Skocz do zawartości

AMD FX 8350 vs I5 4570 Kiedy kupić?


Recommended Posts

Witam!

 

Co warto kupić do komputera przeznaczonego do gier: I5 4570 czy FX 8350. Zwracam się z pytaniem w związku z takimi samymi cenami procesorów. Moje wątpliwości wynikają z wszechobecnych plotek o tym że FX'y jeszcze rozwiną skrzydła, że wszystko idzie pod rdzenie itp.... Czy są one słuszne?

 

Po drugie, czy opłaca się kupować procesor teraz czy czekać na premierę APU Kaveri? Podobno mają być jakieś obniżki...

 

Po trzecie, co to właściwie będzie te APU Kaveri? Procesor z grafiką? Będzie można do tego podpiąć inną grafikę np. R9 270x?

 

Z góry dzięki za odp.

Link to post
Share on other sites
Po trzecie, co to właściwie będzie te APU Kaveri? Procesor z grafiką? Będzie można do tego podpiąć inną grafikę np. R9 270x?

tak można podpiąć  

jak do gier tylko intel tu masz testy 

 

http://pclab.pl/art51730.html

Edytowane przez wojciechpiwo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej ogolnie intel jest lepszy w grach;)

 

Aczkolwiek... AMD w nowych tytulach zredukowal dosc znacznie dystans do Intela, dzieki wykorzystaniu wielowatkowosci w nowszych silnikach.

 

Kwestia 8350, ja proponowalbym jak juz 8320, obecnie 520 zl i masz niezly procek tycio drozszy od i3 a bardziej wszechstronny na chwile obecna. 

 

Tylko ze zakup AMD pociaga za soba zakup nowego chlodzonka i plyty glownej z lepsza sekcja zasilania. Calosc w granicach 850 zl.

 

Intel aby grac to na chwile obecna tylka i5. A to ok 700 zl tylko ze plyte wyrwiesz do tego nawet za jakies 160zl. Koszt calkowity ok 860 zl.

 

Niby Intel bedzie oszczedniejszy ale badzmy szczerzy sa to roznice nieznaczne. Plyta glowna dla AMD umozliwi zabawe w OC, chlodzonko zapewni cisze. Co do i5, bedzie wydajnie, w tych pieniazkach nie pobawisz sie w OC, ponadto BOX wystarczy aczkolwiek bedzie ciut glosniejszy wzgledem chlodzonka kupionego do AMD.

 

W wielu grach i5 bedzie szybsze, ale w coraz to nowszych widac ze sie to wyrownalo. Na codzien nie zauwazysz wiekszych roznic.


Ah co do APU, nie wiem co napisac do konca niby wyciekl jakis test tego procka do sieci ale jakos nie jestem przekonany dopoki nie zobacze jakis niezaleznych testow.

 

Ogolnie to bedzie nowa architektura modulow. Steamroller na papierze wyglada ok, wzrosnie ilosc wykonywanych operacji o ok 30-40%, ogolnie da to poprawienie o ok 10-20% wydajnosci jednego watku. To teoria, co w praktyce. Zobaczymy. I tak jak przedmowca, mozna laczyc z seria R9, jako ciekawostka APU bedzie wspomagalo prace karty z serii R9, tylko nie jestem pewny czy to przypadkiem nie bedzie sie tyczylo R9 290, gdyz ten chip ma dosc rewolucyjna architekture, jak np: crossfire bez mostka, tak ze ma dawac dodatkowa wydajnosc, nie wiem czy to niebedzie cos na wzor nowych kart nvidii gdzie chip graficzny ma byc wspomagany wlasnym cpu na karcie graficznej.

 

Coz trzeba czekac i zobaczyc co bedzie :)

 

Szczesliwego nowego roku:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trzymam kciuki za AMD i miałem kilka ich procesorów. Niestety ostatnio dystans między AMD i Intelem się zwiększył. Miałem 8320, a teraz mam I5 3570,  i nigdy nie polecę do grania tego procka AMD. Do 3D Studio jest super ale do grania porażka (pomijam pobór prądu.... i grzałkę w komputerze). Bierz Intela. APU sobie odpuść. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...