Skocz do zawartości

Karty z serii R9 270x - którą wybrać ?


Recommended Posts

Testy przeglądałem ale nadal mam dylemat nad wyborem.

 

Zasilacz XFX Pro Series 550W PSU 120mm 80+ (P1-550S-XXB9)

Procesor Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54570

Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H Intel B85 LGA 1150 mATX (2xPCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE) - GA-B85M-D3H

Rozdzielczosc monitora 1920x1080

 

ps. Wymienione częścio to jest mój potencjalny przyszły komputer, który aktualnie składam

Edytowane przez Kojack
Link to post
Share on other sites

OC to jak wiadomo loteria, więc kieruj się ceną/sympatią do marki/wyglądem. Osobiście posiadam drugą z rzędu kartę z WF3 i kolejna pewnie również będzie od Gigabyte'a. Zdaję sobie jednak sprawę, że trafiają się piszczące egzemplarze lub takie, które nawet na wolnych obrotach chodzą jak suszarki. Na to niestety nie ma reguły.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się właśnie nad MSI Gaming, bo z testów wychodzi najlepiej ale Hawk podobno jest lepsza wydajnościowo (OC i te sprawy).

 

A powiedzcie mi jeszcze co do płyty głownej która mi polecił kolega, jest ona w porządku czy wziąć coś innego?

Link to post
Share on other sites

 

 

A powiedzcie mi jeszcze co do płyty głownej która mi polecił kolega, jest ona w porządku czy wziąć coś innego?

Jeśli nie przeszkadza Ci format mATX to jest OK. Za ok 30zł więcej masz MSI B85-G43 na pełnym ATX.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ten gigabyte co podales ze strony morele.net jest aktualnie niedostępny

 

jest dostępny cały czas, masz jakieś złe informacje.

 

EDIT:

Będe wybierać pomiędzy Gigabyte a MSI Gaming bo mają najwięcej dobrych opinii.

Proszę więc o pomoc w wybraniu tej najodpowiedniejszej i o uzasadnienie odpowiedzi :)

Edytowane przez Kojack
Link to post
Share on other sites

Mam trzy R9 270X od Gigabyte WindForce3X. Kręcą się bardzo podobnie - t.j. +/- 5-10MHz 1160/1550.

 

temp. otoczenia 23 st.C, obudowa Fractal Design Core 3000 z kompletem wentylatorów(fractal i enermax - w okolicach 800rpm)

 

Poniżej maksymalne temperatury uzyskane podczas kompletnego testu w nowym 3DMarku Basic(dema + benchmarki)

blogentry-10287-0-34148300-1387903615.pn

 

Na automatycznych ustawieniach obrotów, WindForce3X na R9 270X rozpędza się podczas 3Dmarka do 2500rpm - IMO zdecydowanie za szybko, na dodatek karta nie jest cicha wtedy. Warto pobawić się MSI Afterburner i samemu dostosować sobie prędkość wentylatorów do temperatury. 

 

Na 1700rpm karta jest cały czas chłodna, na dodatek bardzo cicha. Wątpię aby karty innych producentów - zwłaszcza dwu wentylatorowe pozwalały na takie wyniki - przy tak niskich obrotach. 

 

W żadnej z moich trzech 270X cewki nie piszczą.

 

 

Wady? Karta jest dłuższa od konkurencyjnych - ma 28,5cm długości. 

 

 

Kolejna rzecz. Nie przepłacaj za R9 270X więcej jak 740-760zł. Przy ponad 800zł, a tyle potrafi kosztować Hawk, albo Toxic lepiej już dołożyć do GTX 760, albo szukać HD7950.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie chce Ci się bawić w ręczne ustawianie obrotów to lepiej byłoby się skierować w stronę MSI

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-r9-270x-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-dp-bf4-r9-270x-gaming-2g-battlefield-4-w-zestawie-599579/

karta sama z siebie jest bardzo cicha, a do tego zachowuje również bardzo dobre temperatury. Sprzedasz BF4 to karta wyniesie Cię około 700 złotych.

Link to post
Share on other sites

Ręczne zapewne w sensie samodzielnej konfiguracji w programie. Po takiej konfiguracji, np. w MSI Afterburner już potem nic nie musisz konfigurować.

 

Takie okno konfiguracji wygląda jak zwykły wykres - na jednej osi masz temperaturę a na drugiej obroty wentylatorów w % - ustawiasz punkty z jaką prędkością ma się kręcić wentylator przy konkretnej temperaturze. 

 

Na swoim HD7950 mam ustawione tak:

http://i41.tinypic.com/168a51v.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...