Skocz do zawartości

Jak zwiększyć zasięg sieci wi-fi CDMA od orange freedom pro - proszę o pomoc


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

mam następujący problem. Posiadam internet domowy od orange w technologii CDMA wraz z routerem wifi axesstel MV510. Mam skonfigurowaną w domu sieć wifi za pomocą tego routera i mogę normalnie łączyć się z internetem zarówno przez kabel(komputer stacjonarny mam właśnie w ten sposób połączony z routerem) jak i poprzez wifi. Tutaj pojawia się mój problem. Router jest ustawiony na piętrze domu jednorodzinnego i niestety na parterze już zasięg wifi albo zanika całkowicie, albo bardzo się obniża. I teraz chciałbym jakoś poprawić zasięg tej sieci, tak aby w całm domu był w miarę dobry zasięg wifi. Nie wiem tylko jak mogę to zrobić. Czytałem o extenderach/wzmacniaczach wifi i znalazłem takie produkty tp-linka: http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=1247&model=TL-WA850RE oraz http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=1247&model=TL-WA830RE

 

Czy dobrze rozumiem, że jeżeli kupię taki wzmacniacz i skonfiguruję go z istniejącą już siecią wifi z routera CDMA od orange a potem ustawię gdzieś w domu,gdzie sygnał sieci z routera wifi jest słabszy, to ten wzmacniacz mi ten sygnał poprawi/zwiększy/rozszerzy?

 

Niestety niemam możliwości ciągnięcia skrętki od routera na piętrze aż na parter, dlatego właśnie potrzebuję mieć w miarę normalny zasięg wifi.

 

Czytałem jeszcze o możliwości ustawienia acesspointa w trybie repeatera i przez to zwiększenie zasięgu sieci. Niewiem tylko czy istnieją Acesspointy obsługujące technologię CDMA???

Reasumując, proszę o pomoc/poradę jak mogę zwiększyć zasięg sieci wifi w domu jednorodzinnym(co muszę zakupić by to skonfigurować, czy wystarczy taki wzmacniacz np. tplinka, czy wogóle da się coś takiego zrobić z siecią CDMA na routerze od orange).

 

Z góry dziękuję za pomoc

FIGA1

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...