Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

4 way pcie

4way SLI CrossFire

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 tanakov

tanakov
  • Some balls u kick, other u dont

• 257 postów
  • Miejscowość:Radom

Napisano 24 grudzień 2013 - 14:02

Witam serdecznie 

Przyszły święta, trwają pieczołowite przygotowania więc mam chwilę by posiedzieć na forum. 

Przymierzam się do zmiany samochodu na komputer i tak zastanawiam się nad tym jaką płytę główną powinienem wybrać. Chce zamontować w niej 4 kary grafiki.

Pytanie brzmi czy "na rynku" istnieje płyta główna, która jest w stanie obłożyć x16/x16/x16/x16 czy max co można uzyskać to 4x8?

Co w takiej kwestii możecie doradzić. Tak potężnej maszyny nie miałem okazji budować dlatego pytam.

• 0

#2 Mrozinho

Mrozinho
  • rowzór

• 6561 postów
  • GG:629496

Napisano 24 grudzień 2013 - 14:02

To będzie do grania czy koparka BTC ?:)

• 0

#3 Kameng

Kameng
  • Bywalec

• 110 postów
  • Miejscowość:Łódź
  • 3DMark 06:33723

Napisano 24 grudzień 2013 - 14:04

Nie wiedziałem jaki proc ani nic więc daję link do skąpca z filtrem 4x16

http://www.skapiec.p...0_0_31790_0_0_0

• 0

Pirwszy komp:CPU i5 3570k + BOX RAM: G.Skill Sniper DDR3 2x4GB 1600MHz MOBO Z77A-G45 GPU RADEON R9 270X GIGABYTE  ZASILACZ: XFX 550W DYSK: 1TB WD BLUE

#4 tanakov

tanakov
  • Autor tematu

• 257 postów

Napisano 24 grudzień 2013 - 14:47

Zastosowanie to na pewno nie granie, BTC też już chyba nie opłaci się w takim kompie (chociaż tam miałoby to spore znaczenie), to typowo komputer do wywoływania awarii sieci energetycznej w okolicy i pozbawiania prądu sąsiada ;) 

A na poważnie to czysto do grafiki.. Ot chociażby CADD http://www.pugetsyst...celeration-164/

Wiem że istnieją karty z serii Quadro, Tesla czy Kepler ale nie mam zamiaru kupować komputera którego cena wyniesie bóg wie ile dlatego zamierzam zamontować coś pokroju 270x czy 760 i połączyć, co powinno dać więcej mocy niż quadro którego ceny są stosunkowo wysokie i porównywalne do 4 takich kart. Coś za coś oczywiście, no chyba że ktoś wyprowadzi mnie z błędu. 

Procesor to zapewne skromnie i4770K, bo w moim przypadku zapatrywanie się na AMD nie ma sensu..  

• 0

#5 Okta15

Okta15
  • Obserwator

• 495 postów
  • GG:3839957
  • Miejscowość:Nowy Sącz

Napisano 24 grudzień 2013 - 15:09

Pytanie brzmi czy "na rynku" istnieje płyta główna, która jest w stanie obłożyć x16/x16/x16/x16 czy max co można uzyskać to 4x8?

Procesor to zapewne skromnie i4770K

i7 4770k posiada jedynie 16 linii PCIE, zatem jedyną rozsądną konfiguracją było by połączenie 2 kart - 2x8.
  • 0
"Możesz myśleć, że się mylę, ale to nie jest powód, żeby przestać myśleć."

#6 tanakov

tanakov
  • Autor tematu

• 257 postów

Napisano 25 grudzień 2013 - 21:55

i7 4770k posiada jedynie 16 linii PCIE, zatem jedyną rozsądną konfiguracją było by połączenie 2 kart - 2x8.

Dlatego pytam bo też mnie to dziwi... po co produkować takie płyty po co montować do nich tyle grafik skoro i tak nie będą działały jak należy.

Ponoć procesory AMD są lepiej pprzystosowane do tego typu konstrukcji... Wracając jednak do tematu czy istnieje możliwość "sprawnego" wykożystania 4 kart?

Dostałem kilka info i oto:

GA-Z87X-OC Force

Z87 XPOWER

Z87 Extreme9/ac

Z87 Extreme11/ac

Wyszukałem takie cuda... wychodzi na to że każda obsługuje 4pcie 8/8/8/8 (Co w przypadku takich kart powinno spokojnie wystarczyć)

Wychodzi również na to że w połączeniu nawet z xeonami będzie to dziwne bo te pod 1150 obsługują do 16 linii

Wiec jak to działa? próbowałem coś wyczytać ale nie mogę znaleźć info ani testów na temat takiej konfiguracji..

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 4way, SLI, CrossFire

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych