Skocz do zawartości

Zainstalowane gry po przeistalowaniu systemu.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Jakos88,

Recommended Posts

Witam

Mam zamiar zmienić swój obecny system Windows 7 na Windows 8.1 lecz obawiam się jednej rzeczy, czy gry obecnie zainstalowane na oddzielnej partycji będą działać na nowym systemie i czy jeżeli będą działały, to czy save'y skopiowane z obecnego systemu będą działać?

 

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Nie ma reguły, w moim przypadku gry które folder z save'ami posiadały na oddzielnej partycji (nie systemowej) po przeinstalowaniu systemu, w większości przypadków chodziły poprawnie.  Inne w ogóle  nie chciały odpalić ale były to rzadkie przypadki. 

Save'y  z innego systemu w Twoim przypadku win 7 po skopiowaniu powinny (tak mi się wydaje) bez problemu działać na nowszym systemie pod warunkiem że skopiujesz je tam gdzie trzeba.

 

Co do samych gier i zmianie systemu na nowszy cóż... jedyne co wnioskuje  to to, że  po upgradzie mojego win 8 do 8.1 gdzie wszystkie gry wczesniej zainstalowane na partycji systemowej i i pozostałych partycjach działały sprawnie bez konieczności reinstalacji więc możesz spróbować je zostawić na oddzielnej partycji ew. dokopiowac save'y i sprobowac odpalic, myśle że nic w tym przypadku nie tracisz  ;)

 

Pozdro.

Edytowane przez Jakos88
Link to post
Share on other sites

Save'y powinny działać. Co do samych gier to możesz skopiować wpisy rejestru z Win 7 i spróbować na własną odpowiedzialność dodać do systemu Win 8.1. Wtedy sam system powinien widzieć te gry jako zainstalowane choć one zainstalowane nie były.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...