Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam
Niedawno zakupiłem grę Counter-Strike:GO i już na samym początku spotkałem się z problemem dotyczącym fps-ów w grze. Gdy włączam grę i dołączę do jakiegoś serwera początkowa wartość fps wynosi ok. 60fps (przez pierwsze/ą 1-2 minuty/ę od wejścia na serwer) , a później znacząco się obniża do 25-30 fps. Podejrzewam , że jest to przyczyna karty graficznej ale najpierw chciałbym wysłuchać waszych opinii. 
 
Parametry mojego komputera:
procesor - Intel® Core i3-540 CPU  3.06 GHz
karta graficzna - GeForce GTX 260 896 MB
pamięć ram -  8GB
system operacyjny - Windows 7 Home Premium 64-bit
zasilacz - PC ATX 600W MODECOM LOGIC SATA 12cm
płyta główna - 1156 Intel DH55TC mATX PCI-E DDR3 GLAN HDMI

 

 

To link sprawdzający czy mój komputer jest w stanie obsługiwać CS:GO - wynik pozytywny

http://www.systemrequirementslab.com/cyri/requirements/counter-strike-global-offensive/11422/?p=a

 

Chciałbym mieć około 60-80 fps przez cały czas , a więc co powinienem wymienić?

Link to post
Share on other sites

Yo.

Mam problem z grą Counter Strike Global Offensive. Otóż mam dość dobry komputer, bynajmniej jak na tą grę, jego parametry to:

 

Procek: AMD FX 4100 QUAD CORE 4 rdzenie, 3.6 GHZ

RAM: 8 GB

Grafika: radeon hd 6450 1 GB DDR3

 

Inne gry, typu bf3, mw3, smigaja mi na 40-100 fps, przy normalnych ustawieniach.

 

Gdy odpalam grę cs go, przy kliknieciu np. w opcje grafiki, gra mi sie scina, dzwiek tak samo i po 5s wlaczaja mi sie te opcje. Gdy juz odpale jakąś mapę mam po 5-10 fps i nie da sie grac :)

 

UWAGA:

 

- w cs go mam ustawienia najnizsze

- odkurzony komputer/wiatraczki

- brak wirusow

- inne gry smigaja

- cs go zainstalowany na partycji E), dysk to 1 TB, a miejsce wolne na partycji to ok. 300 GB

 

Proszę o odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Gra miała problemy z FX'ami, poszukaj "fixa" do tych procesorów w google.

 

Grafika: radeon hd 6450 1 GB DDR3   Inne gry, typu bf3, mw3, smigaja mi na 40-100 fps, przy normalnych ustawieniach.

Serio? Przecież to jest karta do wyświetlania pulpitu, a nie gry. Karta za 100zł typu 9800GT będzie duuużo wydajniejsza.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Witam 

 

Od pewnego czasu próbuje rozwiązać problem wyłączającej się gry podczas zmiany mapy. Niestety bezskutecznie. Próbowałem wiele sposobów opisanych w różnych tematach np uruchamianie ze zgodnością win xp sp2, jako admin, sprawdzanie spójności plików, po reinstal gry itd. 

Czy wie ktoś co może być przyczyną owego zachowania??

 

 

Phenom II 965 @ 3.8 

4gb ram

gtx 560ti 

silentumpc 600w

gigabyte m52ltd3

win 7 32bit  sp1

 

 

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH
Nazwa aplikacji: csgo.exe
Wersja aplikacji: 0.0.0.0
Sygnatura czasowa aplikacji: 521bba5d
Nazwa modułu z błędem: tier0.dll
Wersja modułu z błędem: 0.0.0.0
Sygnatura czasowa modułu z błędem: 52b81fc9
Kod wyjątku: 40000015
Przesunięcie wyjątku: 0001f776
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.1
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowe informacje 1: 3572
Dodatkowe informacje 2: 35722d3c9728c599022a2560889df1e0
Dodatkowe informacje 3: 5f80
Dodatkowe informacje 4: 5f80e3498fadd37b1987bf9bb5aadd63

 

Znalazłem rozwiązanie może komuś się przyda. 

 

 

W pliku

C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\cfg\video.txt

zmień  wszystkie ustawienia na "0", Z WYJĄTKIEM PONIŻSZYCH:

"setting.mat_queue_mode"
"setting.fullscreen"
"setting.defaultres"
"setting.defaultresheight"
"setting.aspectratiomode"
"setting.nowindowborder"

Edytowane przez majsterspawacz
Link to post
Share on other sites

Problem polega na tym iz cs na ns idzie bardzo dobrze nie ścina ani nie klat kuje go

A gdy sobie kupiłem steam to tam nie idze ugrać ponieważ sa takie lagi .

Czy znacie przyczynę tego problemu ?

Albo jak można by bylo zmniejszyć te lagi sciny itp :D

P.S

Prosze o pomoc /

Link to post
Share on other sites

A przedtem grałeś na non-steamie czy na lanie? Bo jak na lanie to może się okazać że masz za słabe łącze na CSa (bardzo wątpie, ja tak miałem ~6 lat temu)

Jeśli nie, to spróbuj ustawić wszelkiego rodzaju rate'y (rate 25000, cl_rate, ex_interp etc. nie pamiętam już na pamięć tego, ale może na stronie jakiegoś serwa są podane odpowiednie) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam, mój sprzęt to:

Asus H61M-K

Intel Celeron G1620 2x2,70ghz

2gb ram 1333mhz

WIN 7 32 bit

 

W grze na grafice 1024x768 (reszta na niskie) mogę osiągnąć max 45-70fps, gdy zmienie na grafike 800x600 fps zwiększają się ale nie znacznie bo 70-90. Proszę o pomoc co mam zrobić. Moje drugie pytanie jest takie czy możliwe jest że system zabiera duzo pamięci ram bo gdy mam włączoną grę to zużycie pamięci fizycznej sięga 80-90 %.

Link to post
Share on other sites

 

 

dy zmienie na grafike 800x600 fps zwiększają się ale nie znacznie bo 70-90

to jest mało 20 fps ?  :> 

 

Moje drugie pytanie jest takie czy możliwe jest że system zabiera duzo pamięci ram bo gdy mam włączoną grę to zużycie pamięci fizycznej sięga 80-90 %.

tego ramu to masz tak w sam raz pod system minimum do gier to 4gb 

Link to post
Share on other sites

Widzę że jest dużo problemów z FPS w cs go . Według mnie  nie jest to wina posiadaczy gry z lepszymi  lub gorszymi komputerami tylko jest to wina VALVE które  wg mnie dopieszczając  global offensiva za razem go niszczy

 Kupiłem gre w listopadzie  i wtedy była w stanie surowym ( tzn bez żadnych skinów skrzynek itp)   i na i5 3570K 4,5ghz i EVGA GTX660  mialem około 250-300 FPS

Co się stało ??? DLaczego teraz  mam 100-130 FPS ( Nie piszczie ze moze cos poprzestawiałem)

Skiny broni  to syf który wam skilla nie da a podczas gry tez obniza FPS

W cs 1.6  nie było kolorowych broni a i tak gra sie nie nudziła

Moze i mam ból du*y ale takie jest moje zdanie

Link to post
Share on other sites
Moze i mam ból du*y ale takie jest moje zdanie

 

Masz ;)

Nikomu skiny nie przeszkadzają, poza tym na skinach i skrzynkach zarobiłem do tej pory 25€ na steamie. Jeśli nie chcesz to grasz bez skinów, valve nikogo nie zmusza.

Myślisz, że nowa skórka obniży FPS'y? Nie...

 

 

DLaczego teraz  mam 100-130 FPS

Na swoim sprzęcie mam stałe 128 klatek na 5n5. Na FFA @20 osób potrafi spaść do 80-90, co kiedyś nigdy się nie zdarzało.

Najlepsze jest to, że na laptopie z i5 2410m i GT540m klatki wcale nie spadły  :P

 

 

 

cs na ns idzie bardzo dobrze nie ścina ani nie klat kuje go

 

 

nie idze ugrać ponieważ sa takie lagi .

 

 

że masz za słabe łącze na CSa

 

 

Najpierw dowiedzcie się co to są lagi, a czym spadki FPS'ów, bo mieszacie te pojęcia i nie wiadomo o co chodzi.

 

Co do FPS'ów możesz próbować jakiegoś cfg (w których 90% nie działa, bo są to cfg z CSS, a większość tych komend nie działa w CSGO), najniższe detale, mat_queque "2" w consoli oraz w parametrach startowych wklepać:

 

 -noaafonts -novid -high -threads 4 -console -nojoy -nod3d9ex +mat_queue_mode 2 +mat_vignette_enable 0 

 

##  -novid jest od wyłączenia video przy wczytywaniu gry.

 

Jeśli chodzi o lagi zostają tylko rate'y:

 

rate "35000"
cl_cmdrate "128"
cl_updaterate "128"
cl_interp "0"
cl_interp_ratio "1"
Link to post
Share on other sites

Male nie oznacza zerowe.

Masz karte ktora nie nadaje sie do gier tylko do wyswietlania pulpitu.

 

 

Tutaj masz test w grach:

http://pclab.pl/art40954-7.html

 

CS GO i LF4D2 sa na silniku sourca i maja zblizone wymagania.

Takze sam widzisz ze sa to sladowe ilosci fpsow...

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam takowy problem z CS GO, a dokładnie mikrofonem w nim.

Chodzi o to że nie słychać mnie w grze. Nie mam bladego pojęcia o co chodzi, na ts3 słychać mnie normalnie, skype etc też, jedynie w grze nie.

W cs 1.6 gdy jeszcze grałem, takich problemów nie miałem. Grę reinstalowałem, ale też nic nie dało.

Pomyślałem że to może byc wina tego iż ustawiłem sobie mowienie na klawisz "capslock" a taki sam mam również na ts3, jednak nie, to też było mylne.

Ktoś może mi pomóc w tym? Nie mam tutaj na myśli odpowiedzi typu "podaj moc swojego zasilacza" albo "jaka masz karte dźwiękową" może ktoś się zastanowi i np przez program teamviever udostępnie mu, mój "komputer" i pomoże jakoś, to ostateczność. Liczę na jasne odpowiedzi i pomoc.

 

 

Drugim moim problemem jest fakt, iż gdy wchodzę w folder z cfg gry, nie widzę pliku cfg.

Tzn nie wiem gdzie mam zmienić cfg na inne, o tak powiem.

 

Dzięki za pomoc z góry!  :)

 

 

Widzę takie coś :

http://fotka.csns.pl/images/cfgprint.png

Link to post
Share on other sites

Plik config.cfg. Miałem kiedyś podobny problem w CS 1.6. Radzę po prostu w/w plik usunąć. Gra przy następnym uruchomieniu wygeneruje go na nowo. Oczywiście bindy i ustawienia pójdą się kochać.

 

@Edit

Jeżeli używasz niestandardowych bindów np. kupowanie określonego zestawu broni jednym klawiszem, radzę te bindy wpuścić do innego configu i wywoływać go przy użyciu tego podstawowego. Robi się to dodając na końcu głównego configu komendę "exec nazwa_pliku.cfg"

Edytowane przez F0rfrey
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wchodzisz w opcje dźwiękowe gry i tam w prawym dolnym rogu masz przycisk ustawienia, klikasz go i powinno Ci się wyświetlić okienko konfiguracyjne steama, tam sprawdzasz, czy na pewno wybrane jest odpowiednie urządzenie do nagrywania oraz czy głośność nie jest wyciszona.

Jak to zrobisz odpalasz test mikrofonu obok i sprawdzasz, czy Cię słychać. Jeśli to nie pomoże, to spróbuj przestawić na przekazywanie bez przycisku (otwarty mikrofon) lub sprawdź, czy nie zmienił się przycisk mikrofonu.

Edytowane przez bar1004
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...