Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam kartę dźwiękową Realtek ALC 1150 integrę do MSI Z87-G45 i nie wiem, czy jest na tyle dobra, abym mógł zakupić Samsona C01 (złącze minijack) i cieszyć się brakiem szumów, czy jednak muszę zainwestować więcej na Samsona C01U (złącze usb), ale z tym trochę gorzej, bo nie widzi mi się wydawać 350+. Może są inne propozycje odnośnie mikrofonów pojemnościowych do 300 zł?

 

o ile ja wiem, to integry są właśnie słabe, jeśli chodzi o jakość dźwięku in i out, ale alc1150 chyba jest jedną z lepszych (albo się mylę  :D)


I czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, o co chodzi z tymi mikrofonami, które potrzebują zasilania phantom i/lub miksera, bo jestem zielony w tych sprawach :P


Re
Ref
ref

Ref??!!

Edytowane przez tr0ll3y
Link to post
Share on other sites

Polecam kupić pod USB, bo wtedy omija bardzo słabą dźwiękówkę ;) A będziesz zadowolony z takiej jakości, ale musisz zadbać o kabel, bo u mnie w mikrofonie Samson Go Mic, jak przypadkowo pociągnę kabel, to wtedy mikrofon łapie buczenie komputera :P I jeszcze jak będziesz mikrofon już podłączony do komputera to od razu zmień czułość na 50% w panelu sterowania :)

EDIT:Jeszcze zapomniałem, że trzeba mieć ustawiony mikrofon około 5-10cm od ust i mówić prosto do loga "SAMSON" a jakość twojego głosu będzie rewelacyjna :)

Edytowane przez Matix1397
Link to post
Share on other sites

Czyli stwierdzasz, że ALC 1150 nie nadaje się do minijacka i albo USB, albo lepsza karta dźwiękowa? A może jakieś mikro pod Phantom, bo wiem, że gdzieś w garażu jest jakieś EQ od pioneera, więc kto wie :) A po za tym jak na razie wstrzymuje się z zakupem, bo hajs się nie zgadza :D

Link to post
Share on other sites

Czyli stwierdzasz, że ALC 1150 nie nadaje się do minijacka i albo USB, albo lepsza karta dźwiękowa? A może jakieś mikro pod Phantom, bo wiem, że gdzieś w garażu jest jakieś EQ od pioneera, więc kto wie :) A po za tym jak na razie wstrzymuje się z zakupem, bo hajs się nie zgadza :D

Wiesz, po rozmowie z kilkoma ludźmi, którzy mają Samson C01U u nich nie występują różne zakłócenia typu: buczenie komputera i inne zakłócenia ruszając kabli, otóż mikrofon C01U ma inną wejściówkę do mikrofonu niż Go Mic :) Więc jest dobrze. Jak napisałem w poprzednim poście,że mam problem z kablem, nie tylko ja mam ten problem a także inni też mają ;) , ale mam planie to sprzedać obecny i kupisz G-Tracka albo mniejszą wersję czyli Samson C01U ;) A jeśli chodzi o podłączenie do Phantoma, to ja nie wiem jak to będzie wyglądać jakość, więc nie wypowiem :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...