Skocz do zawartości

Polecane zasilacze w różnych przedziałach cenowych.


Recommended Posts

mam okolo 4 letniego cube max 400W . Wiem... jest na czarnej liscie :-) ale musi mi wystarczyć jeszcze przez kilka miesięcy :(

kupilem nowe bebeszki i monitor.

płyta główna asus p8b75-m lx plus

dysk twardy  Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX)

procesor Intel® Pentium® Processor G2140(3M Cache, 3.30 GHz 55W)

ddr3 1600MHz

 

uzywalem karty graficznej gf 8400 bylo wszystko ok ale integra okazala sie odrobine bardziej  wydajna wiec zostawilem integre (jaki pobór mocy moze mieć taka integra?)

 

 

planuje dokupic karte graficzna max za 350 zł z takim poborem prądu zeby wszystko bylo OK (z rezerwa mocy )

i tutaj moje pytanie

czy taki:

Radeon HD 7750
Maksymalny pobór prądu - 55W

bedzie najlepszym rozwiązaniem?

a dokladniej wersja Radeon 7750 MSI 1GB DVI&HDMI&DP (PCI-E) wersja OC

 

Edytowane przez humbak
Link to post
Share on other sites

Odnośnie RM550. Skoro jest to nowość, to skąd wiadomo że często występują tam piszczące cewki? Bardziej już by to pasowało do Seasoniców (seria X). No chyba że ktoś się wzoruje na tym co było u Corsaira 5 lat temu, na dodatek w innej serii.

Edytowane przez 3run3
Link to post
Share on other sites

Kolego wyżej. Wraz z ekipą troszkę zasilaczy już zamontowaliśmy, i między innymi były to Corsairy RM, tam cewki trafiały się częściej niż w wymienionych przez Ciebie seasonicach X-Series. Ale od tego jest gwarancja, producenci wymieniają takie zasilacze bez problemu:) Ale przy obu seriach zasilaczy piszczące cewki ujęto jako minus;)

Poza tym na zagranicznych forach również można poczytać o piszczących cewkach:)


 

 

na tym co było u Corsaira 5 lat temu, na dodatek w innej serii.
 

 

Z Twojej wypowiedzi wynika, że Corsair produkował zasilacze?

Link to post
Share on other sites
Z Twojej wypowiedzi wynika, że Corsair produkował zasilacze?

Nie, chodzi mi o to, co działo się u Corsaira (w sensie w produktach firmy Corsair - w tym przypadku w zasilaczach). To że ich nie sami nie produkują to jedno, ale to że się na nich podpisują to drugie - odpowiedzialność za końcowy produkt bierze na klatę Corsair :).

Edytowane przez 3run3
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

@@IronFe

Główne kondensatory w tej serii to również Matsushita(Panasonic)

http://www.techpowerup.com/reviews/Corsair/RM650/images/in_APFC_cap.jpg

 

A zresztą, zobacz sobie:) http://www.techpowerup.com/reviews/Corsair/RM650/4.html 

Reszta kondensatorów to mieszanka CapXon, Teapo a nawet Aishi. Tyczy się modeli 450/550/650W

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Fortron AURUM700 - z tego co czytałem pierwsze wersje faktycznie miały cztery linie 12v. Niedawno kupiłem ten zasilacz i na BOXie jest wyraźnie napisane "+12v Single Rail desing". Zweryfikujcie to i uzupełnijcie listę.

 

FOTO

 

Mój zasilacz to FSP Aurum S Series AS-700

 

Tabliczka znamionowa:

 

http://i61.tinypic.com/qn8m6e.jpg

 

 

BOX:

 

http://i59.tinypic.com/2rw6wk1.jpg

 

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

 

 

zapewne ten mój to gorszy brat, na chińskich elementach?

 

coś w tym jest, w normalnych aurum mamy Rubycon 105o na pierwszym i CapXon 105o na drugim etapie, w "eSce" są Teapo 85o na pierwszym i drugim, ale spokojnie nie jest źle, nie jest to przysłowiowa chińszczyzna, Teapo są całkiem przyzwoite, szkoda tylko, że nie 105o, jak wypadałoby zamontować

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...