Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

GIGABYTE - Czy moja płyta obsluguje AHCI

AHCI GIGABYTE MOTHERBOARD

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ko.B.

Ko.B.
  • Nowicjusz

• 3 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 17:15

Witam,
W celu odmłodzenia mojego starego PC zakupiłem do niego dysk SSD Plextor M5S. No i zacząłem poszukiwania w BIOSie trybu AHCI, bezskutecznie jak widać. Stąd moje pytanie, Czy moja płyta w ogóle posiada takowy tryb i jak go włączyć ? Jeśli nie mam takiej opcji to czy przez to oprócz wolniejszego działania mogę się spodziewać jakiegoś jeszcze zawodu ?

LINK
http://www.gigabyte....a-8i945plge-rh/

Z góry dzięki 

• 0

#2 domino241

domino241
  • Amator

• 54 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 18:31

Zapytam również jak bardzo sata 2 może spowolnić, osłabić wydajnosc takiego kompa z dyskiem ssd?

• 0

#3 Player1

Player1
  • Maniak

• 2953 postów
  • Miejscowość:Opole

Napisano 22 grudzień 2013 - 19:34

Jeśli w biosie nie znajdujesz opcji wł./wył. trybu AHCI, to znaczy, że jej nie ma... Sprawdź na stronie producenta, czy jest nowsza wersja biosu, a jeśli tak, to czy w liście zmian jest dodana obsługa trybu AHCI. Jeśli nie, to du*a zbita. Niemniej nie przejmuj się zbytnio. Też mam Plextora M5S na płycie bez AHCI i na SATA II, w benchmarkach z pewnością dysk wypadłby znacznie poniżej wartości osiągalnych w optymalnych warunkach, ale i bez tego system wstaje błyskawicznie i działa wyraźnie żwawiej.

• 0

i5 7400 / Asus Prime B250 Plus / Crucial DDR4 Ballistix Sport LT 2x4 GB / RX 580 8gb / A-DATA XPG SX8200 240 GB / Plextor M5 128 GB / Crucial MX 100 256 GB / HDD 500 GB / CM 690

#4 Fenio

Fenio
  • ∞∞∞∞∞∞∞

• 3189 postów

Napisano 22 grudzień 2013 - 23:51

Zawsze można dokupić kontroler SATA 3 na PCI.

• 0

Ekspert działu: Kącik retro komputerów    /     Pełne zestawienie ekspertów

Spoiler

#5 Player1

Player1
  • Maniak

• 2953 postów
  • Miejscowość:Opole

Napisano 23 grudzień 2013 - 12:07

@up: z tego co czytałem, to porządny kontroler (nie szmelc z najniższej półki cenowej) jest nieopłacalny ze względu na cenę. Chyba lepiej wstrzymać się do rozbudowy platformy i kupna nowej płyty głównej, a do tego czasu korzystać z SSD na obecnej płycie, i tak będzie zauważalnie szybciej śmigało niż na HDD.

• 0

i5 7400 / Asus Prime B250 Plus / Crucial DDR4 Ballistix Sport LT 2x4 GB / RX 580 8gb / A-DATA XPG SX8200 240 GB / Plextor M5 128 GB / Crucial MX 100 256 GB / HDD 500 GB / CM 690

#6 Beretos

Beretos
  • Nowicjusz

• 1 postów

Napisano 19 styczeń 2014 - 15:26

Witam.
Z tym kontrolerem Sata 3 na Pci to czasami duży kłopot.
Kupiłem ostatnio coś takiego bo moja płyta nie ma sterów do AHCI.
Kontroler z własnym biosem,2 złącza Sata w środku i dwa Esata na zewnątrz.
I ...... niespodzianka.Po podłączeniu system nie wstaje.
Kombinowałem na różne sposoby i nic.

Kupno nowej płyty-bezcenne:)
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: AHCI, GIGABYTE, MOTHERBOARD

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych