Skocz do zawartości

Problem z Radeonem 7670M i Catalyst Control Center


Recommended Posts

Witam i proszę o szybką pomoc. grin.png Z góry zaznaczam że jestem raczej laikiem jeśli chodzi o sprawy kart graficznych, więc jeśli można, proszę o wytłumaczenie wszystkiego w miarę prosto happy.png

Zaczęło się od zalania laptopa herbatą. Nie wnikając w szczegóły - oddałam go do naprawy, wszystko zostało zrobione poprawnie. Problem pojawił się przy włączaniu mocnych gier. Mam dwie karty graficzne, jedną Intel 3000 i drugą, tą którą zawsze używam do gier - Radeon 7670M. Wcześniej, przed zalaniem przy włączaniu tychże gier AAA na zazwyczaj średnich ustawieniach mogłam grać na dwa sposoby - w tych najlepszych tytułach, przy graniu bez podłączonej ładowarki pojawiały się lekkie, czasem większe ścinki, ale dało się grać, jednak nie było to zbyt przyjemne. Przy podłączeniu ładowarki wszystko zaczynało chodzić płynnie, o wiele lepiej niż na samej baterii. Po tymże zalaniu i naprawie zarówno przy korzystaniu z tylko baterii jak i podłączonej ładowarki obraz tnie się, tak jak kiedyś gdy grałam tylko na baterii. Wiem że trochę chaotyczne, ale mam nadzieję że wyjaśniłam to w miarę zrozumiale http://forum.komputerswiat.pl/public/style_emoticons/default/wink.gif

Przeszukałam więc wszelkie ustawienia, zasilania i grafiki jakie znalazłam, ale nie mogłam znaleźć żródła problemu. Pomyślałam, że może podkręcenie grafiki zadziała. Poszperałam o tym trochę w internecie i na kilku stornach znalazłam info, że można to zrobić za pomocą programu AMD, Catalyst Control Center. Weszłam więc na stronę AMD, wybrałam swoją kartę graficzną, system itd. i pobrałam plik. Stwierdziłam, że najpierw go zainstaluję, a potem poczytam dokładnie jak się za niego zabrać. W końcu się zainstalował, laptop zresetował, wszystko wydawało się ok. Wtedy weszłam w menu Start. Przed instalacją była tam opcja "Przełączanie grafiki" (czy coś koło tego), w którym mogłam ustawiać, jaka karta graficzna była używana w jakim programie. Zniknęła teraz ta ocja, nigdzie jej nie było. Nie znalazłam też Catalyst, chcoć wcześniej miałam jego okrojoną wersję (piszę okrojoną, bo miałam cząstkę opcji dostępnych w tym najnowszym). Nie ma nic, nie mogę znaleźć nic o grafice. 

Wtedy weszłam w menadżer urządzeń - na trochę czasu karta graficzna zmieniła swą nazwe z 7670m na 7670 series i można było przywrócić stare sterowniki, lecz wszystko już tutaj wróciło do normy. Wchodzę w gry - działają tak samo, AAA z lekkimi ścinkami mimo podłączonej ładowarki.. Nie znam się za bardzo na grafice, dlatego proszę o pomoc! http://forum.komputerswiat.pl/public/style_emoticons/default/wink.gif

1. Co zrobić, by gry AAA działały na ładowarce tak płynnie jak kiedyś?
2. Gdzie się podziało "Przełącznie grafiki"?
3. Gdzie jest ten cały Catalyst ? Nie mogę go znaleźć, nawet tej wersji która była przed jego instalacją, nic dotyczącego karty graficznej... Skoro nic nie daje to chyba najelpiej byłoby go odinstalować, ale gdy wyczytałam jak to zrobić (pobrać jescze raz i zaznaczyć odisntaluj) to napisało mi, że usuną się WSZYSTKIE sterowniki amd, dżwiękowe grafizcne itd. a to chyba nie o to chodziło..


Przepraszam że tak się rozpisałam, ale nie umiałam tego krócej ująć, nie wiem też czy wstawiłam temat w dobre miejsce grin.png

Z góy dziękuję za pomoc!! 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...