Skocz do zawartości

Zestaw do oglądania filmów i obróbki zdjęć <1000zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : oglądanie filmy, obróbka fotografii, internet

  • Maksymalna kwota : 1000zł

Których części potrzebuję : zasilacz, dysk, płyta główna + procesor, pamięć ram, karta graficzna.

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie

Rozdzielczość mojego monitora : 1024x786 po co to komu ?

Specjalne wymagania : ma być szybki i nie zamulać XD

Części z poprzedniego komputera : obudowa, monitor, myszka, klawiatura Xd

Własna propozycja zestawu 

 

Procesor Intel Pentium G3420 3.2GHz BOX, Płyta główna Gigabyte GA-H81M-S1, Pamięć Geil DDR3 4GB 1600MHz CL11 Dragon Ram, Dysk WD Blue WD5000LPVX (2.5", 500GB, SATA/600), Karta graficzna Gigabyte GeForce GT 210 SL Low Profile 1GB DDR3 PCI-E BOX, Zasilacz Chieftec GPA-350S8 350W 80+ OEM

Inne : he?

Link to post
Share on other sites

Prawda jest taka że za 1000zł ciężko złożyć cokolwiek - lepiej rozglądnij się za używkami na allegro - w takim sposób może uda się złożyć coś w miarę wydajnego.  Z nowych podzespołów będzie wszystko po kosztach robione i jeszcze może zabraknąć kilka złotych. Osobiście nie widzę żadnego sensu w zakupie nowych podzespołów dysponując budżetem 1000zł.

Link to post
Share on other sites

W takim budżecie warto zastanowić się nad APU, do neta i filmów w zupełności wystarczy, a nawet i starsza gierka pójdzie

 

AMD APU A8 5500 /3.2GHz, 4MB, 65W, FM2/

AsRock FM2A75M-DGS /AMD A75, socket FM2/

Thermaltake Litepower Black 400W

Western Digital Blue 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600

GoodRam 4GB 1866MHz CL9 Play Black

 

1015 zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dzięki za posty :) komputer dla koleżanki ona raczej nie będzie grac a używki chyba nie chce bo już raz się przejechała na tym :) mój pierwszy pc który dostałem od taty miał celerona 500 i inne słabsze elementy także wiem ze postęp idzie bardzo szybko ale taki do przeglądania internetu czy oglądania filmów to raczej powinien się zmieścić w tym budżecie wiem że jest wiele części na rynku z których na miarę tych potrzeb da się coś złożyć :) komputer używany w tej kwocie to można kupić prawdopodobnie  taki jak mam w tej chwili ja albo nawet lepszy :)

mój pc:

Mainboard : ASRock 970 Pro3
Processor : AMD Phenom II X4 965e @ 3400   MHz
Physical Memory : 8192  MB DDR3-SDRAM
Video Card : AMD Radeon HD 6670
Hard Disk : Seagate ST500DM0 02-1BC142 SATA Disk Device (500GB)
 
btw co mam wstawiać za  'Xd'
osobiście bym jej doradził kupić właśnie jakiś używany laptop albo tablet ale ona nie chce weź i dogódź tym kobietom... :)
 
Pod APU chyba inna M/B trzeba szukać ?
Edytowane przez xredom
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...