Skocz do zawartości

Którą płyte wybrać?? MSI Z87-GD65 GAMING czy MSI Z87-G45 Gaming


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez desmoRR,

Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Od jakiegoś czasu przymierzam sie do kupna nowego komputera przeznaczonego głównie do grania.

Poczytałem, i pojawiło sie mase wątpliwości :) . Jak każdy, chce kupić możliwie najlepszą wydajność i jakość za jak najmniejsze pieniądze. Ale do rzeczy. Poniżej przedstawie jak ma mniej więcej prezentować się ten zestaw i prosze o pomoc w doborze płyty głównej. W przyszłości zamierzam pobawić sie w OC w razie spadku wydajności. 

 

 

Procesor Intel CORE I5-4670K 3.4GHz(

 

Płyta główna MSI Z87-GD65 GAMING lub GD45 GAMING (różnice podobno nie wielkie więc poco przepłacać? Jakie wasze zdanie? Która? A może coś jeszcze innego? Jakośc/Cena i możliwości umiarkowanego OC)

 

 

 

 

 

Karta graficzna Gainward GeForce GTX 780 Phantom GLH 

 

Pamięć Corsair Vengeance 2x4GB, DIMM,1600MHz, DDR3,CL8

 

Więcej chyba nie potrzeba więc czekam na wasze rady i propozycje.

 

Pozdrawiam...

 

 

Link to post
Share on other sites

http://forum.benchmark.pl/topic/107413-msi-z77a-g45-gaming-vs-msi-z77a-gd65-gaming/ "identyczny" temat.

 

A tak ogólnie to ten cały sprzęt przeznaczony specjalnie dla graczy, to jedna wielka ściema, żeby tylko wyciągnąć od ludzi pieniądze, a różnice odczujesz tylko na papierze. Sam jestem zapalonym graczem i nigdy nie inwestowałem w tego typu sprzęty bo to po prostu strata kasy.

Jeśli nie jesteś wielkim fanem podkręcania sprzętu, to spokojnie wystarczy Ci płyta GD-45, lub 55, a na nich podkręcisz dokładnie tak samo jak na tych z napisem "gaming". Procesor podkręcasz jednym naciśnięciem guzika na płycie, a grafikę chociażby w EVGA Precision.

Link to post
Share on other sites

Fizzy  ja polece ci coś innego , a mianowicie asrock Z87 extreme4 bo to w tej chwili jedna z najlepszych płyt głównych jeżeli chodzi o możliwości do ceny. Można się jeszcze zastanowić nad tańszymi konstrukcjami jeżeli do umiarkowanego OC np. ASROCK Fatal1ty H87 Performance lub ASRock Z87 Pro4 albo ASRock Z87 Extreme3 tylko musisz najpierw określić co jest dla Ciebie ważne, czy dobry zintegrowany dzwięk, czy karta sieciowa KILLER, czy mocna sekcja zasilania i warunki OC, czy SLI/CROSSFIRE itp itd

 

Sova30  nie wprowadzaj autora w błąd. ten temat, który podałeś mówi i sockecie 1155, a autor szuka płyty pod socket 1150. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites
Sova30 nie wprowadzaj autora w błąd. ten temat, który podałeś mówi i sockecie 1155, a autor szuka płyty pod socket 1150. Pozdrawiam :)

 

Dlatego napisałem "identyczny" a nie identyczny. Idea tematu jest ta sama.

 

 

 

czy dobry zintegrowany dzwięk

 

Nie ma czegoś takiego jak "dobry zintegrowany dźwięk. Albo dobry albo zintegrowany! Chyba, że na głośnikach/słuchawkach za 30 zł wtedy nie ma różnicy, choć na porządnej dźwiękówce i tak powinno być lepiej niż na integrze.

Edytowane przez Sova30
Link to post
Share on other sites

@Breaky83 ogarnij sie z tymi integrami.

 

 

Nie ma czegoś takiego jak "dobry zintegrowany dźwięk. Albo dobry albo zintegrowany!
polac mu!!!

 

@Fizzy jezeli masz zamiar bawic sie w oc to tylko chipset "Z" a nie jakies wynalazki typu "H" oraz zmien ramy bo te sa cholernie wysokie i kazdy topowy cooler bedzie o nie haczyc. 

Link to post
Share on other sites

arkus  to Ty sie ogarnij czasy integr, które mają zły dzwięk już się skończyły, pogadaj z chłopakami nawet z tego serwisu, którzy znają się na dzwięku, realtek Realtek ALC1150 + optyczne wyjście S/PDIF i cieszysz się przyzwoitym naprawdę dzwiękiem. Co do chipsetów to na H87 też da się dobrze podkręcić procesor z literka K, więc zanim znów napiszesz, że tylko chipset Z87, jeżeli zamierza ktoś podkręcać procesor, to zapoznaj się z tym testem  http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_asrock_fatal1ty_h87_performance_oc_nie_tylko_na_z87?page=0,8  . Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

arkus  to Ty sie ogarnij czasy integr, które mają zły dzwięk już się skończyły, pogadaj z chłopakami nawet z tego serwisu, którzy znają się na dzwięku, realtek Realtek ALC1150 + optyczne wyjście S/PDIF i cieszysz się przyzwoitym naprawdę dzwiękiem. Co do chipsetów to na H87 też da się dobrze podkręcić procesor z literka K, więc zanim znów napiszesz, że tylko chipset Z87, jeżeli zamierza ktoś podkręcać procesor, to zapoznaj się z tym testem  http://www.purepc.pl/plyty_glowne/test_asrock_fatal1ty_h87_performance_oc_nie_tylko_na_z87?page=0,8  . Pozdrawiam :)

Po pierwsze roznice pomiedzy integrami sa niezauwazalne, caly czas pieprzysz glupoty o realteku 1150 ktory niczym nie rozni sie od 898, do tego dzwiek jest strasznie slaby co jest juz bardzo widoczne na tanim zestawie kina domowego za 3k. Mam wewnetrzna karte dlatego caly czas krytykuje twoje durnoty dotyczace integry. 

Po drugie chipset H nie daje pelnej kontroli nad oc jaka jest czesto potrzebna do ustabilizowania procesora.

 

Naczytales sie pierdyliona ulotek i testow, nic wiecej.

Link to post
Share on other sites

arkus  na razie to ty durnoty opowiadasz o słabym zintegrowanym dzwięku Realtek ALC1150. Zajmujesz się profesjonalnie dźwiekiem, że tak mówisz? Widać, że nie skoro piszesz, że realtek 1150 niczym nie rożni się od 898. Myślę, że pisząc to nawet nie miałeś styczności z tym zintegrowanym dźwiekiem albo słuch to Twoja nie najmocniejsza strona. Tutaj test skoro słuch Cię zawodzi płyt głównych z różnymi dźwiękami zintegrowanymi  http://pclab.pl/art52708-74.html  vs  http://pclab.pl/art52708-75.html  vs http://pclab.pl/art52708-58.html  . Oraz przeczytaj sobie ten post cały  http://forum.benchmark.pl/topic/106728-pc-do-kina-domowego-2500-3000-pln/  gdzie wypowiada się expert  adivxv5  . Poczytałem jego kilka postów i chłopak widać, że ma pojęcie o dźwięku. Poza tym nie wiem czy wiesz, ale nie musisz cytować całego posta nad tobą wystarczy @up. Natomiast OC i jego stabliność to bardziej kwestia sztuki procesora, chłodzenia, niż chipsetu i jak widzisz po teście dało się nawet osiągnąć 4,6 GHZ z pełną stablinością na chipsecie h87. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Nie obchodza mnie testy integry, wystarczy sprawdzic co producent wypisuje na temat swojego produktu w specyfikacji, a roznica polega na 5dB, ktore ida w pizdu przy montazu integry na plycie i robi sie roznica na poziomie 2-3dB

1150 - DAC with 115/110dB SNR (A-weighting, Differential/Single-End Output), ADC09h with 104dB SNR (A-weighting)

898 - DACs with 110dB signal-to-noise ratio (A-weighting) ADCs with 104dB signal-to-noise ratio (A-weighting)

oto roznica pomiedzy tymi integrami.

 

 

Poczytałem jego kilka postów i chłopak widać, że ma pojęcie o dźwięku.

przeczytalem pierdylion ulotek jestem ekspertem. rownie debilny tekst jak twoj.

 

 

Natomiast OC i jego stabliność to bardziej kwestia sztuki procesora, chłodzenia, niż chipsetu i jak widzisz po teście dało się nawet osiągnąć 4,6 GHZ z pełną stablinością na chipsecie h87.

Od kiedy chlodzenie ma wplyw na stabilnosc procesora "ekspercie od zintegrowanego dzwieku"? Naucz sie czytac. H87 nie daje pelnej kontroli nad oc, czesto zmiana szyny moze sprawic, ze procesor bedzie stabilny tracac tylko pare MHz na tym samym mnozniku, ale oczywiscie ty wiesz lepiej bo przeczytales test na pclabie czy purepc 

Edytowane przez arkus
Link to post
Share on other sites

arkus  już lepiej zamilcz bo się pogrążasz, jeśli chłodzenie nie ma znaczenia przy OC procesora i jego stablinosci to weź sobie kręć tego swojego i5 4670K na box-owym chłodzeniu :D. Zobaczymy do jakiego OC dojdziesz :D , a jak temperatura skoczy ci do 100 stopni, to pogadamy o stabilności :D .

 

Fizzy  a która w końcu płytę asrocka wybrałeś?

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

 

 

arkus  już lepiej zamilcz bo się pogrążasz, jeśli chłodzenie nie ma znaczenia przy OC procesora i jego stablinosci to weź sobie kręć tego swojego i5 4670K na box-owym chłodzeniu . Zobaczymy do jakiego OC dojdziesz , a jak temperatura skoczy ci do 100 stopni, to pogadamy o stabilności .

Temperatura ma wplyw glownie na zywotnosc procesora a nie na jego stabilnosc, za to odpowiada odpowiednie napiecie.

 

Idz dalej czytac ulotki badz posty innych zeby sie doksztalcic  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

arkus  w przeciwieństwie do Ciebie wiem co sie dzieje. Maksymalna temperatura do jakiej mogą pracować jednostki Haswell wynosi 100 stopni Celsjusza, bowiem po osiągnięciu tej granicy procesor automatycznie obniża taktowania, aby zapobiec uszkodzeniu, więc w ogóle o jakim OC wtedy mowa :D chyba o niestabliności procesora i aby utrzymać jego stabliność potrzebne jest obniżenie taktowania. Jeżeli dla rdzeni temperatury wynoszą ponad 90 stopni istnieje niebezpieczeństwo, że OC nie będzie nieskuteczne z powodu niedostatecznego odprowadzania ciepła. Zakres podkręcania zależy oczywiście od wielu czynników, zwłaszcza możliwości danego egzemplarza CPU poczynając, przez wydajność systemu chłodzenia, skończywszy na możliwościach płyty głównej. Niektóre modele haswella na BOX-owym chłodzeniu mają właśnie temperaturę około +-90 stopni na BOX-owym chłodzeniu co nie sprzyja ani dobrej stabliności ani żywotnosci procerora. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Bardzo ładnie kopiujesz cudze teksty... Napisz może kiedyś coś od siebie.

 

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_jak_podkrecic_procesor_intel_haswell_pod_lga_1150?page=0%2C2

 

W przeciwnym wypadku wystarczy, jak umieścisz link, bo postępując w ten sposób starasz się cudzym kosztem wypaść mądrze.

 

Pozdrawiam  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

 Panowie... Krótkie pytanie i podajcie jakies konkretne propozycje... jaka płyta główna pod i5 4670k, 16GB RAM i 2x GTX 780Ti.... taki jest plan na przyszłość potrzebna jest solidna podstawa do tego... procek będzie kręcony... AsRock extreme 4 wiem wszyscy to proponują ale mam wątpliwości co do jakości plyty więc moze jakieś inne solidne propozycje ?? 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Posiadam tą płytę od sierpnia. Jakość wykonania na najwyższym poziomie. Przez 6 lat miałem komputer na platformie s775. Płyta Gigabyte nForce 650 SLI. Przez ten okres żadnych problemów. Jakość wykonania, użyte elementy. Na tamte czasy nowatorskie rozwiązania wpływające na wydajność, stabilność, OC. Gigabyte Z87X UD4H kontynuuje tą innowacyjność. Na nForce użyta była technologia Ultra Durable pierwszej generacji, w Z87X jest aktualnie piąta generacja, 16 fazowe zasilanie, chłodzenie chipsetu i sekcji zasilania procesora itd. Po wyjęciu z pudełka wygląd robi wrażenie i od razu widać, że  to pierwsza liga. Jak szukałem płyty pod s775 nie byłem przekonany do Gigabyte jako producenta (na forach można było przeczytać, że jest to "Gigashit"). Nie wiem czemu taka opinia była na temat Gigabyte, może faktycznie kiedyś płyty tego producenta były słabej jakośći. Wtedy była moda na Asusa, MSI. Po przeczytaniu recenzji i testu tej płyty, najlepsza w swojej klasie bez porównania, zaufałem Gigabyte. Wiem, że Asus, MSI i inni producenci robią dobrej jakośći sprzęt, ale dla mnie na pierwszym miejscu jest Gigabyte. Sentyment i zaufanie. Płyty Gigabyte mogę polecić Tobie i na pewno będziesz naprawdę zadowolony. Jest jeszcze model UD5H, różnica między nią a UD4H jest niewielka, teoretycznie trochę lepsza karta muzyczna, ale i tak ja używam zewnętrznej. Dodatkowo dwie karty sieciowe i więcej złącz USB 3.0. UD4H jest bogato wyposażona. Jest jeszcze UD3H, ale tam już widać większe różnice między UD4H/UD5H.  Wygląd UD4H zrobił na mnie wrażenie, ale jest to drugorzędna sprawa. Wszystko masz opisane na stronie Gigabyte. Tam szukaj informacji. Jak potrzebujesz jakiś szczegółowych informacji napisz, to odpowiem na Twoje pytania odnośnie tej płyty.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez desmoRR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...