Skocz do zawartości

Recommended Posts

Warto. GTX260 jest znacznie lepszy.

Procesor:

AMD Phenom II X4 945 /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/

515 zł

 

Płyta główna:

MSI 770-G45 /AMD 770, DDR3-1600/

279 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

380 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

179 zł

 

Karta graficzna:

Asus Radeon HD5770 CuCore 1024MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI

630 zł

 

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 500W

249 zł

 

System Operacyjny:

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit

379 zł

 

2611zł. Składane na esc.pl

 

Tylko że zamiast tego Radeona wrzucasz GTX260. Koniec, kropka. Jeśli nie chcesz wydawać więcej jak te 2611zł to weź tańszy zasilacz (Corsair 400CX) i wtedy GTXa 260 zamiast Radeona.
Link to post
Share on other sites

@up

1024MB pamięci Vram do HD5770 to zdecydowanie zbyt dużo. Za te pieniądze można kupić kartę znacznie wydajniejszą, z ponad roczną gwarancją.

IMO jeśli już R HD5770 to tylko wersja 512MB VRam za ~520zł.

Link to post
Share on other sites

@up

1024MB pamięci Vram do HD5770 to zdecydowanie zbyt dużo. Za te pieniądze można kupić kartę znacznie wydajniejszą, z ponad roczną gwarancją.

IMO jeśli już R HD5770 to tylko wersja 512MB VRam za ~520zł.

Tylko zestaw ma byc niby do GTA IV, wiec ten giga pamieci na karcie sie przyda. Ja bym wzial HD5770, sporo chlodniejszy, mniej pradu bierze i cichszy jak "bardziej zaawansowany" gtx 260 :).

Do GTA koniecznie 4 GB ramu, szybki procek i niezla karta z 1 GB pamieci niestety, jezeli chce sie grac na high. Do innych gier, 512 MB wystarczy.

Do autora: na tym forum wszyscy znaja "wartosc" zestawow z allegro :], wiec sie tak nie spinaj.

Link to post
Share on other sites

Tylko zestaw ma byc niby do GTA IV, wiec ten giga pamieci na karcie sie przyda. Ja bym wzial HD5770, sporo chlodniejszy, mniej pradu bierze i cichszy jak "bardziej zaawansowany" gtx 260 .

Co z tego że do GTA IV? Uważasz że warto dokładać 100zł by móc przełączyć teksturki z medium na high?
Link to post
Share on other sites

Co z tego że do GTA IV? Uważasz że warto dokładać 100zł by móc przełączyć teksturki z medium na high?

 

Czy warto to niech kazdy odpowie sobie na to sam. Autor chce komputer do GTA :). Napisalem, ze srednio sie to oplaca i inne gry nie maja takich wydziwnien.

@UP, nie wiem jak autor stwierdzenia, ale ja uważam, że w skali ponad 2,5 kzł warto dorzucić 100zł aby grać z teksturkami high.

 

Dokladnie, ja bym sie irytowal, gdybym wybulil tyle kasy na wymarzony komputer i nie mogl pograc w swoja ulubiona gierke na high. Na tej karcie GTA dziala bardzo ladnie i bez zajakniecia nawet na high :] co sam sprawdzalem.
Link to post
Share on other sites

Do GTA 4 potrzeba mocnego kompa bo to nie byle gierka(wiadomo ile było problemów)

Wystarczy dobry 955 X4 ~4GHz :) Ja gram W3520 4,2GHz i 8800GT i wszystko mega płynie w roz 1650x1050 :] patch 1.0.6.0 +10FPS:)

 

 

1.AMD Phenom II X4 955 555zł

2.AsRock 890GX Extreme3 439zł

3.GoodRam 2x2GB 1333MHz CL9 380zł

4.Samsung F3 500GB 179zł

5.PowerColor Radeon HD5770 512MB 530zł

6.SilentiumPC Gladius 600 Window PB 220zł

7.Corsair 400W 199zł

 

Suma: 2617zł z esc.pl

 

X4 kręcisz na 3,80GHz i GTA IV będzie pięknie śmigać.

Link to post
Share on other sites

DIXON - ja ci dam podkręcać ;P

a czy GTX260 czy HD5770 to sam nie wiem... ale Radeon jest chyba lepszy bo ma DDR5, Pixel Shader 5.0 i obsługę DX11

ale jak pamięć karty to 1GB bo 512 nie chcę

Z moim PCtem mam takie założenie, żeby dzisiejsze gry mi na nim dobrze chodziły :)

Link to post
Share on other sites

W takim razie wezmę do PCta albo GTX260 albo (piszę to z żalem :) ) HD5770

czemu z żalem? Nie ma to jak fachowa opinia oparta na suchych faktach :D. Obie firmy maja raz lepsze, raz gorsze karty, a ATI naprawde w niczym nie ustepuje NV. Ktora z tych kart wezmiesz bedzie ok i bedziesz zadowolony. Wybierz tylko taka z mozliwie cichym chlodzeniem.
Link to post
Share on other sites

Problem w tym że żadny sklep nie oferuje jej w takiej cenie. Osobiście nie znalazłem karty w cenie poniżej 568zł. Do tego dolicz koszta przesyłki ze sklepu internetowego i już mamy przynajmniej 580zł.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak jest w przypadku GTA IV, ale kilku użytkowników naszego forum narzekało na wydajność Radka 5770, która była poniżej oczekiwań w niektórych tytułach. Do autora wątku: poszukaj testów wydajności Radeona w GTA IV, żeby się nie rozczarować. Ze swojej strony dodam, że GTX 260 896 MB radzi sobie z GTA IV i dodatkami bardzo dobrze (pod warunkiem, że masz 4 rdzenie). Gram obecnie w EFLC i śmiga na wysokich ustawieniach w 1440x900 (reszta sprzętu w profilu).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...