Skocz do zawartości

Linux Open Mandriva + wycie komputer , sterowniki karty grafiki


Recommended Posts

Witam Was serdecznie.

Mianowicie zainstalowałem wczoraj system Linux Open Mandriva i wszystko ładnie pięknie oprócz głośnego wycia komputera.
Albo procesor albo karta graficzna tak buczy... Na w7 komputer chodzi cichutko.

Moja specyfikacja:
Intel Core i5 4x3.10
ram 8 gb
karta graficzna : Radeon hd 6770
Dwa dyski: Jeden 1 tb ( od windowsa ) drugi 250 gb dla Systemu Linux Open Mandriva.


Dziękuję i pozdrawiam.

 

PS. Nic nie instalowałem oprócz aktualizacji nośników.
 

Edytowane przez bartekgazel
Link to post
Share on other sites

A może rozkręć kompa i zobacz co się dzieje :D zobacz czy to wentylatory hałasują czy coś innego, często się zdarza że to dysk buczy :)

Miałem rozkręconego, ale to byłoby słychać, że dysk buczy. To jest typowy dźwięk wentylatora. np: na w7 mam tak gdy gram i chłodzenie się załącza .

Link to post
Share on other sites

Miałem rozkręconego, ale to byłoby słychać, że dysk buczy. To jest typowy dźwięk wentylatora. np: na w7 mam tak gdy gram i chłodzenie się załącza .

Noo to weź odklej naklejkę z wentylatora i nalej tam jakiejś oliwki, która natłuści i zobacz efekty, ewentualnie wymień wentylator(tego bym nie robił przed wykonaniem pierwszego), swego czasu stosowało się to: http://www.johnsonsbaby.com/sites/default/files/baby_oil_155x216_0.png i działało :D.

Myślę że buczenie ustąpi. A załącza Ci się może ze względu na wymagającą grafikę czy coś w tym rodzaju :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, a gdybyś podpiął wentylator od karty graficznej w złącze od płyty głównej ? :) 

A z tym oliwieniem to się nie ma co śmiać, bo ta metoda jest stara jak świat, kiedy wentylator zaczyna hałasować z braku "smarowania" ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...