Skocz do zawartości

Flash biosu GPU AMD i NVIDIA


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

 

 

C:\A\atiwinflash -f -p 0 C:\C.rom

 

Może dobrze by było wspomnieć, że tak sformułowana komenda wymusi wgranie każdego pliku binarnego do ROM karty! Z pominięciem większości niezgodności (tj. np ID poszczególnych komponentów sprzętowych / programowych (czyt. adresów w HEX)).

 

Można też zapisać inaczej:

atiwinflash (lub atiflash pod DOS) -p 0 plik.* -f   (i tak dalej, w zależności co chcemy dalej zrobić).

 

 

W sumie dobra robota ciemnozielony Jacku :)

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

nie mogę przejść pierwszego etapu (pierwszego kopiuj-wklej) mówi mi, że aplikacja powinna być otworzona jako administrator, i że mam wyłączyć komunikat i kliknąć prawym na atiwinflash i uruchomić jako administrator :<

 

A teraz mi wyskakuje "no valid adapter could be found, video BIOS not updated

Edytowane przez Czajek
Link to post
Share on other sites

Dzięki bardzo, teraz wszystko gra. Chociaż nie rozwiązało to mojego problemu, mianowicie po naciśnięciu guzika powinno zmieniać się taktowanie, a ja mam w default jak i GPU clock te same wartości (1070/1550) a po wciśnięciu guzika jedyne co się zmienia to zapala się światełko...

Edytowane przez Czajek
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Bios w MSI R9 280X zmieniony na najnowszy, czyli działa. Nie wiedziałem że możemy to robić z poziomu Win, cały czas używałem tylko apki pod DOS. Warto jeszcze wspomnieć że cmd musi być uruchomione z administratora, na koncie z ograniczonymi prawami robimy skrót cmd na pulpicie, PPM i uruchom jako administrator. 

Edytowane przez kamper
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

http://www.techpowerup.com/vgabios/134814/sapphire-hd7950-3072-120821.html

http://www.techpowerup.com/vgabios/118791/sapphirehd7950-3072-120221.html

 

Posiadam te dwie karty,które chodzą w CrossFire. Jak widać,karty nie są identyczne. Jedna posiada boost,druga nie. Moje pytanie jest takie,czy mogę jakoś wgrać do obu kart identyczny bios? Np. do tej z boostem (nowszej) bios od tej bez boostu (starszej) ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...