Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Ostatnio kilka razy wywaliło mi korki w momencie gdy włączyłem listwę do której podłączony jest komp, monitor i głośniki. Gdy już listwa jest włączona problem nie występuje (w każdym razie nie miałem takiego przypadku). Dodam tylko że wymieniłem listwę na inną i nadal to samo. Dzieje się tak odkąd mam nowy zasilacz Fractal Design Newton R3 600W. Wcześniej wszystko było ok gdy używałem mojego starego OCZ ModXStream 600W. Więc moim zdaniem wszystko wskazuje na zasilacz. Jakieś pomysły co z tym zrobić? Tak poza tym zasilacz działa bez problemu, więc chyba ciężko uznać go za wadliwy...

 

Pozdrawiam,

Rafał

Link to post
Share on other sites

1: Hmm, gniazdka są z bolcem, ale czy prawidłowo podłączone to nie mam pojęcia. Wynajmuję mieszkanie, nie wiem co i jak było robione i nie jestem elektrykiem ;]

 

2. Jak pisałem, sprawdzałem na innej listwie i było to samo.


Z poprzednim zasilaczem problem nie występował, a używałem go w tym mieszkaniu, z listwą podłączoną do tego samego gniazdka, i tymi samymi urządzeniami do listwy, przez ok. pół roku.

Link to post
Share on other sites

Witam,nie będę zakładał oddzielnego tematu,tu się zapytam .Pytanie dotyczy w/w zasilacza.Posiadam ten zasilacz od około czterech miesięcy.Jak zmusić zęby ruszył wentylator? :) Mam CPU i5 3570k i na razie GPU Gigabyte Radeon hd 6850 ;) próbowałem programami Occt i FurMarkiem razem działającymi i .. ani drgną. obudowa to XPREDATOR, AeroCool,wiedz  Duza i wbrew panującym opiniom przewiewna i dość solidna.Planuje zakup nowej bardziej zachłanną na prąd  karty graficznej ,może Ona pobudzi do życia wentylator w zasilaczu? :) Ps. nie wiem dla czego nikt nie zwrócił,z uwagi Tu na forum ze Znakomity recenzent   sprzętu  na  You Tubie do recenzji Tego zasilacza Użył miedzy innymi karty graficznej która wydawała dźwięki jak odrzutowiec  ma czelność sie wypowiadać ze wentylator jest głośny . żenada, 

Link to post
Share on other sites

Problemow zero,uważam tez na chwile obecna ze mój wybór był znakomity,Czytam tez nie tylko polskie fora komputerowe i jakoś na zagranicznych nie dostrzegłem Problemu Korków czy tez głośności wentylatora.Po prostu deko mnie drażni Cala ta nagonka na Fractal Newton 600w.Wiem każda sztuka jest inna ale na Tym forum to jakaś epidemia z Tymi korkami.O głośności nie wspomne

Link to post
Share on other sites

Akurat dokładnie na tym forum pojawił się już kiedyś ten sam problem, więc ta nagonka nie jest pewnie bezpodstawna.

 

Co do zasilacza: jak wcześniej podejrzewam, że albo faktycznie jest tam jakiś czujnik temperatury czy coś w tym stylu (może coś a'la bimetal, ale w to akurat wątpię :D ) albo po prostu masz niedopięty/uszkodzony wentylator :D

Link to post
Share on other sites

Ten newton to zasilacza pół pasywny. Wentylator załącza się na odpowiednim obciążeniu. Czujniki temperatury mają zbyt dużą inercję, by na nich polegać, no chyba że drogie jak pierun sondy na podczerwień. Jeśli nie załącza się w ogóle nawet przy pełnym obciążeniu, to już gorzej.

Tu masz przykładową prezentację, jak to działa, gdy wszystko jest ok.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=XkpKjxei5qw#t=278

Edytowane przez Hans Olo
Link to post
Share on other sites

myślę sobie ze jak ,pakupie gtx770 to wtedy to się jakoś obciąży A co do tego You Tybera to..szczerze to ten jego filmik to porażka  jakby taki gość nie mógł wpiąć cichej karty. I ma czelność mówić ze wentylator głośny.Kpina nie test i tyle. A co do zasilacza i tego Problemu z wentylatorem ,to fakt jest pól pasywny i jakoś nie rusza u  mnie skubaniec.No za Miesiąc sie okaże jak juz gtx700 będzie,(mam nadzieje) :) I jeszcze pytanie z Tych Dziwnych :) da sie zamontowac Zasilacz zeby byl wentylator do gory? wiem ciepło na gpu,ale czy jest taka możliwość? ;)

Link to post
Share on other sites

SCYTHE1123. dla mnie i tak podejście do tego materiału pod względem głośności zasilacza to kpina.daje się normalnie pracujące gpu,to znaczy nie odrzutowca jak to miało  miejsce w/w filmie i wtedy jest to Moim zdaniem rzetelne podejście A nie od razu Wentylator w zasilaczu jest B Glosy. To  jak ja ,w sumie laik ,oglądając ten materiał mogę mieć bardzo złe zdanie na temat zasilacza.Na szczęście są testerzy zachodni i tam jakoś tragedii  nie ma z głośnością.jak już pisałem ,czytałem recenzje tego fractala na forach zagranicznych i Tego problemu tam nie ma.To o co chodzi???Okey,Na zakończenie napisze żeby na polskich forach związanych ze sprzętem komputerowym,nie kierować sie zasada Tak jak w Tym przypadku. Komus wysadziło bezpieczniki i już jet zasilacz napiętnowany i niegodzien polecenia.Ja mam i szczerze go polecam,choć  tak jak pisałem nie miałem możliwości wysłuchać u siebie wentylatora.Za TO napięcia, Skala ;)

Link to post
Share on other sites

Pozwól, że zacytuję: "ciężko będzie mi tu ocenić poziom głośności ponieważ, jak słyszycie, karta graficzna wyje strasznie ale generalnie jak przyłożę ucho do tego wentylatora na zasilaczu - jest on słyszalny"

Więc nie sądzę żeby podejście do głośności było "nieprofesjonalne" ale żeby nie było, tu kolejny cytat zaczerpnięty z komentarzy:

" przetestowalem zasilacz w moim kompie z bardzo cicha MSI GTX780.Fakt faktem,ze zestaw pobiera troche mniej mocy bo max 430W i wentylator na zasilaczu wlacza sie o wiele rzadziej. W ciagu 20 minut raz, ale..... niestety potwierdza sie co pisalem, jest glosny. Mimo 2 x 200mm , 1 x 140mm i 2 wentyli na chlodzeniu CPU (plus oczywiscie karta) to zasilacz jest najglosniejszym ogniwem i zdecydowanie wiesz kiedy wentylator na nim sie zalacza.Ja wiem,ze cisza to pojecie wzgledne, ale uwierz mi, ze jest glosno i dla mnie jak na zasilacz nie do zaakceptowania."

 

Jak widzisz sprawdził to z cichą kartą graficzną.

Poza tym nie wiem czemu się czepiasz skoro Tobie nawet nie odpalił się wentylator, więc jakie możesz mieć pojęcie o głośności jego pracy?

 

Co do polecania zasilacza, na twojej zasadzie dużo osób poleca zasilacze NO-NAME, bo mu działają.

Ja bym jednak wolał wiedzieć czy takie przypadki jak wyżej wymienione wywalanie korków miało miejsce,

np. chciałem kupić zasilacz Corsaira ale zraziłem się jak zobaczyłem na zagranicznym forum jak jednemu z użytkowników padły 3 z 5 zasilaczy. Oczywiście nie była to odosobniona opinia. Jednak Corsairy z serii CX widnieją w polecanych.

Edytowane przez scythe1123
Link to post
Share on other sites

SCYTHE1123. dla mnie i tak podejście do tego materiału pod względem głośności zasilacza to kpina.daje się normalnie pracujące gpu,to znaczy nie odrzutowca jak to miało  miejsce w/w filmie i wtedy jest to Moim zdaniem rzetelne podejście A nie od razu Wentylator w zasilaczu jest B Glosy. To  jak ja ,w sumie laik ,oglądając ten materiał mogę mieć bardzo złe zdanie na temat zasilacza.Na szczęście są testerzy zachodni i tam jakoś tragedii  nie ma z głośnością.jak już pisałem ,czytałem recenzje tego fractala na forach zagranicznych i Tego problemu tam nie ma.To o co chodzi???Okey,Na zakończenie napisze żeby na polskich forach związanych ze sprzętem komputerowym,nie kierować sie zasada Tak jak w Tym przypadku. Komus wysadziło bezpieczniki i już jet zasilacz napiętnowany i niegodzien polecenia.Ja mam i szczerze go polecam,choć  tak jak pisałem nie miałem możliwości wysłuchać u siebie wentylatora.Za TO napięcia, Skala ;)

No ja Cię nie kumam teraz. Recenzjom Blacka można wiele zarzucać ale tutaj wypowiedział się jasno. Dla mnie osobiście zasilacze częściowo pasywne są kompletnym nieporozumieniem. Ich praca w różnych stanach zależy od zbyt wielu czynników otoczenia, temperatur, obudowy, umiejscowienia czujnika. Black w swojej recenzji tylko mnie dodatkowo uświadomił. Jeśli ktoś chce absolutnej ciszy niech kupi zasilacz całkowicie pasywny. Jeśli ktoś chce ciszy ogólnie pojętej niech kupi zwyczajnie cichy zasilacz z zapasem mocy oparty na sprawdzonych elementach - np SuperFlower. Wynalazki ćwierć, pół pasywne kompletnie do mnie nie przemawiają.

Nie wiem o co ten płacz ? Kupiłeś, podoba Ci się - więc się ciesz.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Ostatnio kilka razy wywaliło mi korki w momencie gdy włączyłem listwę do której podłączony jest komp, monitor i głośniki. Gdy już listwa jest włączona problem nie występuje (w każdym razie nie miałem takiego przypadku). Dodam tylko że wymieniłem listwę na inną i nadal to samo. Dzieje się tak odkąd mam nowy zasilacz Fractal Design Newton R3 600W. Wcześniej wszystko było ok gdy używałem mojego starego OCZ ModXStream 600W. Więc moim zdaniem wszystko wskazuje na zasilacz. Jakieś pomysły co z tym zrobić? Tak poza tym zasilacz działa bez problemu, więc chyba ciężko uznać go za wadliwy...

 

Pozdrawiam,

Rafał

Normalna rzecz przy takich mocach - spróbuj zamiast komputera podłączyć czajnik elektryczny i włączyć listwę - też wyrzuci bezpiecznik. Kondensatory w zasilaczu muszą się naładować, a podejrzewam że mają dużą pojemność.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...