Skocz do zawartości

Laptop, który zastąpi stacjonarny w podróży i na wyjazdach - do 4000 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez happysc,

Recommended Posts

Witam serdecznie :) Byłbym wdzięczny za pomoc w wyborze laptopa. Często się przemieszczam (wyjazd na studia, praca) i czasami brak mi peceta do rozrywki. Wiem, ze brzmi to jak oksymoron ;) ale szukam laptopa, który może mi zastąpić PC (do gier, oglądania filmów, ale tez do zwykłego korzystania z internetu). Nie kupie kolejnego PC, gdyż często zmieniam miejsce zamieszkania i trudno mi by było go ze sobą wszędzie zabierać :).
 

1) Kwota przeznaczona na zakup: do 4000 zł (mogę dorzucić ok. 100 zł)

2) Rozmiar matrycy: od 15 do max. 17 cali, 1920x1080 px wydaje mi się optymalną rozdzielczością

3) Główne zastosowanie: nauka, korzystanie z internetu, oglądanie filmów, słuchanie muzyki, edycja i obróbka zdjęć, gry

4) Miejsce użytkowania: w podróży, na uczelni, w pracy, u znajomych i czasami w domu

5) Wymagania specjalne: koniecznie powinien posiadać napęd optyczny (najlepiej nagrywarka DVD)

6) Osobiste preferencje: przez wiele lat miałem SONY Vaio VGN FW41M, idealnie sprawdzał mi się w zastępstwie za peceta (obecnie korzysta głównie z niego siostra w domu). Jak jestem w domu wystarcza mi komputer stacjonarny (Windows 7 64 bit,  processor: Intel® Core i5-2400 CPU @ 3.10GHz (4 CPUs), NVIDIA GeForce GTX 460 SE, 8 GB RAM-u, HDD: Hitachi HDS721010CLA332 ATA Device - 1 TB)

7) System operacyjny: najlepiej gdyby był już zainstalowany, jednak nie zaszkodzi bez.

8) Własna propozycja (model wybrany samemu): zastanawiałem się nad Lenovo IdeaPad Y500, jednak odstrasza mnie przy dość dużej cenie brak napędu optycznego, zainteresowała mnie też marka MSI, jednak nie znam dość dobrze tej firmy.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Też szukam laptopa w podobnej cenie .Sporo się naczytałem i polecono mi kilka typów:

Acer Aspire v3-772G

MSI GE70 (GTX 760 ) lub 15" brat - MSI GE60

IdeaPad Y510P  (z GT 755M )

Ewentualnie Clevo  150em .

Poczytaj troche o nich.Myślę że niedługo wypowiedzą się także profesjonaliści w tych kwestiach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bez systemu 17,3 " Acer v3-772 z i7 i gtx760 MA złącze msata i 2 zatoczki na dysk oraz 4 sloty na ram. Spore możliwości rozbudowy jak by ktoś potrzebował. Procek w wersji o obniżonym TDP także wydziela mniej ciepła ( na + mniej roboty da układu chłodzenia)

Z systemem mniejszy i tańszy  Msi ge60 z i7 i gtx760 + windows

 

Co do y500 jest jego nowsza wersja LEnvo y510p z i7 i gt750 sli

najwydajniejsza z najlepszym stosunkiem wydajność/cena ale ma najwięcej mankamentów

Wysokie temp pod obciążeniem. Brak nvidia optimusa. Napędu nei ma bo gdzie miałby byc jak w jego miejscu jest 2ga grafika dedykowana ?

Zresztą wysokie temp podzespoów pod obciążeniem to mankament większości lapków multimedialnych z zacięciem do gier.

Edytowane przez Synergia
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...