Skocz do zawartości

Fotele dx racer.


Recommended Posts

Wątek do dzielenia się uwagami i opiniami użytkowników tychże foteli.Sam czekam na dostawę pojutrze, wtedy coś więcej napiszę. Fotel złożony. Pora na testy. Jest Chiński bez wątpienia. Trochę rusza się na boki i podłokietniki się kolebocą.Poduszka za szyją się przydaje. Ta druga mi nie potrzebna.Nie mam aż tak koślawego kregosłupa.Siedzi się wygodnie.Gąbka pod tyłkiem gruba i miękka. Obicie fajne. http://img.tapatalk.com/d/13/12/18/4y7unynu.jpg

Czas na bf4

Edytowane przez raf77
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak.

Ale taka miękka w dotyku.

Parę godzin pograłem wczoraj i jest git.

Siedziałem w jednej pozycji i nic mnie nie boli.

Na starym krześle musiałem się co pół godziny przesiadać. Raz oparcie z tyłu raz z przodu.

Tu siedzę jak król na tronie:-D.

Tak żona stwierdziła.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

http://cdn1.jysk.com/getimage/web.large/3620056/WEB/1005

 

350zł a wygody na podobnym jak nie wyższym poziomie.

 

Derma + lato = wodospad na plecach.

 

Poza tym derma po 2 latach wygląda... wróć nie wygląda :D

 

Dlatego twierdzę, że wydawanie 1k pln na chiński fotel jest czystą głupotą. Można to porównać do kupowania Z906 dla jakości dźwięku.

Podstawa - chinol za 25zł,

Kółka - chinol za 25zł,

Mechanizm TILT - chinol za 40zł,

Podnośnik - chinol za 20zł,

= 110pln na pół fotela.

~900pln kosztują 2-3 rurki obite gąbką i dermą.

 

 

Żeby nie było. Pisze to ktoś, kto handluje fotelami na co dzień :P

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Może, może.

W UK kosztuje 100 funtów w przecenie ze 149

http://jysk.co.uk/study/office-chairs/gold/office-chair-mark-black

Wyglądem mu daleko do dx racera, oparcie ma niższe 74 cm vs 87cm, czyli bez podparcia głowy i szyi, co do wygody to nie wiem, musiał bym usiąść.

Lato w UK nie jest takie upalne jak w PL ale nawet jak by było, to ja w lecie inaczej spędzam czas, niż przy komputerze, tak że dla mnie żaden argument.
Co poradzisz jak dla mnie tysiąc na fotel, to nie majątek a zadowolenie jest.

No i wygląd fotela też się liczy...

Taki głupi jestem, trudno.

Edytowane przez raf77
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A ja mam inne zdanie, mam ten fotelik od roku bodaj... sprawuje się wyśmienicie ( jednak te plastikowe zaślepki na bokach słabo się trzymają, jedną urwałem) robi wrażenie wytrzymałego i stabilnego. Pracowałem na różnych fotelach w granicach 500 zł, bardzo szybko się wygniatały, czy zaczynały telepać, temu, odstukać, nie doskwierają takie problemy. A co do ceny to wyrwałem go w Agacie za 800 zł, uważam że był to udany zakup :) ja mogę z czystym sumieniem polecić, choć ekspertem nie jestem :)

Link to post
Share on other sites

Wyglądem mu daleko do dx racera,

Fotel ma wyglądać? Przestań... Jakbym słyszał gości kupujących gówniane słuchawki (logiszajsy, srajzery albo srajberie). W tym momencie przydałaby się irytująca intonacja: bo sluchawki majom wyglondać...

 

Zakładając słuchawki na głowę widzisz je? Nie.

Siadając pośladkami na fotelu patrzysz się do tyłu i go oglądasz? Jak tak to przepraszam. Nie mamy o czym dyskutować.

 

Fotel ma być wygodny. Żeby nie dostać płaskostopia na du**e po 2 godzinach siedzenia na nim.

 

 

oparcie ma niższe 74 cm vs 87cm, czyli bez podparcia głowy i szyi

Mam 176cm wzrostu i siadając w tym fotelu głowę poniżej wysokości oparcia. Mało tego, fotel ma takie wsparcie dla głowy i części lędźwiowej, że można w nim spać.

Poza tym nie potrzebuje jakieś durnej poduszeczki na głowę.

 

Chyba mało który z was wie, że zagłówek powstał nie dla wygody a dla ochrony co jest jego główną funkcją.

 

 

przerobiłem dół na metalowy z poprzedniego fotela

Zmiana podstawy to żaden problem. Ja w swoim planowałem chromowaną... tylko czekam aż wróci jakiś Magnus na reklamację :D
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

Mam to tylko chyba jakaś starsza wersja bo nogi trochę inne i idź pan w ....

Wygoda użytkowania beznadziejna a to głównie przez podłokietniki które są raz zbyt wysoko i zbyt wysunięte do przodu. Nie mogę wygodnie używać myszy i klawiatury jednocześnie się opierając. Granie w BF czy dota itp. zdecydowanie odpada.

 

Mam go chyba jakoś ponad rok i w sumie bardzo mało używany, jeśli chcesz kupić to zapraszam ;)

Przyznam że te fotele dx racer mi się bardzo podobają ze względu właśnie na wygląd oraz regulację podłokietników. Wydaje mi się że powinny być też wygodne choć niestety cena trochę odrzuca.

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Mam DX Racera i powiem, że jest wygodny.

A poduszka na kręgosłup wydaje się bezsensowna, ale siedzenie na fotelu z tą poduszką nie męczy pleców.
Generalnie dobra konstrukcja, można się rozwalić do poziomu i film oglądać, regulowana wysokość podkłokietników. Nie ma tragedii.
http://i.imgur.com/2N8dwPD.jpg

Link to post
Share on other sites

Gdyby cena nie była tragiczna to OK ale... całość i tak warta z 400zł.

 

 

Wygoda użytkowania beznadziejna a to głównie przez podłokietniki które są raz zbyt wysoko i zbyt wysunięte do przodu.

Ja tam takiego problemu nie mam bo posiadam dość wysokie biurko.

Link to post
Share on other sites

Ja tam takiego problemu nie mam bo posiadam dość wysokie biurko.

 

Nie lubię zadzierać wysoko rąk do klawiatury czy myszy bo jest to dla mnie po prostu nie wygodne.

Jeśli przykładowo bym pozbył się półki pod klawiaturę i gryzonia to tak czy inaczej z automatu musiałbym się podnieść znacznie wyżej

Link to post
Share on other sites

Pułka na klawiaturę i myszkę jest dla casuali ;)

 

Ortografia też :P ? Tak wiem, czepiam się... lecz Ty także. 

Mam półkę prawie 90 cm także jest wygodnie. Kolejna sprawa jest taka że biurko mam pod skosem, więc gdybym się podniósł na fotelu to patrzyłbym na monitor z góry czego nie lubię. Monitora z oczywistych faktów wyżej nie postawię a garba też nie chcę mieć.

hsiq.jpg

 
 
 
 
 

Znalazłem jeszcze inną firmę która robi fotele coś w stylu DXRacer. 

http://www.akracing.pl/

 

Myślicie że są lepsze?

 

Znacie jeszcze jakieś inne?

Link to post
Share on other sites

ikea, są też połowę tańsze

serio, jak chcecie porządny fotel i macie na niego taki budżet jak na tego racer'a to rozejrzyjcie się za prawdziwym ergonomicznym fotelem biurowym,

3-4 stówki za takiego racer'a jeszcze bym zrozumiał, więcej to czyste zdzierstwo

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...