Skocz do zawartości

Polecane zasilacze w różnych przedziałach cenowych.


Recommended Posts

 

 

Tak w sumie to wcześniej kupiłem EVGA 430W1 za ok. 100zł - opłacalne było to?
 
architektura już nieźle przestarzała, mix słabej jakości kondensatorów CapXon i teapo, stabilność napięć słaba i filtracja pod obciążeniem 100% na poziomie 55mV dla linii 12V, więc nawet za 100zł nie jest to nic ciekawego.  
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

porównując z VS550 i VP 500W wypada dobrze za tą cenę ( 80 + gold, DC-DC ) 

ale cudów nie ma, słabe kondensatory, podstawowe zabezpieczenia, okablowanie, regulacja ( jak na DC-DC ) 
Tylko jeśli budżet do 200zł to rzeczywiście ciekawy, inaczej zawsze warto dokładać

Masz recenzję, wystarczy poszukać  ( głównie polskie )

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

XFX Core 450W Pro czy Corsair cx450m 450W? 

Który z nich byście polecili?

edit:

Mój błąd, wydawało mi się, że to jest temat typu szybkie pytania. Planowane parametry(kupuję w przyszłym tyg):

 

Silentium gladius m35 pure black(raczej)

RX 480(myślę jeszcze jaka wersja, zależy od budżetu)

i5-6402P

dysk SSD 240GB Goodram Iridium Pro(później dojdzie jeszcze HDD 1TB)

płyta główna asus H110M

Edytowane przez HunterHeads
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

 

 

 wersja HX beznadziejna ( podmienili wszystko na capxon-y 

 

nie orientuję się 

 

Co myślicie o nowych zasilaczach Seasonic Prime?
znaczy po pierwsze prime to całą rodzina od gold, przez platinum, po titanium ( w morele też dostępne ), Z testów prime titanium bardzo dobrze wychodzą, ale nadal bardzo drogie, a konkurencja duża, w tym cyfrówki. "Bezkablowa" konstrukcja kusi, ale czy tylko dlatego są warte rozważenia ? 
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dlaczego polecony jest Corsair CX500M a CX450M nie?  Zacytuję

"Bo to są zupełnie inne jednostki patrząc na środek. CX450M jest na przetwornicy DC-DC, w CX500 regulacja napięć odbywa się grupowo czyli gorzej dla Ciebie. Ponadto wCx500 są gorsze kondensatory CapXon, w CX450 główny Nippon Chemicon do 105 stopni.

CX450/550/650M to odświeżona, lepsza seria, do tego z dłuższą 5 letnią gwarancją."

 

Mimo to CX450 jest gorszy?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

A ogólnie co sądzicie o zasilaczach firmy Silentium PC ?

Podstawą dobrego działania komputera jest porządny zasilacz, te niemarkowe to potrafią tak tańczyć z zasilaniem, że strach coś pod nie podłączać i tutaj SPC niestety należy do tych zasilaczy. Strach podłączać porządne bebechy.

Link to post
Share on other sites

MiK twój link poprawiony (o już poprawiłeś) i z tego co widać ja bym się bał, ma gorsze tłumienie od tych no-nameów co nawet napięcia nie trzymają, to trzeba się postarać żeby coś takiego osiągnąć przy 500W jednostce, a regulacja podobna do SE530... 

@@R4DZ1K, znaczy chodzi głównie o jednostki produkowane przez SAMA i sprzedawane pod marką SPC. Bo SPC nie robi zasilaczy, oni je tylko zamawiają, tak jak prawie wszyscy "producenci" zasilaczy. 
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...