Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie 

 

Przyszły święta, trwają pieczołowite przygotowania więc mam chwilę by posiedzieć na forum. 

Przymierzam się do zmiany samochodu na komputer i tak zastanawiam się nad tym jaką płytę główną powinienem wybrać. Chce zamontować w niej 4 kary grafiki.

Pytanie brzmi czy "na rynku" istnieje płyta główna, która jest w stanie obłożyć x16/x16/x16/x16 czy max co można uzyskać to 4x8?

Co w takiej kwestii możecie doradzić. Tak potężnej maszyny nie miałem okazji budować dlatego pytam.

 

 

Link to post
Share on other sites

Zastosowanie to na pewno nie granie, BTC też już chyba nie opłaci się w takim kompie (chociaż tam miałoby to spore znaczenie), to typowo komputer do wywoływania awarii sieci energetycznej w okolicy i pozbawiania prądu sąsiada ;) 

A na poważnie to czysto do grafiki.. Ot chociażby CADD http://www.pugetsystems.com/labs/articles/AutoDesk-AutoCAD-2013-GPU-Acceleration-164/

Wiem że istnieją karty z serii Quadro, Tesla czy Kepler ale nie mam zamiaru kupować komputera którego cena wyniesie bóg wie ile dlatego zamierzam zamontować coś pokroju 270x czy 760 i połączyć, co powinno dać więcej mocy niż quadro którego ceny są stosunkowo wysokie i porównywalne do 4 takich kart. Coś za coś oczywiście, no chyba że ktoś wyprowadzi mnie z błędu. 

Procesor to zapewne skromnie i4770K, bo w moim przypadku zapatrywanie się na AMD nie ma sensu..  

Link to post
Share on other sites

 

 

Pytanie brzmi czy "na rynku" istnieje płyta główna, która jest w stanie obłożyć x16/x16/x16/x16 czy max co można uzyskać to 4x8?

 

Procesor to zapewne skromnie i4770K


i7 4770k posiada jedynie 16 linii PCIE, zatem jedyną rozsądną konfiguracją było by połączenie 2 kart - 2x8.
Link to post
Share on other sites

 

i7 4770k posiada jedynie 16 linii PCIE, zatem jedyną rozsądną konfiguracją było by połączenie 2 kart - 2x8.

 

Dlatego pytam bo też mnie to dziwi... po co produkować takie płyty po co montować do nich tyle grafik skoro i tak nie będą działały jak należy.

 

Ponoć procesory AMD są lepiej pprzystosowane do tego typu konstrukcji... Wracając jednak do tematu czy istnieje możliwość "sprawnego" wykożystania 4 kart?

Dostałem kilka info i oto:

 

GA-Z87X-OC Force

Z87 XPOWER

Z87 Extreme9/ac

Z87 Extreme11/ac

Wyszukałem takie cuda... wychodzi na to że każda obsługuje 4pcie 8/8/8/8 (Co w przypadku takich kart powinno spokojnie wystarczyć)

Wychodzi również na to że w połączeniu nawet z xeonami będzie to dziwne bo te pod 1150 obsługują do 16 linii

Wiec jak to działa? próbowałem coś wyczytać ale nie mogę znaleźć info ani testów na temat takiej konfiguracji..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...