Skocz do zawartości

Monster Hunter - PSP, PS Vita, 3DS


Recommended Posts

Wiem, że Monster Hunter stał się praktycznie exclusivem Nintendo teraz i wszystkie gry z tej serii są kierowane właśnie na konsole ww firmy (nie liczę Frontier G, bo to żart, a nie dobra gra będzie).

Tak wiec problemem dla mnie jest to, że nie mam 3DS (w odróżnieniu do PSP i PSV).

 

Pytanie więc jakie chciałem Wam zadać brzmi: Czy Monster Hunter na 3DS jest dużo lepszy od Monster Hunter Unite na PSP/PSV? Różni sie dużo? Jest lepiej rozbudowany? Sterowanie jest lepsze? Grafika lepsza? (nie piszę o MH3rd bo gram na PS Vita, a na niej MH3rd jest tylko po japońsku, z kolei nie chciałbym wracać do gry na PSP bo mając PSV to wg mnie byłaby głupota).

 

Mam PS3 więc nie będę już bawił się w kupno WiiU (piszę, na wypadek gdyby ktoś argumentował wybór możliwością cross-play z WiiU).

 

 

Dodatkowo chciałem zapytać się Was jak grać w MHFU z kimś kto nie jest podłączony do tego samego routera co ja. Wiem, że był na to sposób, niestety zapomniałem jak się to robiło.

 

Byłbym wdzięczny za JAKIEKOLWIEK informacje nt Monster Hunter jakimi dysponujecie.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

 

 

PS. Generalnie poszukuję jakiegoś substytutu Monster Hunter'a na PS Vita, ale o to ciężko (Soul Sacryfice nie dorasta do pięt MH). Jakbyście znali coś podobnego do MH na PSV (nie po japońsku) byłbym wdzięczny za wiadomość na PW.

 

Edytowane przez ArioX
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Monster Hunter Freedom Unite jest podobny pod wieloma względami do tego na 3ds. Sterowanie jest lepsze na psp(bo możesz sięgnąć palcem wskazującym do krzyżaka), na 3dsie jest to praktycznie niemożliwe. Niektórzy podoklejali sobie krzyżaki z silikonu czy czegokolwiek co mieli pod ręką, żeby w ogóle dało się tego używać, a i tak fakt budowy 3dsa(clamshell, umiejscowienie ekranów, analoga itd) uprzykrza moim zdaniem zabawę.

MHFU jest kompatybilny z PSV, a dzięki drugiemu analogowi gra się jeszcze wygodniej niż na psp.

 

Soul Sacrifice to inna gra. Nazywanie go klonem MH to obraza dla SS, ta gra tylko sprawia takie wrażenie na pierwszy rzut oka.

 

Niedługo wychodzi Toukiden, może ci podpasuje. Ale ta gra TEŻ jest inna. Demo powinno wyjść 29 stycznia dla EU, USA ma je już teraz.

Freedom Wars gdzieś później(zakładam że dostaniemy lokalizację), może God Eater 2(na razie tylko God Eater 1 z psp dostępny w europie). Zaznaczam, że god eater jest łatwiejszy, a na pewno łatwiejszy od MHFU który miał dość duże tzw hitboxy, przez co potwory były trudniejsze.

Edytowane przez TurboHydra
Link to post
Share on other sites

Setki godzin w MH tylko dlatego, że jest dużo do grindowania. Sam mam około trzystu  %-)

Mi mh podobał się głównie ze względu na wiele różnych dróg do celu(pułapki, różne bronie, bomby...) i to, że nie ma "cyferek" a z potworów wypadają ich części, a nie miecz i 10 sztuk złota.

Prawy joystick emuluje krzyżak z psp, więc oczywiście, że jest czuły - albo jest wciśnięty, albo nie.

Circle pad powinien być dodawany do każdego pudełka z mh na 3ds. 

 

Ah, zapomniałem dodać: MH jest o wiele, wiele lepszy w coopie. Wersja z vity działa z psp - więc jak masz kogo zaprosić, to można łupać razem.

Edytowane przez TurboHydra
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...