Skocz do zawartości

Nokia E52 - konkretne opinie


Recommended Posts

Siema.

 

Chciałem kupić tani i dobry telefon z klawiaturą. Moją uwagę przykuła od razu Nokia E52. Wydawało mi się, że jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż nie lubię telefonów dotykowych i nie potrzebne mi są jakieś specjalne bajery. Niby taki super telefon, wychwalany, bateria podobno bardzo dobra, ale, ale... Z tego co znowu wyczytałem, to jakość rozmów podobno fatalna, jakość wykonania fatalna, gubi zasięg itd. Tu piszą tak, tam piszą inaczej.

Chciałbym więc poznać opinie na temat tego telefonu od osób, które może posiadały ten telefon, lub posiadają go nadal, bo już zwyczajnie nie mam pojęcia co myśleć i jaka tu jest prawda.

Link to post
Share on other sites

O jakości rozmów pierwsze słyszę. Pierwsze modele miały problem z powodu otworu głośnikowego ale wymienili na gwarancji cały panel i było w porządku. Wykonanie? Jedynie w paru miejscach tylnej klapki starł się lakier (jest ameliniowa) a poza tym praktycznie jak nowy. Zasięgu też nie gubił więc nie wiem skąd te wszystkie rzeczy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
jaka tu jest prawda.

A prawda jest taka, że E52 było kilka serii i któraś z nich była bardziej zrypana od pozostałych. Ja osobiście miałem szczęście, nie uświadczyłem jakichś większych problemów, tel sprzedałem po pół roku (pilnie potrzebowałem kasy, a miałem jeszcze w szafie E51), ale doszły mnie ostatnio słuchy, że ten "mój" egzemplarz działa do dziś ;) Tak więc to chyba zależy od szczęścia, taka trochę loteria, bo też sporo osób miało trefne egzemplarze...

Edytowane przez 030366
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Używałem Nokię E52 przez prawie 2 lata i nie zauważyłem ani jednego problemu, który wymieniłeś. Telefon jest smartfonem "w starym stylu", wymieniłem go gdyż chciałem smartfona z dotykowym ekranem. Posiada bardzo dobrą baterię, Wi-Fi, wejście na kartę microSDHC. Nie wiem czy znajdziesz równie dobry telefon.

 

Poczytaj opinie na stronie GSM Arena: http://www.gsmarena.com/nokia_e52-reviews-2792.php

Edytowane przez Praetor
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

E52 ma bardzo mało pamięci RAM, przeglądanie stron internetowych w praktyce ograniczone do serwisów z przedrostkiem m. - czyli takich z minimalną ilością grafiki.

Na plus dość dobra jakość dźwięku na słuchawkach i głośniku oraz szybka responsywność menu.

Z wad:

- niektóre egzemplarze miały problem z trwałością głośnika rozmów - zaczynał "pierdzieć", ponoć tylko wczesne modele. ja nie miałem problemu

- TRAGICZNY odbiornik GPS - problemy z jakością sygnału, łapanie fixa nawet do kilkunastu minut!

- nieaktualne mapy i program nawigacyjny

 

Z jakości rozmów byłem bardzo zadowolony, wykonanie tel. jest dla mnie dość dobre nawet dzisiaj.

 

Generalnie lepiej wybierz coś nowszego, z Androidem, jeśli chciałbyś coś więcej niż tylko rozmowy i smsy. Taka Xperia X8 (cenowo podobnie) jest równeiż bardzo szybka (na dobrych ROMach), a bateria nie taka zła - 2, 3 dni gwarantowane. Do tego można normalnie przeglądać WWW, słuchać muzyki w róznych formatach, mxplayer itd, proste gry, poczta itp.

 

Jak coś sobie przypomnę to z pewnością dopiszę.

Edytowane przez paatos
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zamiast E52 - proponuję którąś z Asha - są znacznie lepsze niż E52. Można połączyć wodę i ogień czyli klawiaturę i ekran dotykowy jak w modelu Asha 300 z kalwiatura numeryczną czy Asha 302 i klawiaturą QWERTY.

 

Bez doyku z samą klawiatura mamy też kilka opcji jak tania Asha 113 czy droższa Asha 203.

 

U mnie w pracy było sporo E52 i non-stop zawodziły, cały czas były problemy, zaś Ashe działałją doskonale. Co więcej są bardzo fajne Ashe z Dual SIM - działającym bezbłędnie dodam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...