Skocz do zawartości

[SPRZEDAM]QX9650 OEM


Recommended Posts

Nie dostał żadnej lekcji.Złożył oferte a my go pociągneliśmy za język

Nikt go za język nie ciagnął - bynajmniej w wątku. Napisał kilometrowego posta zachwalając ten procek jak tylko się da. I co mu z tego przyszło? Nic. Wyśmiali go i tyle. Lekcja sromotna i dobitna. Takie są fakty i każdy może sobie przeczytać.

 

Powtórzę się - wystawisz oferte, odpowiadasz na pytania strocte związane ze sprzedawanym towarem i tyle. Niektórzy strasznie się podniecają tą giełdą, jak pierwszym seksem, takich się po prostu ignoruje. Ot cała filozofia - chyba, że ktoś lubi taki szum.

Link to post
Share on other sites

lwses, dzieki :D

@venice i reszta, ja nic do was nie mam dla tego napisalem, ze nie bede odpowiadal na takie posty bo skonczyloby sie to pyskowka a do tego poziomu sie nie znize, jezeli cos ci sie nie podoba to masz prawo to powiedziec, ale po co sie od razu na kogos "rzucac" ? Ja nadal sie z wami nie zgadzam gdyz lwses uderzyl w sedno sprawy bez wdawania sie w szczegoly techniczne, ilu ludzi ma xeony w domu do gier ? wlasnie chodzilo mi o to ze qx9650 jest pod tym wzgledem bardziej uniwersalny, po 2 sa roznice pomiedzy xeonem a qx i nie pytajcie sie mnie jakie tylko sami sprawdzcie.Porozmawiajmy i kazdy z nas sie czegos dowie, macie jakies rady uwagi inna cene, dawajcie, moge porobic testy i wam wrzucic zlookamy porownamy i kazdy z nas bedzie madrzejszy, nie chce niczego wychwalac poporstu uwazam ze ten procek ma swoje atuty ktorych wielu ludzi nie dostrzega i woli je bagatelizowac ze wzgledu na cene wyjsciowa i mowic, ze sa one niewarte takiej ceny, ja chce rzucic na to inne spojrzenie, ale jezeli ktos nie chce tego wysluchac i neguje wszystko to nie ma dyskusji i nie ma sensu odpowiadac na takie posty bo zawsze bedzie zle.

Link to post
Share on other sites

wlasnie chodzilo mi o to ze qx9650 jest pod tym wzgledem bardziej uniwersalny, po 2 sa roznice pomiedzy xeonem a qx i nie pytajcie sie mnie jakie tylko sami sprawdzcie.

Wszystkie proce z jednego wafla idą, potem jest w testach sprawności selekcja na gorsze/lepsze układy, te najstabilniejsze i z małym VID'em z reguły idą jako Xeony :)

 

Ten procesor ma odblokowany mnożnik, który i tak się nie przyda, bo prędzej będzie koniec OC, niż FSBWall :D

Link to post
Share on other sites

Co do procesu produkcji i selekcji zgadzam sie z Toba calkowicie, natomiast polemizowalbym co do odblokowanego mnoznika, dlaczego?

Poniewaz wiekszosc plyt nawet tych lepszych pod s775 konczy sie przy 16000MHz na FSB, ja osobioscie tak mam na plycie EVGA 780i(powyzej tej czestotliwosci, brak stabilnosci i muli z wydajnoscia zamiast przyspieszac i z tego co wiem nie jest to "problem" tylko tej plyty poprostu kwestia technologi) liczac FSB 1333 na 1600 MHz masz jakies 3.6GHz na CPU, niestety zwykle serie maja mnoznik odblokowany w dol i tu z pomoca przychodzi nam seria EXTREME, w tej chwili u siebie mnoznik podnioslem na 12 Vcore na 1.4 V i mam 4GHz przy FSB 1600MHz , czekam na lepsze W/C pocisne wiecej i bede robil testy i wrzuce je tutaj.Posiadam grafe EVGA 260 SSC i wiem, ze w tej chwili ten procesor w zaden sposob nie hamuje tej grafy.Kolejna zaleta odblokowanego mnoznika to wg mnie wlasnie fakt, ze nie trzeba katowac calego systemu zeby osiagnac porzadana wartosc, tzn. to co pisalem wyzej, ze przy FSB wyzszym od 1600Mhz na wiekszosci plyt pjawiaja sie problemy co za tym idzie, brak stabilnosci systemu i szybsze zurzycie. Wg mnie jezeli komus zalezy na extremalnym o/c i stabilnosci powinien zainwestowac w takie CPU i stad taka cena nowej jednostki.Co do mojej ceny tak jak pisalem i powtorze jeszcze raz chetnie wyslucham propozycji.

Link to post
Share on other sites

Sorry, ale jak ktoś ma 1500zł na proca, to nie siedzi na zabytkowej MoBo wyciągającej FSB 400MHz, tylko chociażby na takim Biostarze T-Power I45 za 560zł, który wyciąga ponad 600MHz FSB :D

Link to post
Share on other sites

I tu znowu masz racje :D

Ale Biostar ciezko dostepny na poskim rynku, niestety plyty z FSB 400MHz to spora wiekszosc naszego rynku, z drugiej strony nie mowie ze mobo sie konczy przy 400MHz, mowie ze powyzej sa problemy znam gosci ktorzy na modelach mojej plyty robili 1800MHz i smigalo az milo, ale to trzeba trafic.W wypadku tego procka masz pewnosc jezeli chodzi o stabilnosc. O Biostar slyszalem ze wyciagaja 794MHz, ale tylko slyszalem, nie widzialem wiec nie bede przy tym obstawal, pytanie ile jest takich faktycznie modeli i jak ze stabilnoscia, ktore poleca tak EXTREMEALNIE(nie ma nic za darmo) .Tu znowu podkresle ze w wypadku qx9650 te problemy znikaja bo wlansie jak sam napisales mozna miec zabytkowe mobo i mozna miec 4GHz ze wskazaniem na wiecej jak sadze, odnosze sie troche do tych roznych artykulow w sieci poniewaz mozliwosc konfiguracji jest ogromna a kazdy moze popelniac bledy ja osobiscie nie wypowiadam sie na temat ktorego sam nie przerabialem, nie wypowiadam sie jezeli tylko gdzies czytalem, prosty przyklad ktos na samym poczatku podeslal linka jak to zle sie qx9650 podkreca i co ? mam 4GHz przy Vcore 1,4 V i pisze tego posta, w tle leca testy. I to tyle.

Jedna rzecz ktora chcialbym dodac, nie zmierzam do tego zeby pokazac ze to CPU jest cudem techniki, ale nie zgodze sie gdy ktos pociska teksty rodem z jakiegos forum nie majac tego sprzetu w rekach i nie znajac jego mozliwosci i dodatkowo gdy nie zgadza się to z tym co ja widze ze ten procesor potrafi.

@mICh@eL masz racje mowiac ze mozna sie wyposazyc w super mobo(ktore swoje kosztuje) super pamieci(ktore swoje kosztuja) ect i kupic sobie procka za niewielkie pieniadze i wycisnac z niego soki.

Ale mozna to odwrocic tzn. masz slabsze podzespoly ? nie musisz wymieniac od razu wszystkiego, kupujesz takiego cpu i smigasz i wlasnie do tego zmierzam żeby pokazac, ze nie trzeba od razu zmieniac calej platformy zeby cieszyc sie super wydajnoscia, to chce pokazac. A to o czym ty piszesz tez jest prawdą, mozna to zrobic tak lub tak , ale tu czy tu trzeba wydac kase bo jak pisalem nie ma nic za darmo. A w tej chwili jest na prawde do wzięcia dobry proc w dobrej cenie( o ktorej możemy podyskutowac), chyba by mi nie zależało na tym żeby ludziom wciskac kit (tak jak ktos probowal tutaj pisac) bo przeciez wystawiam fakture i daje miesiąc gwarancji rozruchowej tym samym nie jestem osoba anonimowa, to by po prostu nie mialo sensu.

Link to post
Share on other sites

http://www.intel.com/itcenter/products/xeon/index.htm

http://www.intel.com/cd/products/services/emea/pol/processors/core2quad/specifications/391762.htm

http://www.intel.com/cd/products/services/emea/pol/processors/core2xe/specifications/386721.htm

 

Linki ze strony intela wyraznie z nich widac ze Xeony to procesory SERWEROWE, QX to procek przeznaczony do :

"Wydajnosc wymagana do gier i multimediów" technologia w QX : Intel® Deep Power Down Technology czego nie posiada zwykla seria.Wg mnie na stronie Intela jest wyraznie pokazane co do czego sluzy a wszelkie opowiesci z forow mozna sobie miedzy bajki wlozyc.Jezeli mamy sie na czyms opierac to na wiarygodnych zrodlach informacji.I prosze niech juz nikt nie pisze tu o Xeonach bo mija sie to z celem sa to procesry SERWEROWE i nie ma czego porownywac QX ma zapewnic max wydajnosc w grach i multimediach.

 

@torture piszesz ze cena za wysoka, poraz kolejny napsize, zaproponuj cos :D mam wrazenie ze niektorzy czytaja posty na przestrzal widza to co chca widziec, a trzeba czytac ze zrozumieniem.Kupujac tekiego QX wychodzi taniej nizeli zlozenie porzadnej podkreslam porzadnej platformy na i7.

@mICh@eL nie przerazajcie mnie czy ja pisze, ze to cena ostateczna ? prawie w kazdym poscie pisze, zaproponujcie cos (zawsze mozna sie dogadac)jezeli faktycznie jestescie zainteresowani, a co ci da 2-3 letnia gwarancja ? jezeli bawisz sie kompem to wiesz, ze jak zacznie dzialac to bedzie dzialal o ile ze go woda zelejesz lub masz wyjatkowego pecha, miesiac to czas w ktorym mozna urzadzenie sprawdzic w kazdy mozliwy sposob ba wystarczy tydzien.Jezeli nie jest nikt zainteresowany to moze zakonczmy te dywagacje bo do niczego one nie prowadza, nie bede powtarzal sie w kolko.Ja na pewno zdania nie zmienie i nie dam sobie nieczego wmowic, bo akurat wiem co chce sprzedac i wiem jakie QX9650 ma mozliwosci.

Wszystko w temacie, czekam na propozycje cenowe.

Link to post
Share on other sites

Ej a czy ja szukam jelenia czy czlowieka ktory jest zainteresowany i chce kupic i chce sie dogadac, sorry ale spojrz na swoja "aukcje" i co chcesz sprzedac i za ile kto tu szuka jelenia ?

Nie jestes zainteresowany to daj sobie spokoj z ta "aukcja", bezsensowane posty to spam z ktorym wszyscy usilnie walczymy :D ;>

wiesz co oznaczaja slowa " czekam na propozycje cenowa" ? Wlasnie na to czekam, ty chyba czytasz co 2 zdanie....

Link to post
Share on other sites

Dajcie już spokój.

Sprzeda to sprzeda, nie to nie i tyle w tym temacie. Lepiej nabijmy trochę postów w tematach gdzie ktoś potrzebuje pomocy.

 

Na pohybel bezsensownym sprzeczkom!

Link to post
Share on other sites

w cenie tego procesora byla plyta Asus P6T Deluxe V2 + Intel i7 920 = 1500 zl od jednego z redaktorow pclaba. nie robcie strony z aukcjami bo to jest forum. do OP - chcesz sprzedac? przywitaj sie z allegro.

pozdrawiam

 

edit/ moja wypowiedz nie miala na celu rozbawic ale jesli ciebie to bawi...

zreszta powtorze poraz kolejny , slucham propozycji ?:]

http://www.ebay.pl

Kupujac tekiego QX wychodzi taniej nizeli zlozenie porzadnej podkreslam porzadnej platformy na i7

wolalbym skladac kompa na i5/i7 niz pakowac tyle kasy w s.775. EOT!
Link to post
Share on other sites

Dobra, tyle że to jest QX, a jak wiadomo one są drogie.

Czy Ty zszedłbyś z ceny tylko dlatego iż można kupić szybszy samochód w tej cenie i to pomimo iż rynkowa średnia twojego jest wyższa?

Dajcie na luz.

Link to post
Share on other sites

@.daft nie baw mnie juz bardziej niz pozostali a gdzie ramy ?? :] ciekaw jestem ile takich sztuk ma jeszcze redaktor w tej cenie, normalnie cena tego zestawu 1700-1800 pln pamieci i masz ponad 2k, zreszta powtorze poraz kolejny , slucham propozycji ?:o

 

@19arek93

Popieram tego goscia, pozostali tworza spam a jak faktycznie maja wiedze to niech pomoga tym ktorzy potrzebuja pomocy i zastanowia sie nad tym co wypisuja.

Link to post
Share on other sites

@.daft LUIBIE CIE STARY :)

Aukcja jak aukcja tych prockow jest tak niewiele i sa tak rzadko wystawiane, ze zanim sie ktos kapnie aukcja juz moze dawno sie skonczyc, a wiadomo ze kazdy chce kupic jak najtaniej, moze zeby miec z tego satysfakcje a moze sam chce go pozniej sprzedac +40% bo to jest realna, looknijcie na ebay-a te procki nie schodza ponizej 1100 PLN na tajwanie, to chyba mowi samo za siebie (mowie o pewnych ofertach anie o jakis pojedynczych przypadkach) dolicz sobie sprowadzenie tu do Polski i wyjdzie ci cena ( o ile w ogole dojdzie) a ja daje pewna 100% oferte, ja rozumie ze najlepiej byloby za darmo, ale to nierealne, mam qx i wiem jaka jest jego wartosc i moc.

@.daft widze twoj sprzet w opisie, moze zrobimy konforontacje xeon vas qx ?:)

Link to post
Share on other sites

@mICh@eL DZIECI POWINNY JUZ DAWNO SPAC :) DOBRANOC :D

TEŻ UMIEM KRZYCZEĆ, ale nie będę się zniżał do Twojego poziomu...

 

BTW, kupca znalazłem, w przeciwieństwie do Ciebie :)

Link to post
Share on other sites

mam qx i wiem jaka jest jego wartosc i moc.

srednia cena okreslana jest przez to za ile ktos dana rzecz kupi lub chce przeznaczyc na zakup, a nie za ile dana rzecz chce sie sprzedac. "Wartość rynkową przedmiotu określa się na podstawie przeciętnych cen stosowanych w obrocie rzeczami tego samego rodzaju i gatunku".

moc... skoro jest az tak porazajaca to nie sprzedawaj! pewnie na bank wystarczy na kolejne 10-15 lat.

widze twoj sprzet w opisie, moze zrobimy konfrontacje xeon vas qx ?:)

yy, nie?

 

http://www.xbitlabs.com/images/video/xfx-gf-gtx285-gtx295/diagr/02.png

http://www.xbitlabs.com/images/video/xfx-gf-gtx285-gtx295/diagr/01.png

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...