Skocz do zawartości

Aerocool PGS-B Mechaton BE + Corsair H100i


Recommended Posts

Witam,

 

niedawno pisałem o tym że chciałem schłodzić bardziej FX-8350, mówiłem tu o 200zł ale stwierdziłem że chciał być coś z wodą, ponieważ już mam wodne chłodzenie na GPU.

 

Chciał bym wrzucić do obudowy Aerocool PGS-B Mechaton BE wodę od Corsair H100i ale nie jestem pewien czy wejdzie. Nie miałem tego chłodzenia w ręce i nie wiem jakiej jest wielkości, wiem tylko że ma 5cm grubości wraz z wentylatorami co w moim wypadku mogło by zahaczyć o zasilanie procesor które w przypadku M5A99X Evo jest u samej góry płyty na wysokości 4cm od góry.

 

Dużym udogodnieniem w/w obudowy jest fakt że posiada ona siatkę u góry, czyli można przesunać chłodnice do lewej strony obudowy. 

 

Ale może ktoś z was ma taką obudowę z tym chłodzeniem ?

 

http://www.aerocool.us/pgs/pgs-b/mechatron_b.htm

 

Wymiary góry obudowy:

szerokość: 21cm z czego 19cm to obszar siatkowy gdzie w każdym miejscu jest możliwość przykręcenia chłodzenia.

Link to post
Share on other sites

Chłodnica ma wymiary 120/275/27 możesz zmierzyć czy wejdzie.Do tego chłodzenia wskazana jest wymiana wentylatorów bo te w zestawie to straszne wyjce,a to kolejne koszty.Może warto by pomyśleć o prawdziwym LC pewnie za 700zł by coś na forum złożyli.Nazywanie h100i "wodą" to już inna sprawa,bo generalnie nie ma z tym nic wspólnego,to jest zwykły kompakt który jest na poziomie dobrego coolera powietrznego.

Link to post
Share on other sites

A jakie chłodzenie posiadasz na grafice ? Bo jeśli jakiś dedykowany zestaw typu Corsair H100 itp. to moim zdaniem lepiej jest to sprzedać i zainwestować w prawdziwe chłodzenie wodne. Po co dwa oddzielne obiegi z dwiema pompkami. 

Link to post
Share on other sites

Na dwóch GPU mam dwa bloki H60 które przykręciłem do zeszlifowanego fabrycznego radiatora w HD 7970, efekt jest całkiem niezły, przy 1100MHz mam 45-47C. Zdecydowałem się na coś takiego bo chciałem też chłodzić pamięć GPU.

 

Ale z tego co piszecie to nie da rady.. chyba że zainstaluje chłodnice w środku a wentylatory  na obudowie i będą wyciągać powietrze przez chłodnice. Wybrałem H100i bo mogę je mieć za 380zł brutto i odliczam VAT więc wychodzi ledwo 292zł. Wentylatory na zmianę mam... dwa nowe Be Quiet Silent Wing 140mm. Mimo że są większe będą pasować bo zamontuje chłodnicę do obudowy a na drugiej stronie wentylatory też do obudowy.

 

Nie chciał bym ekstremalnego chłodzenia, chciał bym zejść z 65C przy 4.6GHz do 60C< latem gdy jest ciepło lub nawet podciągnąć do 4.8GHz.

 

A macie jakiś pomysł na chłodzenie, lepsze w jakiś sposób od H100i w cenie do 400-450zł brutto dostępne w popularnych hurtowniach jak AB, ABC, Action, Proline ?

Edytowane przez Ymmot
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...