Skocz do zawartości

Malowanie kabli od zasilacza.


Recommended Posts

Witam, mam zamiar przeprowadzić modding w moim komputerze i zastanawiam się, czy kable od zasilacza mogę pomalować sprayem. W zamiarze mam pomalowanie chłodzenia CPU, grilla na przodzie obudowy i Wnętrze obudowy, aby to jakoś spójnie wyglądało. Z góry dziękuje za pomoc.

Link to post
Share on other sites

W sumie można to zrobić, ale spójrz na to od drugiej strony: lakier może zacząć pękać na skutek wyższej temperatury panującej w obudowie; kable będą tak naprawdę niedokładnie pomalowane oraz musisz jakoś schować do worka foliowego, albo oblepić taśmą sam zasilacz. Tutaj lepszą opcją będzie kupno oplotów.

Link to post
Share on other sites

Owinięcie zasilacza folią żeby był ochroniony to nie problem. Ale sama farba na kablach nie będzie przeszkadzać w przewodzeniu prądu czy czyś takim?

Jak pomalowanie izolacji kabla ma przeszkadzać w przewodzeniu prądu, który płynie wewnątrz kabla?

 

Po 2 jak będziesz chciał ładniej kable poukładać to nawet niechcący zedrzesz lakier z kabli i cała robotę szlak trafi :D

Link to post
Share on other sites

Chętnie bym dał oploty, tylko budżet chudy i niedługo (1;1,5 roku) zmieniam prawie całego kompa (zasilacz to na pewno) więc nie mam po co inwestować. To ma być taka przygoda z moddingiem. A dwie warstwy nie załatwią sprawy? albo jakiś lakier powierzchowny, ochronny coś takiego?

Link to post
Share on other sites
W zamiarze mam pomalowanie chłodzenia CPU

 

Zrobisz największy błąd wykonując taką akcję. Schładzacz drastycznie straci na wydajności (przerabiałem takie coś z czystej ciekawości na starym Spartanie). Farba zadziała jako izolator i utrudni odprowadzanie ciepła z żeberek chłodzenia do powietrza.

 

Co do oplotów:

 

ile - zmierz długość przewodów i pomnóż razy ich ilość. ;)

Co do jakości to zależy już od funduszy bo i ceny mają swój rozrzut zależnie od gęstości nitek w oplocie.

 

Co do błyszczącego plastiku - zawsze możesz go zmatowić przed malowaniem papierem ściernym i porządnie odtłuszczyć. ;)

Edytowane przez Wulfisko
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co to za plastik, ale nie powinno być z nim problemu. 

 

 

 

Zrobisz największy błąd wykonując taką akcję. Schładzacz drastycznie straci na wydajności (przerabiałem takie coś z czystej ciekawości na starym Spartanie). Farba zadziała jako izolator i utrudni odprowadzanie ciepła z żeberek chłodzenia do powietrza.

 

 

Co najmniej kilak osób malowało już coolery na benchmarku i nie traciły one bardzo znacząco na wydajności. Zajrzyj tutaj lub tutaj.

Link to post
Share on other sites

Na takim błyszczącym tworzywie farba po prostu się zetrze.Trzeb lekko zmatować drobnym papierem ściernym.

 

 

 

Jak poprawnie mam pomalować wiatraczki (kolor czarny, a docelowy ma być czerwony)?
 

 

tu wielkich trudności niema.Obklej taśmą papierową to co nie chcesz malować

Link to post
Share on other sites

Ewentualnie poszukaj filmów "jak zdjąć smigło od wentyla". Wtedy malowanie jest dużo łatwiejsze. @Up Jak dasz tylko jedną warstwę (a tak się nie robi) to może być słabo. Kilka cienkich warstw i gitara gra.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...