Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć Wam

 

Zastanawiam się nad złożeniem sobie nowej maszyny, w tej chwili nie mam żadnego.

 

Części które chce kupić:

 

intel i7 4770k 

Grafika geforce gtx 770

 

Moje pytanie jest takie , jaką płyte główną do tego , bo tego jest tyle, oczywiście chciałbym żeby byłą na jakimś nowych chipsecie. Komp będzie mi służył do grania, muzyki, odtwarzania filmów. Nie wiem jeszcze jaki wiatrak do procesora bo seryjny odpada. No i nie wiem jaki zasilacz, czy powyżej 1000 W ?. Prosiłbym o pomoc. Na plyte moge przeznaczyc z 1200 zł, na wiatrak kolo 300 zł. Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

lol zasilacz 1000W do jednego GPU, poza tym nie warto się pakować w i7 pod LGA1150 podaj budżet to może coś skleimy na LGA2011...ale do tego zestawu spokojnie wystarczy ci zasilacz 600W, a co do MB to wziąbym ASRock Z87 EXTREME6/ac

zrób jak chcesz ale jak masz wyski budżet to polecam wybrać LGA2011 do tego jakieś lepsze GPU lub nawet coś w SLI/CF

Link to post
Share on other sites

łatwiej by było założyć temat zgodnie z wzorem 

  • Zastosowanie komputera :
  • Maksymalna kwota :
  • Których części potrzebuję :
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :
  • Rozdzielczość mojego monitora :
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera :
  • Własna propozycja zestawu :
  • Inne :

a wiatrak to jedynie taki 

http://img814.imageshack.us/img814/7124/wiatrak.jpg

Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera : Gry, muzyka, filmy,

  • Maksymalna kwota : max 6000 za wszystko

Których części potrzebuję 

Czy będę podkręcać sprzęt? : tak

Rozdzielczość mojego monitora : full hd

Specjalne wymagania 

Części z poprzedniego komputera :

Własna propozycja zestawu : intel i7 4770k , asus sabertooth z87, asrock z87 oc formula, geforce 770, ddr3 16 gb, obudowa cooler master

 

 

Inne : Wiem ze przydaly by się dwie grafiki , ale to też wiąże się z podwyszoną temperaturą , nie wiem jakie chłodzenie było by odpowiednie, jaka obudowa itp.

Edytowane przez Hancek
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie o to mi chodzilo, a mam jeszcze pytanko , bo kolega wyżej napisał ze nie ma sensu ładować się w socket 1150, tylko brać 2011, co o tym sądzisz ?

Link to post
Share on other sites

1. Po co do gier 16 GB RAM i to jeszcze CL10?

2. W cenie GTX780 można złożyć SLI z GTX760, które przebija GTX780 pod względem wydajności.

3. W tej cenie są lepsze zasilacze, np. Tesla R2 500W.

Link to post
Share on other sites

Może kupić 2 x 4 Gb za nieco ponad 300 zł ale ile Ramu będą potrzebowały gry za 2 lata nie wiadomo.

Nie proponuj SLI i zasilacza 500 W chłopie.

Ja jestem zwolennikiem jednej mocniejszej karty jeśli tylko ma się budżet na mocnego kompa, z SLI często początkowo są problemy a to z samą grą a to ze sterownikiem i trzeba czekac i się wukrzać ze wszyscy grają a ja nie bo mam SLI. A pozatym to SLI nie jest wiele wydajniejsze od GTX 780 jeśli dodamy OC które na SLI nie jest tak łatwe to różnica się zamazuje jeszcze mocniej

 

PS. Mój błąd ramy weź te 2x 8GB Crucial Ballistix 1600 MHz tańsze od Corsairów a szybsze CL9 z niższym opóźnieniem

Edytowane przez aleksander12
Link to post
Share on other sites

I co z tego że będzie a kto za 2 lata zmienia taki  mocny komputer ???   Przez ostatnie 2 lata prawie nic nie drgnęło gry mają grafike prawie identyczną karta pokroju gtx 580 dzisiaj sobie radzi w full hd jak malina . Konsole który miały pchnąc do przodu rozwój grafiki nic nie zmienią bo są słabsze niż średniej klasy komputer . Powtarzam rozwój gier zatrzymał się i nie widać cienia nadzieji na to ze znowu to przyspieszy. Opłaca się kupić mocarny komputer bo starczy na dłużej niż "mocarz" kilka lat temu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...