Skocz do zawartości

CrossFire R9 270X | ASUS P8P67(1155)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Wooojciech1983,

Recommended Posts

Witam

 

Zwracam się o pomoc do osób które mają doświadczenia w konfiguracji multi-GPU na kartach AMD.

Mam problem z tym aby CF zaskoczyło. 

 

Procedura instalacji jaką zastosowałem:

1. Wpięcie kart w sloty PCI-E 2.0(jeden slot 16x, drugi 4x)

2. Spięcie kart taśmą crossfire, oraz podpięcie zasilania.

3. Podpięcie monitora kablem DVI, do karty w złączu 16x.

4. Odpalenie kompa - pojawienie się błędu sterownika(obrazek) i brak aktywnego aero. Odinstalowanie poprzez manager instalacji CCC starych sterowników. Ponowne uruchomienie komputera.

5. Instalacja najnowszych sterowników od AMD(13.12 WHQL). Przed ponownym uruchomieniem komputera, aero aktywne, CCC działa, GPU-Z jedna karta taktowania 1100/1400, druga 0/0. W CCC druga karta ukazana jako połączona, ale brak np. ID urządzenia. (obrazek)

6. Po uruchomienia komputera ponownie - znowu error sterownika(obrazek) i brak aero.

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak to zainstalować aby "zagrało"?

 

 

System Windows 7 x64(+ wszystkie aktualizacje), zasilacz OCZ ModXStream 600W, reszta specyfikacji w sygnaturce.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ja nie miałem żadnych problemów przy uruchomieniu CF. Tylko połączyłem karty mostkiem, włączyłem opcję w CCC i śmigało. Obstawiam że albo twoja płyta jest wadliwa albo mostek skoro nie wykrywa CF.

Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra, powiedźcie mi gdzie może być ta opcja w CCC.

 

Gdzieś na necie na jakimś forum zagranicznym przeczytałem(chociaż nie jestem pewien na 100%, że dobrze tłumaczę), że teraz aby aktywować CF trzeba przeinstalować stery z podpiętymi kartami - wtedy CD automatycznie się aktywuje.

 

 

Co do samych złącz PCI-E to są na pewno sprawne. Mostek ledwie z folii rozpakowałem, był dostarczony razem z kartą. Chipset jest cienki jeśli chodzi o CF bo max jakie wspiera to 16x/4x, ale wg. zapewnień producenta crossfire powinno działać.

 

 

Czyli co, spróbować na innym mostku?

 

 

PS: Bios płyty najnowszy.

 

 

 

Dziwna sprawa, nowy mostek crossfire dołączony do Gigabyte R9 270X okazał się wadliwy :). Na drugim mostku działa już wszystko OK. Nigdy bym nie pomyślał że to jest przyczyna, jakby ten mostek był "po przejściach" to rozumiem...

 

No i oczywiście zmaterializowała się nagle opcja w CCC dot. CrossFire.

 

Dzięki za naprowadzenie.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...