Skocz do zawartości

opłaca się wymienić core i5 3550P 3,8-3,6Ghz na core i5 3570k i oc 4,4Ghz ??


Recommended Posts

opłaca się wymienić core i5 3550P 3,8-3,6Ghz na core i5 3570k i oc 4,4Ghz ??

 

 

chłodzenie Silentium PC Fera PRO + enermax apollish blue led 120mm 900/obr min 

 

 

głównie chodzi o BF4 Multi 

Edytowane przez Hunter18
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc to nie widzę tu jakiegoś mega skoku wydajności jak przeskok z z I generacji na IV np  Intela, nowszy podkręcony procek będzie trochę szybszy, ale do gier to raczej gpu by dało przypuszczam większy efekt, zależy od ustawień graficznych oczywiście.

Jeśli cena jest mała to można wymienić, jak nie to nie warto. Według cpu boss to wydajność tych proców jest bardzo zbliżona. Większy byłby sens może jak byś kupił i7 4770k np.. tak to będzie pewno w praktyce kilka fps.

Link to post
Share on other sites

dopiero wymieniłem GF 660GTX OC na GF 760GTX OC :) wcześniej grałem na high teraz na ultra/high i jest różnica w jakości grafiki , czekam już długo na dobre sterowniki od Nvidii , dawno nic nie wypuścili (przydało by się więcej klatek w BF4 i mniej szarpań obrazu podczas 64 graczy)

Link to post
Share on other sites

Obecne procki Intela 3/4 generacji czy nawet 2giej są do gier absolutnie wystarczające, oc daje powiedzmy to z 10-15fps średnio wiecej, mało jest gier głównie cpu męczących. Wiekszość gier bardziej gpu męczy. Ja odpaliłem Wiedźmina2 na nowym kompie i moje zdziwienie jest spore, że nie ma mega skoku wydajności w stosunku do starego, a powinno być. Przesiadłem się z i5 760 oc na 3,6-3,8ghz z gtx580, na i7 4770k i gtx780, czy dostałem jakiegoś powalającego skoku fps? nie. Czas wczytywania się widocznie skrócił jedynie. Muszę to potestować dłużej, ale pierwsze odczucia takie były. Na pewno fps jest więcej, ale to wymaga dłuższego przyglądnięcia się.

Link to post
Share on other sites

Przy twojej obecnej karcie  czyli gtx 760  raczej  nie ma sensu zmieniać tego procka  tzn  na pewno nie za dodatkowe 300zł  , może uda ci się znaleźć  taniej  np 200zł dopłaty wtedy warto


Co do Bf4 to czasami nawet mój haswell 4670k@4400mhz  dostaje  leciutkiej zadyszki  przy największych  rozpierduchach na serwerach 64 osoby , ale i tak o żadnym szarpaniu  nie ma mowy i gra chodzi znakomicie  na ustawieniach ultra łącznie z msa x4  sredni fps  jest ok 50-60  czasami spadki do 42- 43 ale to tylko przy największych rozpierduchach, ale i tak jest o wiele płynniej niż na moim poprzednim procku amd phenom x4 955 be@4260mhz nawet jak   czasami skoczył do   60 klatek  to  to 42-43 klatki  są płynniejsze od tych 60 na moim haswellu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...