Skocz do zawartości

nowy zasilacz do nowego sprzętu


Recommended Posts

Witam,

 

Tak jak w temacie, mam zamiar kupić nową kartę graficzną, dodatkowa pamięć oraz procesor, nowa karta graficzna ma wbudowane wejścia na 2x6pin dlatego nie jestem pewien jaki zasilacz kupić aby wszystko funkcjonowało dobrze.

 

Aktualny sprzęt:

Płyta Główna: ASROCK H61M-VS

Procesor: I3 2120 3.3GHz

Karta graficzna: Powercolor ati Radeon HD 6570 1GB DDR3

Pamięć RAM: Kingston 4GB 1333MHz 1x

Monitor DELL IN2030Mc 1600x900 (1x) - wejście VGA oraz DVI-D

 

Nowy sprzęt do kupienia:

Karta Graficzna: Gigabyte Radeon HD 7870 2GB GDDR5 Link do karty

Procesor: I5 3570 Link do procesora

Pamięć ram: Kingston 4GB 1333MHz (Będzie 8GB)

 

Czekam na wasze odpowiedzi.

________________________________________________________________________

EDIT:

 

Aktualny Zasilacz:

En60950, MODEL: A-650BR
AC input: 230VAC 10A 50-60Hz
650W

Link do zasilacza

Edytowane przez Joe96
Link to post
Share on other sites

Witam, nie znam sie za bardzo na zasilaczach ale czy ten co mam 650W to nie jest mocniejszy od tego co mi podales?

Chce wydac max 150zl na zasilacz lub cos okolo tej sumy.

Pozdrawiam

 

EDIT
Nie potrzebuje "najlepszego" zasilacza tylko takiego co utrzyma wszystko.
 

Edytowane przez Joe96
Link to post
Share on other sites

Właśnie warto jest się sugerować przy zakupie dobrą opinią zasilaczy, konkretną mocą i stabilnością a nie brać byle gówna za przeproszeniem za grosze (bo ma 650w :o ), które będzie Ci w zamian służyło jako bomba zegarowa ze względu na denną ''resztę''...

Info o twoim aktualnym zasilaczu dodałeś potem (nie widziałem), ale niestety nic mi nie wiadomo na jego temat, w Polsce to tak jakby on nie istnieje... Ale pragnę Cię uświadomić, iż nie moc jest ważna...tylko mocna linia 12V, dobra elektryka, wysoka sprawność, certyfikaty itp. Podsumowując (wiedząc już o twoim budżecie) dobrym wyborem będzie ten solidny Fortron:

http://www.morele.net/zasilacz-fortron-atx-hexa-500w-120-mm-he-500-387227/

Mocna, stabilna i solidna jednostka... Cieszy się sporą popularnością i dobrą opinią wśród kupujących...Bez problemu utrzyma twój sprzęt, bierz ;]

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@Darius.

Pierwszy zasilacz nie ma 2x PCIe 6pin, dlatego raczej nie będzie kompatybilny.

Dziękuję też za wyszukanie zasilacza co kosztuje ok. 150zł, natomiast jeśli piszecie że lepiej kupić lepszy z powodu sprzętu to tak zrobie, ponieważ nie chcę spalić komputera lub coś uszkodzić.

 

Znalazłem taki zasilacz co kosztuje ok. 200+zł, czekam na wasze opinie.

 

http://www.amazon.co.uk/Corsair-Builder-Series-Bronze-Supply/dp/B009RMP2VE/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1387284607&sr=8-1&keywords=corsair+CX500

Edytowane przez Joe96
Link to post
Share on other sites

Okej, teraz mam tylko 2 zasilacze do wyboru

 

@Darius.

XFX Core 550W

 

oraz

 

@Tycha

Thermaltake Smart Series 530W

 

Chciałbym się dowiedzieć jaki zasilacz lepiej kupić - bez patrzenia na cenę, proszę o napisanie dlaczego byście wybrali ten a nie ten.

 

Z góry dziękuję wszystkim forumowiczom za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Obie jednostki są dobrymi zasilaczami. Jeśli zależy Ci na oczepianych kablach możesz śmiało brać Thermaltake Smart SE ;) A jeśli nie potrzebujesz tego możesz śmiało brać XFX'a - który jest bardzo dobrym zasilaczem, opartym o podzespoły SeaSonica , dostajesz na niego 5 lat gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...