Skocz do zawartości

Wymiana 2500k na 3770k - ile w tym sensu ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez robertgr1,

Recommended Posts

Witam,

 

Zastanawiam się nad wymianą procesora. Płyta główna go obsłuży więc dlaczego nie.

 

W testach (gry) jest około 3% do 7% przewagi na 3770k - ale w sumie nie o to chodzi bo mój 2500k radzi sobie świetnie.

 

Głównie mnie interesuje sprawa pci express 3.0 - aktualnie to nie ma sensu ale w przyszłości z wejściem nowych kart pci express 2.0 może się dławić. Za pół roku planuję wymianę karty graficznej na coś mocnego.

 

Aktualnie taka zamiana będzie mnie kosztowała jakieś 300-400 zł (nie jest źle) a i7 mimo wszystko powinno starczyć na dłużej no i obsługa pci express 3.0 mnie kusi. 

 

Oczywiście będzie O/C ale nie więcej niż @4.5 może @4.8.

 

Zastosowanie 99% GRY ;) i może jakaś amatorska zabawa w renderowanie (jak się nauczę ;) ).

 

Myślę, że to będzie dość przyszłościowe posunięcie bo szyna PCI E 3.0 jest bardzo przepustowa a i7 to już wyższa półka. 

 

Ogólnie czy jest sens wymiany 2500k na 3770k biorąc pod uwagę te argumenty ? 

 

Pozdrawiam 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jeśli chodzi o pciexpres 3.0 to  chyba jeszcze dużo czasu upłynie zanim jakaś  karta zrobi z niego użytek . Zauważ że  wzrost  wydajności jeśli chodzi nowe  karty z segmentu high end  jest bardzo niewielki że du 5-10% . wiec pci expres  2,0 jeszcze przez długi czas  będzie wystarczające dla nowych kart graficznych  . Ja to widzę tak przesiadka  na core i 7 3770K  może  miała by sens  gdy by na  prawdę te 4 dodatkowe wątki które posiada ten procek  dawały jakiś konkretny  przyrost grach chociaż te 10% poza tym  jaką masz gwarancje ze ten procek  nie wyłoży się na np 4200mhz , to już nie to samo co sb  który ma lut  pod ihs  . Jak wiesz różnica w grach   miedzy core i5 2500K i 3570K to jest  ok 250-300mhz  na korzyść  ivy 3570k wiec  taki core i5 2500k podkręcony do 4,8ghz będzie tak samo wydajny co ivy bridege 3570k@ 4500mhz  , Ja bym nie zmieniał  chyba ze masz kiepska sztukę która słabo się kręci

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

IDLE:

 

Rdzeń nr. 1 - 28 stopni

Rdzeń nr. 2 - 37 stopni

Rdzeń nr. 3 - 28-29 stopni

Rdzeń nr. 4 - 28-29 stopni

 

Stres gry:

 

Rdzeń nr. 1 - 42-45 stopni

Rdzeń nr. 2 - 52-55 stopni

Rdzeń nr. 3 - 42-45 stopni

Rdzeń nr. 4 - 42-45 stopni

 

W programie OCCT:

 

Rdzeń nr. 1 - 45-50 stopni MAX

Rdzeń nr. 2 - 55-63 stopnie MAX

Rdzeń nr. 3 - 45-50 stopni MAX

Rdzeń nr. 4 - 45-50 stopni MAX

 

Nigdy nie osiągnąłem wyższych temperatur niż 65 stopni na procesorze mimo konkretnego obciążenia. 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Za dużo zachodu na dzień dzisiejszy. Zmiana procesora i płyty dla obsługi PCI-e 3.0 mija się z celem. Jak będzie jakaś rzeczywista korzyść z obsługi w/w portu to wtedy taka wymiana może miałaby sens. Masz naprawdę mocny sprzęt i jeszcze długo będziesz mógł z niego korzystać. Musiałoby dojść do jakiegoś przełomu w rozwoju GPU aby PCI-e 3.0 było w pełni wykorzystane.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam SB i jakoś nie widzę różnicy w wynikach (dla spokoju dodam, że wynikających z PCIE 3) a zanim ta przyszłość nadejdzie to pewnie ze 2 razy zmienię cpu. Nadal uważam, że to głupota i strata kasy, ale rób co chcesz

Edytowane przez natsu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...