Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Chcę zaopatrzyć się w nowy zasilacz. Myślę o jakimś zasilaczu 600 lub 650W gdyż chcę powoli się przygotować na wymianę kolejnych podzespołów. Jestem w stanie przeznaczyć na niego max 400zł.

 

Moje obecne komponenty są następujące:

płyta główna:Gigabyte GA-890XA-UD3.

procesor: AMD PHENOM II X4 955 3.2GHz

karta graficzna: PowerColor HD6850 1GB GDDR5

ram: kingston hyperX 2x4gb

dysk: WD Caviar Black 1,5tb i plextor m5s 128gb

zasilacz:i-box 500W

obudowa: i-box force 2103

 

Obudowa będzie wymieniana razem z zasilaczem i myślę że moją nową obudową będzie Fractal Design Arc R2. W następnej kolejności planuje wymienić kartę grafiki na jakiegoś gtxa i procesor na i7 razem z płytą główną, ale to daleka przyszłość więc wszytko może się zmienić.

 

 

Link to post
Share on other sites

Obudowę sobie wybrałeś bardzo dobrą;)

A co do zasilacza. Moją propozycją będzie SuperFlower Golden Green PRO 550W - Bardzo mocna linia 12V, przetwornica DC/DC, japońskie kondensatory NIPPON, bardzo cichy, certyfikat 80+ Gold, 5 lat gwarancji. Konstrukcja ta jednak nie posiada warystora MOV, ale ten problem załatwia dobra listwa antyprzepięciowa:)  Jest to najwyższa półka zasilaczy;) Jeśli już odczuwasz potrzebę możesz dołożyć do wersji 650W

Link to post
Share on other sites

Jeśli planujesz jakieś SLI to przyda się coś mocniejszego, a jeśli pojedyncze mocne GPU to ten zasilacz poradzi sobie z każdą konfiguracją;) Poza tym dopisałem, że masz jeszcze wersję 650W.

 

Jeszcze można zastanowić się nad zasilaczem równie wysokiej klasy - Seasonic G550

Link to post
Share on other sites

Ja ostatnio kupiłem w tamtym tygodniu zasilacz Be Quiet.

Budżet trochę przekracza bo kosztuje około 420 zł.

Dokładnie to model Straight Power CM BQT E9-CM-580W, 80Plus Gold, 5 lat gwarancji.

Wentylator w zasilaczu jest niesłyszalny, ledwo co się obraca a pod obciążeniem nie wzrastają obroty.

Na razie zasilacz chodzi bez karty graficznej, tylko podkręcony procesor i5 [email protected]

Jestem bardzo zadowolony z zakupu i polecam :)

Link to post
Share on other sites

W takim razie pod uwagę biorę 2 zasilacze:

1. Seasonic G-650

2. Cooler Master Vanquard V700

Gdyby Seasonic był tańszy, albo CM miał dłuższą gwarancję wybór byłby łatwiejszy. Nie wiem czy mogę być spokojny z zasilaczem który ma 2 lata gwarancji, chociaż mój i-box działa już od 3 albo nawet 4 lat. Z tymi watami tak jak już mówiłem, wole mieć te 650W lub 700W gdyż nie wiem czy za kilka miesięcy nie wyjdzie coś bardziej prądożernego i wtedy będę sobie pluł w brodę że pożałowałem tych 50 zł.

Link to post
Share on other sites

Ten CM RS700 to właściwie Seasonic z serii "X" w przebraniu i jest lepszą elektrycznie jednostką od G-650. Na dzień dzisiejszy porządny zasilacz 550W da radę z każdą konfiguracją single-GPU.

 

Weź jeszcze pod uwagę SF Golden Green Pro 550W.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
kilka miesięcy nie wyjdzie coś bardziej prądożernego i wtedy będę sobie pluł w brodę że pożałowałem tych 50 zł.

Teraz każdy nowy sprzęt będzie coraz bardziej energooszczędny,więc jeśli nie zamierzasz CF/SLI pakowanie się w więcej niż 600wat nie jest potrzebne :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...