowania
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Brak 
  • Własna propozycja zestawu: jw.

 

No i chciałem ogólnie to przedyskutować z wami:)

Edytowane przez piotrekov
Link to post
Share on other sites

Zamiast przepłacać za uj wie po co Maximusa zakup tańszą płytę, tańszy zasilacz bo 850W do takiego cfg to głupota, i możesz pomyśleć nad tańszą obudową, natomiast dołożysz sobie do GTX 780 i lepszego monitora, wygląd będziesz modernizował w późniejszym czasie, narazie zrób sobie bazę w postaci porządnego sprzętu który by Ci troche posłużył.

Link to post
Share on other sites

A mógłbyś mi zaproponować jakąś fajną płytę pod z87, tylko żeby miała odrazu wifi wbudowane?

Jeżeli chodzi o monitor to zależy mi też na estetyce:P


Ktoś coś wie? Czekam na propozycje;p
Najbardziej chodzi mi o zasilacz, mobo, ramy, no i monitor.. Obudowa jeszcze 750d wchodzi w grę;)
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o płytę głowną z Wi-Fi to:

MSI Z87 MPOWER - http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z87-mpower-dual-ddr3-1600-sata3-hdmi-gblan-atx-z87-mpower-583146/

ASUS Z87 PRO -http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z87-pro-z87-sata3-usb3-pcie3-0-wf-bt-s-1150-atx-z87-pro-581290/

Pewnie zaraz będzie odzew, że Z77 MPower były wadliwe i to prawda, ale ja osobiście posiadam Z87MP i nie mogę powiedzieć o niej złego słowa. Trzech moich znajomych również ją posiada i nie narzekają.

Co do Ram: http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-tactical-ddr3-1600-cl8-8gb-blt2cp4g3d1608dt1tx0ceu-491985/

Zasilacz: http://www.angela.pl/p9475,super-flower-600w-golden-green-modular-sf600p14xe.html jeśli planujesz SLI http://www.angela.pl/p9480,super-flower-750w-golden-king-modular-platinum-sf750p14pe.html

Link to post
Share on other sites

A czym się różni płyta z87 mpower od mpower max? co do tego asusa kolorystyka mi się bardzo nie podoba:P

Ram od kingstona podoba mi się jeżeli chodzi o wygląd, bardziej chodzi mi o to czy lepiej wziąć 16gb 1600 czy moze 8gb 1866?

Jeżeli chodzi o zasilacze to jednak wolę postawić na seasonic, bequiet, czy też corsair:P

Link to post
Share on other sites

MPOWER MAX ma 20 faz zasilania (8+12), a MPOWER 16, ta pierwsza ma też więcej portów USB i terytycznie jest lepsza do OC. Po za tym nie różnią się praktycznie niczym, ale mimo tego zdarzają się awaryjne MAX-y, a o awaryjnych MPOWER-ach jeszcze nie słyszałem.

Jeśli będziesz używał komputera do gier i programowania to nie ma sensu brać 16GB, 8GB w zupełności wystraczy. Osobiście uważam, że Super Flower-y to najlepsze zailacze w swoich cenach, ale jeśli wolisz Seasonic to ten jest świetny http://www.ceneo.pl/20846320.

Osobiście uważam, że Twoje obudowy są mocno przepłacone i taki Corsair 500R byłby idealny, ale to już Twoja decyzja.

Link to post
Share on other sites

No powiem Ci że mpowera już miałem, ale na z77, i nie było tak źle.. Zmieści się w nim cooler Dark rock pro 2?Co do asusa to jest on bardzo ładnie wykonany(kwestia gustu oczywiście:). Obudowa musi być ładna, prosta i z oknem dlatego wybór pada na 750d, no chyba że jeszcze jakieś sugestie dostanę.. A co do zasilacza to niestety nie ma go w sklepie w którym planuję zakupy… 

Link to post
Share on other sites

@up

Co do SLI to musi odpowedzieć Ci ktoś inny, wydaje mi sie, że to może być za mało, ale nie koniecznie. Nie wiem ile prądu ciągnie zestaw na dwóch 770 musiałbyś sobie sprawdzić. Zasilacz ma sprawność 90-92% więc powinien być dobry.  Chociaż w sumie dwie 780Ti chodzą bez problemu na tym Super Flowerze 750W co podałem Ci wyżej więc powinno być ok, ale lepiej jak odpowie Ci ktoś bardziej w tym obeznany.

Link to post
Share on other sites

Właściwie to nie wiem czy nie wymaxować tego zestawu, i nie dołożyć do i7 4770k i właśnie do tej 780.. 

W sumie wpisałem tylko gry i programowanie w celach, no ale pominąłęm obróbkę wideo.. 10min-20min filmiki w fullhd..

więc sam nie wiem czy warto czy nie...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...