Skocz do zawartości

Recommended Posts

Lumia 920 na tle konkurencji wyróżnia się bardzo dobrym aparatem, jakością wykonania (idealnie spasowane elementy), czytelnym i wyraźnym ekranem. Z drugiej strony posiada prymitywny i ograniczony pod każdym względem system (w porównaniu do Androida). Ilość programów i gier jest wręcz znikoma, za większość trzeba płacić. Mobilnej wersji Windowsa nie można odmówić płynności, to spory plus. Z mojego punktu widzenia największą wadą jest słaba, niewymienialna bateria. 1 dzień to absolutne maksimum. Niektórym może się nie podobać spora waga telefonu.

Gdybym mógł jeszcze raz wybierać wziąłbym LG L9 II lub dopłacił do Nexusa 4 lub Huawei Ascend P6. Lumie 920 uznaje za zły wybór.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z drugiej strony posiada prymitywny i ograniczony pod każdym względem system (w porównaniu do Androida). Ilość programów i gier jest wręcz znikoma, za większość trzeba płacić. Mobilnej wersji Windowsa nie można odmówić płynności, to spory plus. Z mojego punktu widzenia największą wadą jest słaba, niewymienialna bateria. 1 dzień to absolutne maksimum. Niektórym może się nie podobać spora waga telefonu.

 

Prymitywny i ograniczony system?  Ilość programów i gier znikoma? Masz WP 7 czy 8?

Ja na swojej Lumii 920 mam mniej gier niż wcześniej niż na Andku, lecz są one zdecydowanie lepsze - Google pozwala tylko i wyłącznie na karty kredytowe/debetowe, jeżeli masz normalną kartę płatniczą to jesteś w du*** (czyli albo gówniane gierki albo znacząco ograniczone). Microsoft wykazuje większą elastyczność w tej dziedzinie, co jest bardzo korzystne. Co do baterii - jeżeli 1 dzień to maksimum, to Nexus 4 padnie prawdopodobnie jeszcze szybciej. Huawei P6 jest tylko częściowo dopracowany, poczytaj sobie recenzje tego smartfona. LG L9 II jest smiesznie drogi, droższy niż Nexus 4 czy Lumia 920.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

WP8 wypada bardzo blado w porównaniu do Androida. To dwa zupełnie różne systemy. Ósemka ma niewykorzystany potencjał.

Jeśli mówimy o grach, to Lumia jest słabą platformą. Nie zauważyłem aby cokolwiek było lepiej dopracowane niż u konkurencji. Nie wspominam nawet o płatnych Angry Birds lub Final Fantasy w zaporowej cenie.

Wybór telefonu to indywidualna sprawa. Mi się może nie podobać, inni są zachwyceni.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Używałem Androida niemal 4 lata, ostatnim telefonem był polecany Galaxy S2 - nie kupuj go, bo szybko zniechęcisz się do koreańskiego producenta. 

Obecnie posiadam Lumię 920 - jestem bardzo zadowolony. Wszystko działa jak powinno, żadnych aplikacji i gier nie brakuje. Nie wiem skąd ktoś wytrzasnął "znikoma ilość"? Po czterech latach mam konkretną listę potrzebnych mi aplikacji i są one dostępne - także darmowe na WP.

 

Prymitywny i ograniczony system - system jest dopracowany, zoptymalizowany i nie ma potrzeby wgrywania CM, żeby poprawić działanie telefonu. Wszystko działa płynnie - tak jak tego oczekujemy. Do 1000 zł L920 jest wg mnie najlepszym wyborem - a orientację w tej branży mam sporą;)

Link to post
Share on other sites

Używałem Androida niemal 4 lata, ostatnim telefonem był polecany Galaxy S2 - nie kupuj go, bo szybko zniechęcisz się do koreańskiego producenta. 

Obecnie posiadam Lumię 920 - jestem bardzo zadowolony. Wszystko działa jak powinno, żadnych aplikacji i gier nie brakuje. Nie wiem skąd ktoś wytrzasnął "znikoma ilość"? Po czterech latach mam konkretną listę potrzebnych mi aplikacji i są one dostępne - także darmowe na WP.

 

Prymitywny i ograniczony system - system jest dopracowany, zoptymalizowany i nie ma potrzeby wgrywania CM, żeby poprawić działanie telefonu. Wszystko działa płynnie - tak jak tego oczekujemy. Do 1000 zł L920 jest wg mnie najlepszym wyborem - a orientację w tej branży mam sporą ;)

 

Taką masz orientacje, że w każdym pułapie polecasz tylko te słabe lumie i nic więcej i wprowadzasz użytkowników w  błąd użyszkodniku, porażka.

 

@top

 

może złapiesz w tej cenie LG G E975, jak nie nexusa.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@up - dlaczego uważasz że 920 jest słaba? Jeżeli ktoś nie ma jasno określonych wymagań co do systemu operacyjnego to i według mnie jest lepszym rozwiązaniem.

Będą zielonym w temacie, dużo lepsze wrażenie robi opinia kogoś kto użytkował też androida niż takie niczym niepodparte oskarżenia.

Link to post
Share on other sites

Przez znikomą ilość aplikacji rozumiem tylko jedną przeglądarkę internetową. Pozostałe są niedopracowane i crashują się dużo częściej niż IE. Opcje personalizacji są również znikome, może następna aktualizacja zmieni coś w tym segmencie.

Multimedialny kombajn to to też nie jest. Bez kombinowania nie da się nawet obejrzeć filmu w .mkv, a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest przewijanie plików audio (a raczej jego brak).

W cenie 400-500zł Lumia to niezły wybór, za 1000zł oczekuję już czegoś więcej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

System i telefon tworzą całość. W parze z dobrze wykonanym telefonem idzie przeciętny system.

Opcje personalizacji kończą się na zabawie kafelkami. Może mi coś umknęło, ale czy jest w ogóle darmowy odtwarzacz .mkv z obsługą napisów?

Ocena końcowa zależy od stawianych oczekiwań. Każdy ma inne :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@up - dlaczego uważasz że 920 jest słaba? Jeżeli ktoś nie ma jasno określonych wymagań co do systemu operacyjnego to i według mnie jest lepszym rozwiązaniem.

Będą zielonym w temacie, dużo lepsze wrażenie robi opinia kogoś kto użytkował też androida niż takie niczym niepodparte oskarżenia.

nawet nie musiałbym użytkować wp, choć użytkowałem, aby wywnioskować, że lumia jest słaba patrząc na te kiepskie argumenty i depresyjna obrona tych telefonów. Może autor tematu wypowie się czy coś mu wpadło oko na ten czas? Będzie łatwiej pomóc.

Link to post
Share on other sites

Kupując telefon Sony do tysiąca a nawet więcej użytkownik otrzymuje nawet sprawnie działający system, ale beznadziejny wyświetlacz. Kupując za tyle samo telefon Samsunga jest odwrotnie. W obu powyższych przypadkach aktualizacji systemu użytkownik nie otrzyma. Kupując Nokię otrzymuje dobry wyświetlacz i sprawnie działający system.

 

Wiecie dlaczego polecam Lumię - osobiście mam zrażenie do Androida - znajomi także mają do niego uraz mimo, że posiadają telefony za 1,5-2k. I nie jestem byłym zwykłym użytkownikiem Androida - przekombinowałem masę Romów na różnych telefonach (Ace, S1, S2 - najwięcej, S3, Xperia S). Stawiałem telefony na nogi, naprawiałem, lutowałem gniazda, konektory i inne elementy narażone na uszkodzenia mechaniczne, wymieniałem wyświetlacze, głośniki  - nadal się tym zajmuje, lecz robię to już tylko jako przysługa dla znajomych. 

Nie sztuką jest wydać tysiąc złotych na w miarę przyzwoicie działającego androidowca w danej chwili - lecz za pół roku poprzez różne aplikacje i zwiększone wymagania, bez optymalizacji telefon staje się mulasty. Sztuką jest kupić telefon za tysiąc złotych, który będzie nam dobrze służył przez dwa lata.

 

Mogę odpuścić z polecaniem Lumii, bo mdli mnie jak słyszę "fanboj" - teksty i powiedzenia w stylu gówniarskim, pyskatych małolatów, którzy myślą że im wszystko wolno. A telefony z Androidem kupują tylko po to, żeby w szkole mogli się pochwalić jaką to cudowną i oryginalną aplikację wynaleźli w sklepie play - a zupełnie bezużyteczną.

Może przez to, że nie jestem już małolatem i telefonu nie potrzebuję do zabawy, a potrzebuję urządzenia stabilnego bardziej do pracy, rozrywki kiedy w pracy mam chwilę przerwy, polecam tak lumię, która zapewnia stabilność i działanie w każdej chwili kiedy potrzebuję.

Link to post
Share on other sites

Furai - ŁŻESSZ jak pies - UC Browser się nie zacina i wywala. Jest sporo przeglądarek na WP8 - ale większość ludzi ich i tak nie używa.

 

Z prostej przyczyny - IE na WP8 jest jedną z najlepszych przeglądarek na rynku mobilnym, jest szybki, płynny, wydajny. Na NAdroida może potrzebujemy miliona przeglądarek bo żadna nie działa szybko, płynnie i poprawnie - na WP8 IE działa doskonale. Po miesiącu z UC wróciłem na IE - po prosu nie potrzebuję nic innego.

 

 

Furai - KŁAMSTWO DRUGIE - MOLI PLAYER, Yxplayer WP8 co by wymienić te najbardziej znane - ODTWARZAJĄ pliki MKV - z NAPISAMI dodam.

 

Furai - KŁAMSTWO TRZECIE - mozna przewijać, działa to inaczej, ale działa, zamiast naciskać przycisk, przesówamy po pasku postepu, w Moli Payer tak to działa. W odtwarzaczach MP3 zreszta też.

 

Proszę - Przestań wypisywac KŁAMSTWA.

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Furai - ŁŻESSZ jak pies - UC Browser się nie zacina i wywala. Jest sporo przeglądarek na WP8 - ale większość ludzi ich i tak nie używa.

 

Z prostej przyczyny - IE na WP8 jest jedną z najlepszych przeglądarek na rynku mobilnym, jest szybki, płynny, wydajny. Na NAdroida może potrzebujemy miliona przeglądarek bo żadna nie działa szybko, płynnie i poprawnie - na WP8 IE działa doskonale. Po miesiącu z UC wróciłem na IE - po prosu nie potrzebuję nic innego.

 

 

Furai - KŁAMSTWO DRUGIE - MOLI PLAYER, Yxplayer WP8 co by wymienić te najbardziej znane - ODTWARZAJĄ pliki MKV - z NAPISAMI dodam.

 

Furai - KŁAMSTWO TRZECIE - mozna przewijać, działa to inaczej, ale działa, zamiast naciskać przycisk, przesówamy po pasku postepu, w Moli Payer tak to działa. W odtwarzaczach MP3 zreszta też.

 

Proszę - Przestań wypisywac KŁAMSTWA.

To ty przestań wypisywać kłamstwa, bo 3/4 tego co piszesz, jest zwykłą ściemą o tej niby niezawodnej lumii.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...