Skocz do zawartości

[SPRZEDAM]QX9650 OEM


Recommended Posts

Jestem nowym uzytkownikiem, jednak benchmarka sledze juz od paru ladnych lat.

Do zaoferowania mam wyzej wymieniony procesor, udzielem na niego miesiac gwarancji rozruchowej oraz wystawiam fakture VAT, nie jestem anonimowy wiec zalezy mi na tym aby produkt przeze mnie oferowany mial jak najwyzsza jakosc oraz wydajnosc.Zainteresowanych prosze o kontak mailowy wtedy podam szczegoly i chetnie odpowiem na wszelkie pytania.Chetnie wyslucham tez propozycji cenowych.

Link to post
Share on other sites

Witam zwazywszy na duze zainteresowanie, chcialem dodac ze jes to rewizja C0 wersja EXTREME z wpelni odblokowanym mnoznikiem, procesor w 100% sprawany, chetnie wyslucham propozycji cenowych na forum, cena jak by mnie interesowala to 1500 pln, nowy procesor q9550 kosztuje +/- 1000 pln nowy procesor q9650 +/- 1400 pln, QX9650 nowy cena +/-4000 pln wiec cenę 1500 uwazam za calkowicie rozsadna z racji tego, ze wystawiam fakture i daje miesiac gwarancji rozruchowej, dodatkowo procesor z weplni odblokowanym mnoznikiem 12MB cachu na pokladzie daje bardzo duze mozliwosci konfiguracji systemu po to aby byl jak najbardziej wydajny co przy o/c ma bardzo duze znaczenie.Jak na dzisiejsze czasy i najblizszy okres 2-3 lat wydaje mi sie ze jest to porzadny sprzet za rozsadne pieniadze, ktory daje na prawde bardzo duze mozliwosci.Dodatkowym atutem jest to ze nie trzeba zmieniac platformy zeby miec taka wydajnosc co w sumie wychodzi taniej: CORE I7 930 CENA +/- 1200 do tego prosze doliczyc plyte + pamieci cena koncowa +/- 2000 PLN gdzie core i7 nie jest procesorem seri EXTREME i nie daje takich mozliwosci jak QX9650 fakt posiada technologie HT, ale prosze mi powiedziewc ile aplikacji wykorzystuje dzisiaj 4 rdzenie, nie jest ich zbyt wiele zazwyczaj sa to niektore gry lub aplikacje profesionalne i to niewszystkie.Wydaje mi sie ze zakup QX9650 na s775 jest rozsadnym zakupem na chwile obecna i na przyszlosc, ktory daje nam EXTREMALNA wydajnosc w rozsadnej cenie jak na chwile obecna, gdyz zaden procesor serii extreme nie jest tani.Moze niektorzy sie zastaniawiaja, skoro to taki sprzet to dla czego on go sprzedaje? odpowiedz jest prosta , korzystam z zaawansowanych aplikacji obliczeniowych w ktorych liczba rdzeni ma znaczenie poniewaz sa one wpelni wykorzystane co znacznie skraca czas pracy, w tej chwili chce kupic core i7 980x.Procesor nie byl katowany max o/c 3,5GHz zalezalo mi na szybkosci i 100% stabilnosci, glupio by bylo gdyby dzien obliczen wysypal sie przy 97%.Oczywiscie na tym procesorze mozna sobie pozwolic na wiele wiecej, jest to jedna z nielicznych jednostek, kotre nie hamuja kart graficznych a jezeli nominalna moc okaze sie za slaba to w prosty sposob ,mozna wykonac o/c zmieniajac wartosc mnoznika.Dodam na koniec ze procesory serii extreme potrzebuja mniejszego Vcore zeby uzyskac zadan czestotliwosc pracy w porownaniu do procesorow nie bedacych w serii EXTREME na ktorych Vcore musi byc wieksze i sama radosc z o/c jest duzo mniejsza caly system jest bardziej obciazony i ogolna zywotnosc skraca sie drastycznie chcoiazby poprzez wyzsze Vcore na CPU. Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji, propozycji cenowych. Jezeli ktos nadal sie waha, moge wystawic sprzet na allegro zeby zminimalizowac obawy i ryzyko dla klienta.

Link to post
Share on other sites

Jeden z wielu testow, wielu procesorow, pytanie jest takie, jakie napiecie musialbys podac przy zwyklej serii procesorow ? nie ukrywajmy ze 4GHz to duzo i jak na razie zadne z producentow nie wypuszca tak taktowanych procesorow poniewaz sa z nimi problemy.Jak pisalem wyzej 3,5GHz to max co potrzebowalem przy napieciu Vcore 1,27 V dzialal w pelni stabilnie.

 

Xeona, ciezej sprzedac QX9650 jest bardziej uniwersalny.

 

Dodatkowy mail na ktory mozna wysylac zapytania i propozycje cenowe to [email protected].

Link to post
Share on other sites

Moze rozwine swoja wypowiedz apropo xeon-a, mysalem ze posty beda szybciej przechodzic dla tego staralem sie odpisywac wmiare sprawnie, chcialem tylko dodac ze uwazam porownanie xeon-a do qx9650 za bezpodstawne poniewaz kupowanie takiego procesora do domu mija sie z celem, sa to procesory typowo serwerowe uzywane do maszyn laczonych w klastry i obslugiwane na innym s , w domu potrzebuje przeliczyc pare algorytmow w pracy mam maszyny ktorch moc przewyzsza qx wielokrotnie i na tym liczy sie powazne rzeczy, dodatkowo xeon nie posiada instrukcji ktore posiada qx co oznacza ze na qx9650 mozna poprcowac jak i pograc stad moj post apropo uniwersalnosci tego produktu QX9650.

Link to post
Share on other sites

Jakich to niby instrukcji nie posiada Xeon a które ma QX?

Kupowanie QX do domu to jedno wielkie wyrzucenie pieniędzy w błoto - odblokowanego mnożnika nie jesteś w stanie wykorzystać na konwencjonalnym chłodzeniu (to nie to co AMD). Dodatkowo Xeon (X3370) jaki i z zwykły Q ma niższe TDP od QXa.

 

sa to procesory typowo serwerowe

Typowo serwerowe to są Itaniumy, Xeony to procki do workstacji.

 

A cena takiego cepa nie powinna być wyższa od używanego Q9650 z ww. powodów (mało kogo obchodzi ile za to płaciłeś x miesięcy temu).

Link to post
Share on other sites

:D czlowieku co ty w ogole piszesz ?

jakich instrukcji to powinienes wiedziec skoro odpowiadasz na to co napisalem, przyklad SSE4 - VT-x, MMX, co do tego ze cena powinna byc taka sama, proponuje zebys swoje roszczenia skierowal do firmy Intel nie do mnie, nie jestem producentem, inna kwestia jest to co napisales o konwecjonalnym chlodzeniu totalny bzdet bo pwiedz mi kto kupuje takie procki pod konwencjonalne chlodzenie ? Ktos wczesniej pisal tutaj o edycji tematu, sorry ale odnosze wrazenie, ze to bardziej zbedne posty zaspamia te forum nizeli moje wypowiedzi.

Link to post
Share on other sites

przyklad SSE4 - VT-x, MMX

Masz chopaszku :D :

Q9650 i jego odpowiednik X3370:

http://img.photobucket.com/albums/v296/ ... tx3370.png

http://img535.imageshack.us/i/5870heavenrun1.jpg/

VT posiadają oba.

 

pwiedz mi kto kupuje takie procki pod konwencjonalne chlodzenie

Powiedz kto kupuje QXa do pracy z zegarem 3.5GHz? Skoro to samo zrobi na procu za 1.2k.
Link to post
Share on other sites

na zadnym ze screnow nie ma VT ;>

 

"Powiedz kto kupuje QXa do pracy z zegarem 3.5GHz? Skoro to samo zrobi na procu za 1.2k." Nie masz pojecia jakie mozliwosci daje odblokowany mnoznik. NIE CHCESZ NIE KUPUJ I NIE OSMIESZAJ SIE.

Link to post
Share on other sites

na zadnym ze screnow nie ma VT ;>

Wiem, że używanie google boli -> http://ark.intel.com/Compare.aspx?ids=33921,35428,35433,

Co śmieszniejsze, QX ma mniejszą tolerancje na temperatury :D

Nie masz pojecia jakie mozliwosci daje odblokowany mnoznik.

Proszę oświeć mnie jakie. Do zrobienia 4GHz wystarczy płyta za 50zł a nie za 300?
Link to post
Share on other sites

Autor tematu chce po prostu zarobić na procu, każdy by chciał, jednak nie oszukujmy sie, każdy kto ma chociaż podstawową wiedzę na temat aktualnego stanu rynku oraz branży IT nie da Ci za tego proca więcej niż za zwykłego qx, taka jest prawda, wystaw sobie go na allegro od 1 zł to zobaczysz czy aukcja w ogóle dobije do 900zl.

Link to post
Share on other sites

NIE BEDE ODPOWIADAL NA TEGO TYPU POSTY NIE ZWIAZANE Z TEMATEM

Dajesz się wciągać w dyskusje i masz. Dajesz ogłoszenie, odpowiadasz na pytania i tyle. Po co ten cały bełkot i zachwalanie sprzedawanego sprzętu. Dostałeś właśnie lekcję, że to guzik daje.

 

pozdr.

 

PS. Nie krzycz.

Link to post
Share on other sites

echhh "mICh@eL,luk-90, SynSama, kubbak" ect. = SPAM, nie ma zwyklego qx jest q lub qx. NIE BEDE ODPOWIADAL NA TEGO TYPU POSTY NIE ZWIAZANE Z TEMATEM, PISALEM NA POCZATKU ZE KAZDY MOZE COS ZAPROPONOWAC.

Wyrwij se tego caps'a bo tylko wnerwiasz ludzi a co do cepa to ile na nim ukręciłeś ? może Cię w molochu zarazili metodą liczenia GHz i wyszło 16GHz ze wszystkich rdzeni :D
Link to post
Share on other sites

Do zrobienia 4GHz wystarczy płyta za 50zł a nie za 300?

 

 

NIE MASZ RACJI.

 

Dajesz się wciągać w dyskusje i masz. Dajesz ogłoszenie, odpowiadasz na pytania i tyle. Po co ten cały bełkot i zachwalanie sprzedawanego sprzętu. Dostałeś właśnie lekcję, że to guzik daje.

 

Nie dostał żadnej lekcji.Złożył oferte a my go pociągneliśmy za język i tak prawde mówiąc,można porozmawiać normalnie,ale tu wystawiając rzecz do sprzedania cza sie liczyć z obelgami,wyzwiskami,itp.rzeczy ZA TO ŻE MA WYSOKĄ CENE !,brakuje tu kultury.

 

Iron ten procek nie wątpliwie był i jest drogi,ale mając na uwadze jego własciwości oc,nie przemawia zbytnio za jego kupnem w tej cenie co chcesz.Bo kupie za te pieniądze xeona odpowiednik Q9550 i go bije,powiem szczeże że nie miałem okazji sprawdzić xeona pod kątem gier,za to widziałem możliwości oc tych procesorów i przy małych napięciach w stosunku do zwykłych,wybitnie sie kręcą.Tu mam mieszane uczucia w sprawie parametrów zwykłego e8400 a jego odpowiednika (xeona) bo gdy by tak było to duża liczba użytkowników była by w posiadaniu takiego xeona choćby do gier i wykręcony przykładowo do 4.7ghz lub więcej,co skutkowało by lepszymi wynikami a takich testów trudno znalezć i niby to samo.

 

Daj niższą cene i spróbuj wykręcić go na max,podaj temp,zrób test i screna a będzie łatwiejsza sprzedaż. :D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...