Skocz do zawartości

Co powiecie o AMD FX 8350 ??


Recommended Posts

Jeśli będzie to procesor do gier, to lepiej coś od intela.

To ma być komputer do wszystkiego lecz w dużym stopniu do gier  a dlatego że komputer mam teraz kupic na jakies 4-6 lat to sie nad nim zastanawiam bo słyszałem że za jakies pół roku rozwinie skrzydła też w grach

Link to post
Share on other sites
bo słyszałem że za jakies pół roku rozwinie skrzydła też w grach

Niech zgadnę, powiedział ci to wróżbita Maciej.

A za 4-6 lat to z pewnościa będzie on więcej niż "niewystarczający"   ;)

Edytowane przez Rokhtar
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Niech zgadnę, powiedział ci to wróżbita Maciej.

A za 4-6 lat to on z pewnościa będzie on więcej niż "niewystarczający"   ;)

zdaję sobie z tego sprawę dlatego szukam procesora który nie będzie musiał odpalac wtedy najnowszych gier ale żeby był wystarczający a nie że za 2 lata  krew mi z nosa leci bo nie moge nic robic :D a wydaje mi się że jednak jest on lepszy od  braci intela ze swojej pólki cenowej :P czy się mylę ? Po prostu szukam optymalnej wersji , aczkolwiek może się okazać że wygram w totka i będe zmieniał komputer co 2 lata :D

Link to post
Share on other sites

bo słyszałem że za jakies pół roku rozwinie skrzydła też w grach

co pol roku mowia, ze za pol roku, czy jak kto woli legendy glosza, o legendarnej wydajnosci, w legendarnych 8 watkowych grach. Sorry ale to nie wino, z czasem bedzie tylko gorszy

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Mam ten procesor , i ja jestem wymagający i powiem że nie wystarcza mi ten procesor i właśnie zmieniam na intela , ale jeżeli nie wkurzają cię nieduże spadki fps to polecam ;)

zależy jak bardzo nieduże i czy częste :D ale w grach i tak więcej chyba daje karta graficzna

co pol roku mowia, ze za pol roku, czy jak kto woli legendy glosza, o legendarnej wydajnosci, w legendarnych 8 watkowych grach. Sorry ale to nie wino, z czasem bedzie tylko gorszy

Więc jaki procesor z tej półki cenowej byś mi polecił ??

oczywiście w optymalnej wersji , bo nigdy niewiadomo jak będzie z finansami :D

Edytowane przez Youen
Link to post
Share on other sites

W trybie multi liczy sie procek

Fakt ale  to własnie mój dylemat bo patrząc na intele w cenie około 800zł to są i5 średnie i słabsze haswelle i tu jest pytanie co lepsze ?? haswell czy AMD którego ewentualnie moge z mniejszymi kosztami wymieniac bo mają "uniwersalne podstawki " ?

Link to post
Share on other sites

Można ewentualnie dołożyćjakies 150-200zł wzamian za koszty silniejszego zasilacza oraz collera . Czyli wnioskując twierdzicie że Intel będzie bardzie czasowy i żeby to w niego inwestować? czy może jeszcze poczekać na Kaveri i Haswel refresh ?

Link to post
Share on other sites

Albo zdecydować się na i5 z odblokowanym mnożnikiem: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_399&products_id=54059

Zwykle droższa odsprzedaż, jak zacznie brakowac wydajności, to podkręcisz i tyle. ;)

Można i tak tylko ten zbętny zintegrowany układ graficzny podnosi cene :( ogólnie rzecz biorąc waszym zdaniem zamiast paczki za około 2300-2500 zł opłaca sie brac paczke z intelem a nie z amd  zgadza się ??

Link to post
Share on other sites

Jak już chcesz mieć większy spokój na te 4 lata to bierz to : http://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-3930k-3-2-ghz-12mb-l3-lga2011-bx80619i73930k-436529/ choć wydaje mi się za te 4 lata to i on nie da rady. Technologia idzie tak do przodu że nie wiesz co będzie za miesiąc a co dopiero za 2 lata czy też 4. Wiem że ten procesor to nie ta półka cenowa. Ale jeżeli chodzi o tą półkę cenową to tylko i wyłącznie to :  http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4670k-3-4ghz-lga1150-box-haswell-bx80646i54670k-546530/

Link to post
Share on other sites

Nie kupuj FX-a:

 

a)Wydajność pojedyńczego rdzenia poniżej wydajności rdzeni Phenoma II z 2009 roku i Core i7 z 2008 roku. Programy często nie są w stanie wykorzystać wielu rdzeni i dlatego lczba rdzeni nie gra większej roli. Słaba wydajność pojedyńczego rdzenia wogóle dyskwalifikuję możliwość zakupu tego procesora. Może się okazać że kupisz używany i7 z 2009 roku i okaże się on wydajniejszy od "najlpeszego" FX-a...

 

b)Pobór energii jest ogromny biorąc pod uwagę wydajność tego procesora. Z takim poborem mocy procesory Intela są wydajniejsze o co najmniej ~50%! Większy pobór mocy wiąże się z dokupieniem droższego chłodzenia i lepszym zasilaczem jak również wysokiej klasy obudową umożliwiającą poprawny obieg powietrza.

 

c)W niektórych zastosowaniach proceosory wypadają tak żałośnie słabo, że nawet Core i3 i Pentiumy lepiej wypadają.

 

Podstawowe wady FX-a czyli niska wydajność pojedynczego rdzenia i wysoki pobór mocy są wymieniane w niemal wszystkich recenzjach więc radzę przed zakupem procesora troche poczytać recenzji.

Edytowane przez wjtwat
Link to post
Share on other sites

A ja sie jeszcze dziwie ze nie pisal w tym temacie jeden pan ktory miluje sie w wklejaniu testy z pclaba z wykresem od gry arma 2 (gdzie ani procek intela ani amd nie zachowuje plynnosci w tej grze ponizej i7 ) i probuje wciskac kit jaka to na tym wykresie intel ma przewage na amd ( 20 kl/s amd 23 kl/s intel) :D Ja zapytam inaczej jaka grafika ma byc przy procku bo ktos tu wyskoczyl z i7 a okaze sie zaraz ze autor chce sobie procek do np hd 7770 dobrac.

Link to post
Share on other sites

Nie kupuj FX-a:

 

a)Wydajność pojedyńczego rdzenia poniżej wydajności rdzeni Phenoma II z 2009 roku i Core i7 z 2008 roku. Programy często nie są w stanie wykorzystać wielu rdzeni i dlatego lczba rdzeni nie gra większej roli. Słaba wydajność pojedyńczego rdzenia wogóle dyskwalifikuję możliwość zakupu tego procesora. Może się okazać że kupisz używany i7 z 2009 roku i okaże się on wydajniejszy od "najlpeszego" FX-a...

 

b)Pobór energii jest ogromny biorąc pod uwagę wydajność tego procesora. Z takim poborem mocy procesory Intela są wydajniejsze o co najmniej ~50%! Większy pobór mocy wiąże się z dokupieniem droższego chłodzenia i lepszym zasilaczem jak również wysokiej klasy obudową umożliwiającą poprawny obieg powietrza.

 

c)W niektórych zastosowaniach proceosory wypadają tak żałośnie słabo, że nawet Core i3 i Pentiumy lepiej wypadają.

 

Podstawowe wady FX-a czyli niska wydajność pojedynczego rdzenia i wysoki pobór mocy są wymieniane w niemal wszystkich recenzjach więc radzę przed zakupem procesora troche poczytać recenzji.

oj z tym sie chyba nie zgodzę :

po 1 tak wydajność na rdzen jest słabiutka ale wchodzi wielozadaniowość i moim zdaniem to jest + dla AMD popatrzmy chociażna wymagania Watch dogs jako zalecany procesor jest tam wymieniony własnie ten FX :P

po 2 pobór energi jest dużo wyższy niżprzy intelach tylko przy wielkim przeciążeniu lub temperatuże dobry cooler i to znacząco spada a trzeba jeszcze wziąć pod uwagę że ten procesor jest naprawdę trudno  doprowadzić do stanu maksymalnego użycia

a po 3 jak chcesz to sam moge ci zrobićtak że mój pentinium D będzie wypadał tak samo jak i7 albo może nawet i lepiej :P

A ja sie jeszcze dziwie ze nie pisal w tym temacie jeden pan ktory miluje sie w wklejaniu testy z pclaba z wykresem od gry arma 2 (gdzie ani procek intela ani amd nie zachowuje plynnosci w tej grze ponizej i7 ) i probuje wciskac kit jaka to na tym wykresie intel ma przewage na amd ( 20 kl/s amd 23 kl/s intel) :D Ja zapytam inaczej jaka grafika ma byc przy procku bo ktos tu wyskoczyl z i7 a okaze sie zaraz ze autor chce sobie procek do np hd 7770 dobrac.

Hmm.. ta karta teżmoże być ale narazie myślałem o gtx 660 i o jej wymieanie za jakies 2-3 lata na lepsządlatego chę żeby procesor starczyłna troszke dłużej ewentualnie by jego wymiana nie była bógwie jak kosztowna typu intel z nową generacją że odrazu nowa płyta głowna itp .

A co do i5-4670k i FX-8350 widziałem różne opinie na ich temat dużo osób mówi że intel ale teżdużo mówi że FX to jest bardziej na  przyszłośćże na dłużej starczy a jak chce do gier to jeszcze dobra grafa i będzie dobrze no i troch przykład watch dogsa pomaga Amd więc jużsam nie wiem ... :roll:

Link to post
Share on other sites

Możesz wierzyć w slajdy i zapewnienia AMD że niedługo wydajność FX-ów wzrośnie. Takie zapowiedzi słyszę od czasu premiery FX-8150 w październiku 2011, ale wciąż najlepsze w grach są procesory Intela i moim zdaniem to się nie zmieni. Programowanie wielowątkowe jest trudne i czasochłonne a co za tym kosztowne, więc producenci wolą pójść na łatwizne jak miało to miejsce w SimCIty..Jeśli zależy Ci na 8-rdzeniowcu to polecam Xeon lub mocnego 6-rdzeniowca Ivy-Bridge-E, ewentualnie czekać na Haswell-E i X99.

Edytowane przez wjtwat
Link to post
Share on other sites

Możesz wierzyć w slajdy i zapewnienia AMD że niedługo wydajność FX-ów wzrośnie. Takie zapowiedzi słyszę od czasu premiery FX-8150 w październiku 2011, ale wciąż najlepsze w grach są procesory Intela i moim zdaniem to się nie zmieni. Programowanie wielowątkowe jest trudne i czasochłonne a co za tym kosztowne, więc producenci wolą pójść na łatwizne jak miało to miejsce w SimCIty..Jeśli zależy Ci na 8-rdzeniowcu to polecam Xeon lub mocnego 6-rdzeniowca Ivy-Bridge-E, ewentualnie czekać na Haswell-E i X99.

Przede wszystkim chodzi mi o wydajność :D Ale moim zdaniem krokiem milowym w tym są kąsole przeciesz PS4 ma procesor bardzo zbliżony do Fx-8350 może bardziej do centuriona ale to dalej jest fx a  jak wiemy gry pod komputer w dużej częsci sąrobione tak żeby poszły tez na ps i xbox i na odwrót

Link to post
Share on other sites

Wydajność pojedyńczego rdzenia poniżej wydajności rdzeni Phenoma II z 2009 roku i Core i7 z 2008 roku. Programy często nie są w stanie wykorzystać wielu rdzeni i dlatego lczba rdzeni nie gra większej roli. Słaba wydajność pojedyńczego rdzenia wogóle dyskwalifikuję możliwość zakupu tego procesora. Może się okazać że kupisz używany i7 z 2009 roku i okaże się on wydajniejszy od "najlpeszego" FX-a...

http://iv.pl/images/90687446527383999416.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ciągłe powielanie tematu, że fx słabe, wątek słaby itp. patrzmy w przyszłość a nie przeszłość, nastała era konsol i to one będą dyktować jak gry będą optymalizowane pod procesory wielowątkowe, póki co najnowsze gry z najnowszymi silnikami pokazują tak na prawdę to co jeszcze można z takich fx wycisnąć

 

Niekompetencja // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Czytam niektóre kalumnie to mi włosy na karku dęba stają, z litości nie zacytuje o kogo chodzi, co do samego FX-a jeżeli masz opcje na i5 intelowskie to nawet nie ma co się zastanawiać, jest rok już prawie 2014, a gry na FX-ie chodzą gorzej albo miejscami ledwo chodzą, kupisz FX-a i się przekonasz że to nie jest procesor do grania, tylko po co masz popełniać ten błąd skoro dużo ludzi mówi Ci jak jest.... Osobiście miałem zamiar kupić 8320 bo posiadałem mobo pod AM3+, na moje szczęście kolega ma ten procesor, zatem poświęciłem sporo czasu by go ograć, sprawdzić jak to działa i niestety to padaka jest, kupiłem 4670k i nie ma nawet porównania, to niebo a ziemia jeśli o gry chodzi


A z tym porównaniem FX-a do phenoma to wcale nie jest gruba przesada, właśnie takiej przesiadki miałem dokonać, ale po tym co widziałem to wiekszość gier chodziła tak samo jak na phenomie, troche klatek zyskiwał FX przy crysis-ie 3 co i tak w sumie nie było wcale zbyt płynnie

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...