Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak wyzej, nie ma się co zastanawiać, tylko brać to i3, obecne "i trójki"  pomimo posiadania 2 rdzeni mniej niż ten phenom, ma wydajnośc wielordzeniową na tym samym poiomie co ten amd, ale w wydajności jednordzeniowej, phenom zostaje daleko w tyle, no i doliczyć nalezy pozostałe zalety, jakie wymienił kolega wyzej.

 

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

zalezy od tego ile mógłbyś dołożyć

Koszt najtańszego i5 4430 na sklepie esc.pl to 669zł, intel i3 4130 kosztuje tam 430zł, więc dołozyć trzeba sporo do tego i5.

Wydaje mi sie że jeśli nie mozesz dołozyć do i5, to pozostałe, droższe modele i3 nie są brane pod uwagę(no chyba że i3 4330, kosztujący 469zł) róznica miedzy nimi występuje jedynie w zakresie max. taktowania oraz mocniejszego układu grawicznego wew. procesora (ale chyba nie chcesz grać na integrze :) )

Jeśli ceny nie mozna juz ruszyć to wybrałbym ten model o którym napisano już wcześniej, t.j.: 4130

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Dwurdzeniowy i czterowątkowy procesor plus karta graficzna...

W tym przypadku należy się skłaniać ku Nvidii. Jeśli wahasz się między Radeonem a podobnie kosztującym GeForce'em, to wiedz, że z punktu widzenia wydajności korzystniejszym wyborem będzie ten drugi.

apropo, jaka grafę planujesz zakupić? :)

Link to post
Share on other sites

ostanie moje pytanie ten procesor chyba sie mocno nie grzeje wiec zwykły spartan za 70 zł da chyba rade ?


apropo, jaka grafę planujesz zakupić? :)

narazie mam gtx 550 ti ale przymierzam sie w przyszłym roku na msi 650 ti boost oc 2 gb kumpel chce mi odsprzedac 660 msi  lub 760 

Link to post
Share on other sites

 

 

ma wydajnośc wielordzeniową na tym samym poiomie co ten amd
 

W BF3 i BF4 widać że jednak nowe i3 górą choć te gry bez problemu obciążają 4 wątki. Tak że z tą wyższością AMD w zadaniach wielowątkowych nie był bym już taki pewny bo choć jest to powtarzane na forach jak mantra to wyniki wydajności pokazują coś całkowicie innego. Nowe gry potrafiące obciążyć 4 wątki procesora przeważnie wydajniej działają na i3 4xxx niż na starych Phenomach II.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...