Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

szukam czegoś mocnego na pare latek - przede wszystkim dobrze wykonanego i w miare cichego.

Głównie chodzi o to aby był lepszy od mojego obecnego Dell XPS (l720x) z ważniejszych i7-2670QM,Ram 6GB;GF 555M - Intel G.3000 ; audio JBL 2.1

 

1) Kwota przeznaczona na zakup: do  ok. 4500zł (w razie potrzeby mogę dołożyć gdy będzie to uzasadnione)

2) Rozmiar matrycy: najlepiej 17,3 , (15tki troszkę za małe) - większe 18tki - chyba tego mało(też mogłyby być)

3) Główne zastosowanie: przeglądanie internetu ; czasem gry internetowe multi typu BF4,LoL itp. ; normalne użytkowanie

4) Miejsce użytkowania : głównie dom - 95% czasu siedzi na biurku - może być ciężki

5) Wymagania specjalne : gdyby była matowa matryca nie pogniewałbym się - przede wszystkim musi być bardzo dobra matryca chodzi o kolory i kąty widzenia aby był w miarę dobre i lepsze niż w XPS ; audio porównywalne z tym które obecnie mam w XPS ; podświetlana klawiatura - także może być tak samo jak jakiś mały SSD

6) Osobiste preferencje : Laptopy Sony mimo że sporo sobie cenią to miałem VAIO które było dobrze wykonane - kolor obojętny 

7) System operacyjny - Windows naturalnie original w komplecie - jak będzie 7 zamiast 8 będzie dobrze

8) Własna propozycja : 

Może coś takiego:

Sony VAIO SVE1713Y1E

Acer Aspire V3-772G-747A81T

MSI GE70 2OE-044XPL

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za propozycje :)

Link to post
Share on other sites

3-4 x wolniejszą kartę grafikie. Jak żeś to wygrzebał?

Msi które wkleiłeś jest bez systemu :>

 

Tutaj masz Acera V3-772 z i7 i gtx760 w8 niemal 300zł taniej. SSD możesz mu wsadzicw złącze msata. MA nawet 2gą zatoczkę na dysk standardowy ale trzeba dokupić sanki.

 

Co do msi imo niezbyt się opłaca kupować wersję z gtx765. Jest znacznie droższa niż wersja z gtx760 a to przecież ta sama grafa tylko z podbitymi zegarami. Jakby róźnica w cenie byłą te 150 złto ok ale tak to nei za bardz0..

 

Tutaj masz Msi ge70 z i7 i gtx760 + w7

Wydajnośćta sama. Acer ma procek o obniżonym TDP czyli wydziela mniej ciepła. Msi ma podświetlaną klawiaturę. Jak by tak porównywać jeszcze marki to Acery mają lepszy serwis.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wkleiłem tylko lapki które wyglądame i mniej/więcej ceną pasują do tego co mogę wydać.Nie zauważyłem w sumie że te grafy to jakieś dno - choć muszę się bardziej wczytać i wnioskuję po numerkach co jest lepsze a co nie - zbyt się tym nie interesuję.

 

Pamięc może być nawet i 320GB - zbyt dużo nie przechowuję na dysku - ale z tego co wiem jest różnica pomiędzy 5400 a 7200 obr/min ?- a właśnie taki mam w XPS.

Link to post
Share on other sites

Głównie chodzi o to że chcę po prostu zmienić sprzęt ze względu na kończącą się gwarancję a przy sprzedaży XPSa wcale dużo nie stracę - jest to w miarę adekwatne.

Mamy coś jeszcze na rynku dobrego?Z tego co widzę Sony odpada dość drogie a i w tym przedziale nie mają zbyt nic dobrego.

Link to post
Share on other sites

Ok jakby jeszcze były jakieś sugestie to bardzo proszę :)

Ogólnie z tych dwóch lepszą propozycją jest chyba MSI.Są niby konfiguratory na stronach sony czy dell...ale ja bym tego nie nazwał konfiguratorem...kiedyś można było wybrać od modelu procka po dodatkowe programy a teraz tylko chcą wepchać dodatkową gwarancję albo antywirus za 400zł...

W 15tkach też jest w czym wybierać?Mógłbym już odpuścić te 17 gdyby było coś sensownego ok 4300-5000zł.

 

Tu jest to MSI w ciekawym pakiecie tylko że bez systemu :

http://www.komputronik.pl/product/208285/Komputery/Laptopy/MSI_GE70_2OE_044XPL_Sluchawki_SteelSeries_Siberia_V2_Headset_Gra_Metro_Last_Light.html

 

Cena w miare tam jest już 765M szkdoa tylko że system do tego 370zł.


Wraca znów temacik - raczej będę stawiać na MSI lub tego Acera właśnie.

Zastosowanie bardziej przybliżę - internet muzyka czasem gra - a jak już gra to bardziej jakaś nowość - będę męczyć teraz nieustannie BF4 - także żeby to szło w miare.Ogólnie jakoś "gejmerem" nie jestem ale żeby się nie okazało że za 2 lata nowa gierka wyjdzie a to cudo mi tego nie uciągnie - na średnich ustawieniach BF4 się przycinał czasem(na dellu) ale bez przesady.

 

Chodziłoby mi o opcje z Windowsem na pokładzie może to być 7 lub 8.1 bez różnicy.

Są zawsze ale - zauważyłem że chyba nie warto płacić 4800(razem z 300zł system) około aby mieć i7 z 760M podświetlana klawiaturką i 12GB(czy 16) ramu. - chodzi o to czyli 4500+300system.

http://www.komputronik.pl/product/208285/Komputery/Laptopy/MSI_GE70_2OE_044XPL_Sluchawki_SteelSeries_Siberia_V2_Headset_Gra_Metro_Last_Light.html

 

Zawsze w poniższym pułapie czegoś brakuje - albo mamy 750M zamiast 760M albo i7 zamaist i5 - ogólnie boję się że i5 może nie dawać sobie rady za jakiś czas w gierkach - czy to prawda?Tą podświetlaną mógłbym odpuścić choć myślę że warte to jest dołożenia trochę kasy dla samego komfortu...ale znów :

 

i7+750M+8GB RAM ze systemem za 3880

http://www.x-kom.pl/p/164659-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-2oc-i7-4700mq-8gb-1000-7hp64x-gt750m.html

czy też

 

i5-4200M+760M+16GB RAM ze systemem+ podświetlana klawiatura za 4200(tutaj chętnie bym dysk 1TB wymienił na 128GB SSD :P)

http://www.x-kom.pl/p/164743-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-2od-i5-4200m-16gb-1000-7hp64x-gtx760m-fhd.html

 

Moglibyście mi podpowiedzieć z czego można zrezygnować?4200 a 4800 to jest już duża różnica a tak jak powiedziałęm BF4 będę długo pociskać gdyż w wiele gier nie gram tylko w jakieś takie "wyjątkowe" dla mnie.Może jakaś FIFA w przyszłości...nie wymagam ustawień ultra ale to Wy wiecie w jakim kierunku to idzie i aby nie było ZONKa za 1,5roczku hehe :).

Ważne jest też żeby mi nic nie muliło na poziomie przeglądarek,GG,skype itp. prostych zadań.

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za ponowną pomoc :).

Edytowane przez ostry.77
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...