Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, do tej pory korzystałem z wbudowanych głośników monitora ale gdy te odmówiły posługi zatęskniłem za prawdziwym audio i lepszą jakością dźwięku.

 

Kiedyś używałem głośników Creative SBS 580 (5.1), na pewno nie chciałbym powtórzyć błędów tego produktu:

- wypadający kabel satelity 'sterującego' 

- irytujący dźwięk przy głośniejszym basie

- mierne wykończenie, plastik na satelitach

 

Ze względu na charakterystykę miejsca pracy/relaksu potrzebowałbym głośników 2.0 bądź 2.1 (przy czym głośnik niskotonowy byłby pod biurkiem więc sterowanie lepiej by było na 'górze'). Choć nie wiem który wariant jest lepszy 2.0 czy 2.1?

 

Budżet200 zł, przy czym opt. to okolice 150 zł

Czego potrzebujesz?creative sbs 580

Przeznaczenie: Gry, sporadycznie filmy, a jeszcze sporadyczniej muzyka :)

Źródło: Zintegrowana karta dźwiękowa w AsRock p55m pro
OczekiwaniaCzystego dźwięku, aby głośnik przy głośnym basie nie rzęził jak zawieszenie Stara

Ładne wykończenie, najlepiej drewno-brąz.

 

Przejrzałem starsze tematy i to co następuje:

 

http://www.morele.net/glosniki-komputerowe-genius-sp-hf1800a-50w-rms-3-drozne-drewniane-czarne-289574/

 

Choć obawiam się że będą trochę za duże, wraz z mocą trochę na wyrost co do potrzeb (?) jak również czytałem o konieczności odsunięcia od ściany na przynajmniej kilkanaście cm.

 

http://www.morele.net/glosniki-komputerowe-genius-sp-hf800a-20w-drewniane-404319/

http://www.morele.net/glosniki-komputerowe-genius-sw-hf2-1-1205-32w-drewniane-316972/

 

Akurat padło na 3x genius, choć to czysty przypadek :)

 

 

 


 

Link to post
Share on other sites
Gość usuniety_pimal

nie szkoda Ci pieniędzy na te tandety :?: basu mieć to nie będzie

dozbieraj stówę i kup Logitech Z-2300 (nie ma to tamto) za 350zł można trafić zadbane (oczywiście nowych już nie produkują) ale warto  :!:

Edytowane przez PiotrMalko
Link to post
Share on other sites

Z racji braku rozsądnej karty dźwiękowej faktycznie mógłbyś kupić jakieś Z-ki od Logitecha... Niestety - w takim budżecie dobrego dźwięku nie uzyskasz, nie ma się co łudzić.

 

Miałem kiedyś te Geniusy 1800A - ładnie wyglądają, dość głośno grają, mają dobre wysokie i średnie tony, jednak niskie są tragiczne wręcz.

Link to post
Share on other sites

Nie jestem jakimś audiofilem. Poprzednie Creative bodajże za 170 zł mi wystarczyły jeśli chodzi o jakość dźwięku poza wspomnianymi mankamentami.

 

Co do tandety dlatego się właśnie pytam 'was'.

 

Jeśli chodzi o bass... Żeby się źle nie zrozumieć, chodzi mi bardziej o jego 'obecność' :D przy jakieś akcji w grze czy filmach, wybuchy, i te sprawy. A nie o strącanie sąsiadowi tynku przy pełnym regulatorze :)

 

Także reasumując wiem że za 200 zł cudów audio nie będzie. Chodzi o przyjemne granie i oglądanie filmów nie płacąc 150 zł za głośniki które grają jak te z bazaru za 20 zł...

Edytowane przez Didox
Link to post
Share on other sites
Gość usuniety_pimal

no właśnie jak chcesz czuć gromy w grach i filmach (poczuć się jak w kinie, chociaż w kinie to jest kiepski dźwięk, jak już się uzbroisz w audio do takiego wniosku dojdziesz) to musisz mieć coś lepszego coś co właśnie strąca sąsiadowi tynk na pełnym regulatorze -przecież na pełnym nigdy nie będziesz słuchał a sprzęt musi mieć zapas, nie sugeruj się że jest (za)duża moc bo moc nie ma nic do głośności (to znaczy napewno ma bo nie bez powodu na koncertach są tysiace Watów mocy) ale wież mi że z dobrego wzmacniacza 10W na kanał można zrobić imprezę jak się ma dobre kolumny. akurat te Z-2300 mają sporą moc i są też bardzo wydajne, ale są przedewszystkim genialnie zestrojone, nie schodzą jakoś strasznie nisko (35Hz) ale poprostu spuszczają łomot, nie dudnią wysokimi basami, bas jest potężny i gromki, silny i przyjemny, zawsze można go zmniejszyć regulatorem. one są bardzo wygodne w obsłudze z tym przewodowym pilotem. powiem Ci tak, ja zmieniałem je na zestaw wzmacniacz+kolumny i te Z-2300 podrzuciłem dziewczynie bo jej wieża padła, ona ciągle mówiła że chce wieżę, ja jej radziłem właśnie te głośniki i sygnał z komputer bo to jest dobre i wszechstronne rozwiązanie, jej się to nie podobało, ale jak jej zaniosłem te głośniki i podłączyłem i poszedłem do domu, ona do mnie zadzwoniła i mówi: "nie wiem czemu poszedłeś tak szybko, u mnie jest impreza" -i już mi tych głośników nie chce oddać, kupiłem sobie drugie takie same jak jeszcze były w sklepach nowe bo wiedziałem że produkcja się skończy a chciałem je miec z powrotem

 

-wiesz.. to co zaproponowałeś i ten Kolega powyżej ma się do mojej propozycji jak dzień do nocy, to jest zupełnie inne klasa, zupełnie inna bajka, zupełnie inne doznania z filmów i gier

-jak chcesz kup sobie te 2.0 Twoja decyzja -jak chcesz sprawdzić jak to będzie grało to weź swój palec i popukaj kostką w jakiś drewniany mebel -tak to będzie grało/pukało :cry: hehe -ponadto to będzie szumiało, będą duże znikształcenia zgrzyty, nie oczekuj niczego dobrego od tych głośniczków, sam fakt jakie podali pasmo przenoszenia powinien Ci coś podpowiedzieć (w jednym sklepie twardo twierdzą że pasmo jest 20-20000 -to lubie, jak przepisują dane z książki od fizyki, to nie ma prawa mieć takiego pasma)

-a jak kupisz Z-2300 to przestaniesz chodzić do kina bo powiesz: "tam jest kiepski dźwięk/bas, mam w domu lepszy"

-nie bój się sięgać po lepszy sprzęt, jeszcze też Ci powiem że jesteś(my) w tym wątku na samym dnie, ludzie mają wzmacniacze za 20 tysięcy i do tego jakieś odpowiednie kolumy, sam subwoofer schodzący w okolice 20Hz nie ma prawa kosztować mniej niż trójkę

 

 

...odmówiły posługi zatęskniłem za prawdziwym audio i lepszą jakością dźwięku.
Edytowane przez PiotrMalko
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość usuniety_pimal

 

 

z 2.1 to będzie MC-MSF50, spokojnie biją wszystkie logitechy

:rotfl: hah, oj biją, biją po uszach

miałem kiedyś ModeCom kompletnie nie pamiętam jakie 2.1 i z początku owszem fajnie grały (no ale to były początki, nie miałem żadnego porównania z niczym) ale później zwróciłem uwagę na to że one szumią, reklamowałem to, wiele osób na to zwróciło uwagę.. producent odpowiedział: "ten model tak ma, w nowszych modelach będziemy pracowali nad tym żeby wyeliminować te niedogodności"

mialem później takie Genius SW-HF 5.1 5000 (na początku byłem nimi strasznie podekscytowany) ale grały twardym basem -głowa po jakimś czasie poprostu bolała, męczyły, i miały straszne zniekształcenia, niekiedy słychać było aż zgrzyty

Link to post
Share on other sites

 

 

miałem kiedyś ModeCom kompletnie nie pamiętam jakie 2.1 i z początku owszem fajnie grały (no ale to były początki, nie miałem żadnego porównania z niczym) ale później zwróciłem uwagę na to że one szumią
  I co? To znaczy, że każde modecomy takie są? Co to ma do mojej propozycji? Tak w ogóle zapomniałeś skopiować "w tej cenie" a to dość ważne, ale po co... Edytowane przez Buuren
Link to post
Share on other sites
Gość usuniety_pimal

tak nie dodałem że w tej cenie (to są faktyczine inne półki) -sory, ale można też spojrzeć na to z zupełnie inną dokładnością naprzykład "w cenie poniżej 500zł" bo z punktu widzenia lepszego sprzętu (poziomu do którego prędzej czy później dojdziesz i Autor dojdzie, bo to z reguły nie kończy się na głośniczkach za 150zł :menda:) nie robi różnicy czy są to głośniki za 100 czy 200 zł (dwukrotnie droższe) bo oba to straszny syf, Z-2300 to jest dla mnie absolutne minimum poniżej którego nigdy więcej nie zejdę, są to głośniki dobre i dopracowane, trzymają podane parametry -i bezsprzecznie najlepsze 2.1 ich następcy Z-623 niestety nie są już tak atrakcyjne

 

-nie wiem jak ta marka (ModeCom) ewoluowała ale już zawsze będzie mi się źle kojarzyć, opisałem jakie miałem doświadczenia z tymi markami kiedy byłem na etapie Autora wątku, też dziadowałem i szukałem jak najtaniej a żeby grało dobrze (oba te zestawy oddałem do sklepów na zasadzie 10dni i na nich nie straciłem) potem usłyszałem o Z-2300 i już nie miałem wątpliwości (a to były czasy gdy one dopiero wchodziły)

-ale ModeCom to raczej tania marka, nie oczekiwałbym że FSO które zawsze robiło Polonezy nagle stworzy samochód pokroju Ferrari

Edytowane przez PiotrMalko
Link to post
Share on other sites

Słuchawki już mam, tylko np grając w strategie ekonomiczne/militarne nie muszę mieć słuchawek aby słyszeć czy nie skrada się czasem za mną legion wojsk? :) 

 

A poza tym jak wspomniałem, jeszcze przydadzą się do filmów/muzyki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...