Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Zastanawiam się nad kupnem słuchawek za ok. 400 zł. Używane będą do gry w FPS'y i inne. Myślałem nad Razer Tiamat 2.2 (wiem że niby marketingowe gó**o ale chciałbym usłyszeć opinię od posiadacza),

Sennheiser HD215, SteelSeries Siberia V2, Sennheiser PC330, Razer Kraken (zniechęćcie mnie :D).

Przede wszystkim interesuje mnie jakość audio (która w Razerach jest gorsza, przynajmniej tak czytałem), stereo, opcjonalnie mikrofon, wygląd i wygoda też. Jestem otwarty na propozycje. BTW. Szczęśliwego! :)

Link to post
Share on other sites

Jak już muszą być do 400 zł, a grywasz w FPS'y to polecę QPAD'y QH-90 (wersja zamknięta) i QH-85 (wersja półotwarta). Złota piątka czyli polska reprezentacja w grze Counter Strike używa/używała (bo już nie grają razem wszyscy) i chwalili sobie, jako najlepszy headset do gier za tą cenę. Osobiście usłyszałem moc tych słuchawek w CSie i byłem niezmiernie zaskoczony, ale ja nie mam 400 zł więc wybrałem sobie dosyć tanie Koss'y UR-40 ze względu na szeroką scenę. Razer od razu odpada wg. mnie ponieważ za tą cenę co sobie wołają, to te headsety powinny robić śniadanie, obiad i obcinać paznokcie... Marketingowy shit w porównaniu do produktów konkurencji (jeśli chodzi o jakość dźwięku tak jak wspomniałeś). Oczywiście jeśli chodzi o Sennheiser'y to musisz poszukać osób, które użytkowały dany model. Testowałem kilka modeli i nadawały się do gier, bo dobrze oddawały kierunek i odległość dźwięków, ale konkretnego modelu poszukaj sam. Zapomniałem jeszcze o StellSeriesach... O mój Boże... Jeszcze jak ktoś kupi Razera to coś słyszy, a jak kupi Siberie V2 to klękajcie narody. Mikrofon ma jakość masakrycznie niską, a same słuchawki średnio grają, więc za tę cenę tych Siberii (oczywiście mówimy o V2) to konkurencja znowu stoi na podium... Jeśli masz do wydania tak dużą kwotę na słuchawki do gier to spędź na szukaniu trochę czasu, bo jak kupisz wielkie G, a kolega przyjdzie z lepszymi słuchawkami za pół ceny twoich to będzie płacz, niestety tak jest. Pozdrawiam i szczęśliwego nowego roczku ;D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szczerze to spodziewałem się odpowiedzi typu "nje kópój Razerów bo to guwno" ale jestem miło zaskoczony :D. Nie spodziewałem się jednak takiego pojechania po Sibieriach V2, które są przez większość osób (przynajmniej tam, gdzie tych opinii szukałem) chwalone. Zdecyduję się chyba na jakieś Sennheiser'y, na temat których dzisiaj dobrze się wypowiedziały 2 osoby w mojej rodzinie (sylwester z no-lifami :D). Zobaczyłem również owe QPAD'y, może nie wyglądają efektownie ale jeśli są faktycznie tak dobre to zobaczymy. W każdym razie muszę jeszcze trochę poszperać w internecie i może przejść się po kilku sklepach. I oczywiście dzięki za odpowieć w sylwestra :DD

Link to post
Share on other sites

Pytanie gdzie tych opinii szukałeś. Bo jeżeli na forum twojej ulubionej gry gdzie większość to gimbaza to się nie masz co dziwić że chwalone. Do tego sporo recenzentów masowych może być opłacona żeby chwalić produkt. Poszukalbym na twoim miejscu np gdzieś na audiofanatyku. Co do siberii v2 teraz wyszła jakaś nowa full mega wersja która nazywa się elite. Można zmieniać kolor diod w nausznikach (sarkazm) podobno grają lepiej niż poprzednie syberie. Ale to wciąż jest jakość słuchawek za gora sto złotych. Nie za 300

Link to post
Share on other sites

Porównywarki cenowe i portale typu opineo to raczej kiepskie miejsca do szukania opinii. Nie mozna sprawdzić czy użykownik który wystawił recenzje nie jest "nasłany" przez producenta albo lepiej nie jest przedstawicielem sklepu który ma na celu nazbieranie sobie klientów pochlebnymi opiniami.

Link to post
Share on other sites

Panowie, wracając do poruszonego wątku środowisk, które chwalą Siberie V2 jako super słuchawki za 300 zł, to są to najczęściej osoby, które nie słyszały lepszego sprzętu, niekoniecznie droższego. Nie warto patrzeć na cenę sprzętu (no oczywiście jakiś limit mamy ;D) ale na jego możliwości co do ceny. U mnie wybór słuchawek oddających dźwięki w sposób nadający się do gry trwał prawie miesiąc. Taki szmat czasu naczytałem się więcej o różnych słuchawkach i technologiach umieszczonych w ich obudowach, lesz z moim budżetem na poziomie 130 zł musiałem się pilnować. Ale taki tok myślenia powinien mieć miejsce gdziekolwiek i kiedykolwiek coś kupujemy, bo jeśli sprzęt nie spełnia wymagań, a cena była gwoździem do trumny naszego portfela to potem jest szkoda, zwłaszcza, jeśli kupujemy przez internet, ponieważ w większości przypadków jest taniej lub wygodniej. Najlepszym wyborem jest odsłuchanie pary słuchawek, ale jeśli nie jest to możliwe to tak jak dyskutowaliśmy wcześniej, czyli szukamy opinii wiarygodnych, a nie rozszalałych dzieciaków, którym rodzice kupują pierwsze słuchawki i myśli, że wymiata na kompie ze słabą integrą, zamiast jakiejkolwiek sensownej karty dźwiękowej. Kto szuka, nie błądzi! Czytaj i pytaj, a znajdziesz to czego oczekujesz! Pozdrawiam wszystkich już po nowym roku ;D

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak już muszą być do 400 zł, a grywasz w FPS'y to polecę QPAD'y QH-90 (wersja zamknięta) i QH-85 (wersja półotwarta). Złota piątka czyli polska reprezentacja w grze Counter Strike używa/używała (bo już nie grają razem wszyscy) i chwalili sobie,

Grali na Qpadach... bo Qpad ich sponsorował przez jakiś czas ;) Większość i tak siedziała na Senkach PC350/360 jak grali w domu.

Link to post
Share on other sites

Grali na Qpadach... bo Qpad ich sponsorował przez jakiś czas ;) Większość i tak siedziała na Senkach PC350/360 jak grali w domu.

Dzięki za przypomnienie, że te Senki jeszcze istnieją, bo zupełnie o nich zapomniałem, oprócz tego charakterystycznego kształtu  ^^

Fakt, Qpad sponsorował złotą piątkę, więc grali także na ich headsetach. Każdy ma wybór, więc się nie dziwię, że grali w domu na tych konkretnych Senkach, jeśli posiadały więcej pozytywnych cech itp. Oh, gdyby tylko kasa była...  :->

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...