Skocz do zawartości

Temperatury po montarzu chłodzenia


Recommended Posts

Witam.

Po wielu podejściach do montażu chłodzenia na procesorze, nadszedł dzień, w którym się to udało (sie okaże, bo się boję, czy za dużo pasty nie naładowałem).

Jako że robiłem to pierwszy raz w życiu (wymiana chłodzenia na procku :P ) mam kilka pytań.

 

Zamontowałem:

Chłodzenie: SilentiumPC Spartan PRO HE924

Pasta:MX 2

 

Mój zestaw (wiekowy, bo z 2011r - nic nie kręcone, wszystko jak fabryka dała):

i inne..
Crucial SSD M4 64GB 2.5'' SATA 6Gb/s
WD CAVIAR XL WD3200AAKS 320GB
2x GOODRAM DDR3 4 GB/1333MHz PC3-10600 CL.9 
 
A teraz.. pytania..
Nie miałem okazji przetestować temperatur na BOXowym chłodzeniu, więc powiedzcie mi proszę, czy te temperatury są dobre?
 
Obciążenie procka OCCT nawet 2h testem daje takie same wyniki, więc ograniczyłem się tutaj do 30 minut.
 
Ponad to prosił bym o podpowiedź, jak ustawić to poprawnie w BIOSie, żeby było w miarę cicho, ale nie katować sprzętu. Na chwilę obecną mam tak (zmieniałem na oko, pojęcia o tym nie mam, domyślnie był full speed):

Dziękuję za uwagi i sugestie.

Link to post
Share on other sites

Full speed? Tzn. pracuje tak szybko, jak może, spróbój ustawić na Auto, czy jakąś podobną funkcję.

 

Są trzy opcje w BIOSie:

Full on (zasuwa na 100% non-stop)

Automatic (na screenie)

Manual (chyba jak się ma pokrętło od regulacji ale pewien nie jestem)

 

Temperatura normalna wiec wszystko dobrze zamontowałeś ja jak miałem Spartana  pastę nakładałem na krzyż :)

 

Ja się posłużyłem filmem instruktażowym ze strony oficjalnej (rozsmarować po całości), ale ilość pasty którą dołączyli do chłodzenia nijak się miała do tej która nałożyłem (gdyby tubka MX2 nie miała 4g tylko tyle ile potrzeba było by łatwiej :P i na karcie kredytowej by nie została reszta :) - nie to że wypaprałem całość, wylałem najpierw tą dołączoną do chłodzenia na paier,a później proporcjonalnie starałem się nałożyć tyle samo MX2 na CPU, ale na oko wiadomo jak to bywa..)

 

Poza tym irytuje mnie prędkość załączania się wentylatora, Kilka minut w HOMM 6 i śmigła słychać.

Edytowane przez PawelQ
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...