Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć wam, chciałem się was poradzić bo mam mały problem, a mianowicie: Napaliłem się na grę Watch Dogs, która jak wiecie zadebiutuje w przyszłym roku. Niestety po podaniu przez Ubisoft oficjalnych wymagań sprzętowych nabrałem wątpliwości czy ta gierka w ogóle mi odpali. Dlatego zastanawiam się czy aby zagrać w tą grę będę musiał składać całkowicie nowego PC'ta czy też może wystarczy drobny upgrade mojego obecnego PC. (Osobiście wolałbym tą drugą opcję bo taniej by mnie to wyszło)

Podzespoły mojego obecnego PC (składałem go w lipcu 2010r.):

  • Procesor: AMD Phenom II X4 965 Black Edition (3,4 GHz) 6 Mb cache
  • Płyta główna: Asus M4A89GTD-PRO/USB3 890GX s.AM3
  • RAM: Patriot DDR3 2x2GB 1600 MHz opóźnienia 7-7-7-21
  • Dysk Twardy: HDD Seagate 1TB sata II 32MB.
  • Karta Graficzna: MSI Ge Force GTX 470 1280MB GDDR5 Szyna pamięci: 320 bit
  • Zasilacz: Be Quiet Pure Power L8 600W 80plus Bronze

Tyle chyba wystarczy. Jeśli chodzi o Watch Dogs to chciałbym móc zagrać płynnie w to, w rozdzielczości Full HD (1920x1080) z podstawowymi ustawieniami graficznymi na maxa. Czyli taki sprzęt który nie będzie się krztusił kiedy ustawię w opcjach gry na przykład Jakość grafiki, jakość tekstur na Bardzo Wysoka. Reszta opcji tzn. wygładzanie krawędzi czy Ambient Occlusion albo inne tego typu opcje mogą być aczkolwiek nie zależy mi żeby były włączone. Tak jak mówię podstawowe ustawienia graficzne na maxa reszta może być włączona ale nie musi, albo może być ustawiona na minimalny poziom lub jakiś średni to już.nie istotne. Jak wiadomo ten sprzęt nie pociągnie tej gry nawet na minimum.

Jeśli chodzi o upgrade to myślałem o zmianie Ramu na coś takiego - DDR3 4x4Gb (16 GB bo tyle max obsłuży moja płyta główna). I wymianie grafiki (czekam na GeForce z serii GTX 800 bo będą oparte o architekturę Maxwell) lecz na chwilę obecną jakbym miał zmieniać to brałbym GeForce GTX 780.

 

Pytania do was:

  1. Czy wymiana tych dwóch podzespołów na takie jak podałem powyżej (Ram i Grafika) pozwoliłaby mi zagrać płynnie w Watch Dogs na Full HD ?
  2. Czy mój zasilacz 600W dałby radę pociągnąć grafikę Geforce GTX 780

Dodam jeszcze tylko że wymiana procka nie wchodzi w grę, ponieważ musiałbym zmienić płytę główną, a zmiana płyty głównej wiąże się ze zmianą napędów, które posiadam, gdyż są one na stare złącze IDE. Dlatego w takim wypadku lepiej już brać całego nowego PC.

Wolałbym tylko wymienić ram i grafikę i nic więcej, to mi wystarczy dla jednej gry. Lecz zależy mi na grze w bardzo dobrej jakości graficznej :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli chodzi o Watch Dogs to chciałbym móc zagrać płynnie w to, w rozdzielczości Full HD (1920x1080) z podstawowymi ustawieniami graficznymi na maxa.

Jeśli gra ma premierę w maju to skąd mamy wiedzieć na jakiej karcie graficznej będzie płynnie działała? Jeśli bardzo zależy Ci tylko na płynności w tej grze przyjdź tu po premierze i będziesz pewien, czy płynnie pójdzie.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Pod W_D najlepiej mieć 8GB, procesor masz słaby - najlepiej go wymienić na jakąś i5 co wiąże się też z wymianą płyty ew. na FX8320 i OC, na końcu grafika - przy obecnej po zmianie na i5 i 8GB ram na średnich bd latać w FHD. Popatrz w internecie jest test wydajności WD przy różnych CPU i GPU.

Zasilacz spokojnie wystarczy do każdej pojedynczej grafiki dostępnej na rynku.

I jakie te napędy masz? Jak  DVD-ROM to nówka na sata po 70 zł są.

Edytowane przez ADR15
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...