Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zamierzam złożyć komputer jak najtaniej, ale żeby bf3 działał ok. 40FPS na średnich w multi 64 osoby na dużej mapie. Już wstępnie sporządziłem listę podzespołów, ale może coś się taniej znajdzie.

Oto lista:

 

intel core i3 2100

asus p8h61

gigabyte ati radeon hd-5770

zasilacz corsair vs 450w

kingston ddr3 1333mhz 4GB

silentiumPC spartan  HE922 

 

Zastanawiam się, czy ten procek da radę. Dodam jeszcze, że w grę wchodzą części używane.

Edytowane przez osama1000
Link to post
Share on other sites

Do BF3 minimum będzie i5-3350P, szczególnie przy 64 graczach. Do tego Gigabyte Z68AP-D3.

 

Jeśli chodzi o grafikę, to zupełnie wystarczający do średnich ustawień będzie HD7750/GTX650/HD7770. Ten ostatni będzie najlepszym wyborem.

 

Zasilacz - TT SmartSE 530W - modularny, dosyć cichy, przyzwoity elektrycznie.

 

PS Byłoby nam zdecydowanie łatwiej gdybyś nam podał budżet. ;)

Link to post
Share on other sites

Zamiast podanej i3 weź phenoma 965 wyjdzie o niebo lepiej na 4 rdzeniach jeśli bardzo Cię ogranicza budżet a to tylko jakieś 40 zł różnicy, bo myślę że opcja @Tycha jest poza zasięgiem. Z tego co patrze po allegro to gtx 460 stoi podobnie do 5770 a jest lepszy. Do tego wszystkiego oczywiście trzeba zmienić płytę na inny socket proponuje: MSI 970A-G43.

 

//wyjaśnienie poniżej 

Edytowane przez kajitsu.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Zamiast podanej i3 weź phenoma 965 wyjdzie o niebo lepiej na 4 rdzeniach

 

Mimo wszystko i3 2100 posiada minimalną przewagę nad 965 http://pclab.pl/art50000-16.html

 

 

 

Zamierzam złożyć komputer jak najtaniej

 

Jaką masz górną granicę, podaj dodatkowo co za monitor posiadasz, w jakiej rozdzielczości zamierzasz grać w tego BF3 ?  

 

 

Link to post
Share on other sites

budżet do 900 zł, ale im taniej tym lepiej, rozdziałka  1280x768 podam jeszcze ceny po jakich znalazłem te części:

intel core i3 2100 - 260zł (i5-3350P stoi poza zasięgiem) ten i3  jakoś ciągnie high w 30fps http://www.youtube.com/watch?v=jac780RV1eY

Gigabyte Z68AP-D3 140zł 

gigabyte ati radeon hd-5770 200zł (to w zupełności wystarczy, naprawdę nie zależy mi na lepszej grafice)

zasilacz corsair vs 450w 150zł (ten Thermaltake Smart SE Modular 530W może i lepszy, ale jak dla mnie za drogi)

elixir ddr3 1333mhz 4GB 100zł 

silentiumPC spartan  HE922 50zł (na aukcji powyższy procek jest bez boxa, czyli w tym przypadku zakup coolera to konieczność)

 

W tym teście http://pclab.pl/art50000-16.html  i3 bije FX-6200 o 2fps! Jeśli to faktycznie prawda to tylko brać i3. Nawet nie patrząc na ten test stawiam, że da rade. Nic taniej nie znalazłem więc chyba tak zostaje. 

Edytowane przez osama1000
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...