Skocz do zawartości

[OGÓLNY] Najlepsza gra 2013 roku na PC


Gość effendi360

GRA ROKU 2013 FORUM BMK.PL  

178 użytkowników zagłosowało

  1. 1. WSKAŻ NAJLEPSZĄ TWOIM ZDANIEM GRĘ WYDANĄ W 2013

    • THE LAST OF US
    • GRAND THEFT AUTO V
    • SPLINTER CELL: BLACKLIST
      0
    • ASSASSINS CREED: BLACK FLAG
    • FIFA 14
    • NEED FOR SPEED: RIVALS
      0
    • METRO: LAST LIGHT
    • CRYSIS 3
    • BIOSHOCK: INFINITE
    • COMPANY OF HEROES 2
      0
    • TOMB RAIDER
    • BATMAN: ARKHAM ORIGINS
    • BATTLEFIELD 4
    • CALL OF DUTY: GHOSTS
    • DOTA 2
    • RAYMAN: LEGENDS
      0
    • DEAD SPACE 3
      0
    • STARCRAFT II: HEART OF THE SWARM
    • ARMA 3
      0
    • TOTAL WAR: ROME 2
    • EUROPA UNIVERSALIS IV
      0
    • BEYOND: TWO SOULS
      0
    • SAINTS ROW 4
    • DEVIL MAY CRY
      0
    • INJUSTICE: GODS AMONG US
      0
    • RESIDENT EVIL 6
      0
    • GRAN TURISMO 6
      0


Recommended Posts

Mój  TOP3 A.D. 2013:

1-Bioshock Infinite

2-Metro LL

3-TombRaider

 

Dziwi mnie trochę fakt że nikt nie głosuje na SplinterCell - uważam że trochę gra niedoceniona a sporo dobrego mogę o niej powiedzieć mimo faktu że trochę słabsza od Conviction.

 

Inna sprawa to fakt że mimo iż jestem wielkim fanem serii AC i ukończyłem poprzednie tytuły to do Black Flag nie mogę się przekonać - coś mi w tej grze nie pasuje i zmuszam się do tego że pograć nawet te kilka minut.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

S.Cell jest bardzo dobrą grą i z kumplem na multi kosimy gości nieźle ale głos można oddać tylko jeden. Jakbyś na bezludną wyspę miał zabrać jedną grę wydaną w tym roku to na pewno nie byłby to s.cell. ;)

Link to post
Share on other sites

Hehe, głos na COD Ghost żeby były punkty "honorowe". Bo ludzie tak tutaj hejtują to Call of Duty... problem jest jeden. Nie widzę różnicy między CODG i BF4. Battlefield w czasach 1942 i "dwójki" był jeszcze nieco symulacyjny, teraz zrobili zwykłą nawalanę z jakimiś tam elementami taktyki. COD z kolei nieco uciekł od masowej eksterminacji i owe elementy do niego dodano.

 

Dodatkowo ma całkiem przyjemny tryb 'Extinction' i jak trafi się 3 ogarniętych graczy to zabawa jest przednia.

 

No i COD rzadziej łapie crashe od BF4 %-)

W tym roku COD vs BF = 1:1

Link to post
Share on other sites

Ja mam zgryz pomiędzy TR2013 i Bioshockiem, obie powróciły do korzeni starych dobrych gier sprzed kilku/nastu lat i odświeżyły je w dobrym stylu i jedyne co zadecydowało o ostatecznym zwycięzcy to fakt, że TR wessał mnie dokumentnie, a w Bioshocku potrafiłem jednak odnaleźć krótką przerwę na życie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podium:

1. Tomb Raider

2. Assassin's creed 4 black flag

3. Final Fantasy XIV a  Realm Reborn

 

Zwycięzca w mym odczuciu w kategorii gier jest jeden od marca czyli Tomb Raider. Mam nadzieję , że coś zdobędzie w tym roku bo w wielu czasopismach Lara i jej przygody są również nominowane do gry roku. Co mogę powiedzieć o grze jest wspaniała już na mym starym Xboxie 360 wyglądała świetnie (tak myślałem bynajmniej) i sprawiała , że godzinami przesiadywałem ze wzrokiem wlepionym w tv. Natomiast po zakupie komputera przeszedłem tą gre po raz enty na pc i teraz to już stanowczo obstawiam żeby ten tytuł dostał miano "GRA ROKU".
Plusy:
-wspaniała fabuła
-niesamowity świat który można eksplorować
-pełna polonizacja (dubbing i napisy)  a do tego świetnie wykonana
-grafika która powala
-ewolucja Lary
Tomb Raider to piszcząc lapidarnie epica opowieść którą trzeba przeżyć. A w dodatku kosztuje śmieszne pieniądze ja na Steam kupiłem ją bodajże za 29 zł więc opłaca się bardzo gdyż nie jest to gra na popołudnie i na półkę. Zakup tej gry to inwestycja na kilka tygodni , miesięcy zabawy na najwyższym poziomie. Serdecznie polecam ten tytuł. Ocena 10/10.

Edytowane przez pmacieja
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

Naturalnie że nie ... taki BF4 to jedna wielka porażka tego roku, start na prawdę miał tragiczny, Assasin mimo iż bitwy morskie są na prawdę fajne, to nie jest to gra w którą tak chętnie pykałem jak w TR 

Link to post
Share on other sites

Tomb raider 2013 - nowe spojrzenie na przygody lary, rewelacyjnie stworzona fabuła "od nowa" i dopasowanie scenerii, przedmiotów do użycia w trakcie rozgrywki, coś nowego zasługuje na uznanie tej serii :) ;d ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

 

 

Powiedz jeszcze, że w TR gra się lepiej na klawie niż na padzie

We wszystko gra mi się lepiej na myszce i na klawie, niżeli na padzie ..., od pada dłonie bolą i to po ledwie godzince grania :/ 

Link to post
Share on other sites

TR to trójbułczan anczarteda. Xero z kotleta odbite przez dwie kalki.

 

Co nie zmienia faktu, że to fajna gra. Zbawienie dla pececiarzy.

I tutaj jest bardzo tendencyjne podejście. Jeśli jest samochód sportowy to nie każdy musi mieć znaczek Ferrari. Po co ten wpis o samochodzie skoro to temat gier. Ano bo przeszedłem wszystkie Uncharted'y i jedyna wspólna cecha tych gier to , że są przygodowe i się w nich biega , skacze , rozwiązuje zagadki itp. itd. Więc to chyba cecha wspólna gier przygodowych , jak każdą cechą wspólną pralki jest to , że ma za zadanie uprać nam brudne ubrania. Ale właśnie pytam się autroa tak śmiałego posta gdzie widzi analogię z Uncharted w Tomb Raiderze bo tym wpisem jawnie i ewidentnie szykanuje dorobek firmy Eidos. Filozofia Uncharted jest zupełnie inna Nathan i jego rozwój mentalny nie jest tak wysoko pokazany jak Lary nawet w Uncharted 3 to co widzimy małego Nathana ale nie ma takiego rozwoju jego psychiki. Uncharted jest bardziej roztrzepany w lokacjach to tu to tam. Tomb Raider mamy jedną wyspę i tyle. W Uncharted mniej się strzela więcej eksploruje. Różnic jest mnóstwo nie chce mi się na szybko ich wszystkich wymieniać. Ale zrobić coś ala klona z Tomb Raidera i powiedzieć , że to chołd dla graczy pc bo Naughty Dog nie wypuści Uncharted'ta na pc to jest żenada. I mocno psuje wizerunek gry. Obie gry (znaczy nowy Tomb Raider i seria Uncharted) są świetne ale zupełnie inne jak dla mnie nawet nigdy, cech wspólnych nie widziałem w nich. To jakby nazwać Alan Wake dla Xbox 360 małą rekompensatą , że Microsoft nie puszcza Uncharted. I Alan i Uncharted i Tomb Raider są grami wybitnymi ale pomimo , że łączy je to , że są grami przygodowymi to każda ma inną fabułę , nacisk na inne aspekty rozgrywki i na pewno nie są to jakieś klony i ochłap dla zwierzyny , że nie ma na ich platformie takiej a takiej gry. Więc opinia autora jest co najmniej niekompetentna i pisana na wyrost .

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...