Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Mój problem wygląda następującao. Przeniosłem się na poddasze, wraz ze swoją stacjonarką.  Livebox stoi na parterze, na I piętrze wszędzie jest zasięg elegancko, na II czasem się pojawi, nawet jak mi się uda z nim połączyć, to internet raz działa, raz nie. Karta sieciowa w postaci gwizdka z antenką o nazwie TL-WN722N marki TP-LINK. Wersja Liveboxa ta pirwsza - otwarta, a bardziej "uchylona" książka ;D

 

Wymyśliłem, że kupie jakiś tani /pytanie jaki/ router i postawie go obok liveboxa, ewentualnie piętro wyżej, kable mam. Nie zależy mi na tym, żebym miał 1 sieć o 1 nazwie, mogą być dwie - ta liveboxowa i od routera.

 

Na czym mi zależy?? zasięg, bezawaryjność i przedewszystkim cena. Chciałbym się zmieścić w 80zł. Mógłbym poczekać i ponowym roku kupić coś lepszego, ale internet jest mi potrzebny teraz ;D

 

Narazie w oko mi wpadł D-Link GO_RT_N150 za 60zł w MediaExpert - nadaje się??

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi, jak ktoś ma inny pomysł - śmiało pisać, jestem otwarty.

 

Pozdrawiem,

Link to post
Share on other sites

a nie możesz pociągnąc kabla na poddasze i tam postawić router jeżeli zależy ci na Wi-Fi ? najtaniej i najstabilniej . Ewentualnie jeżeli strop nie jest gruby to postaw router na I piętrze.  WR740N v4.x będzie lepszy od podanego przez Ciebie D-Linka

Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem po co kupować router i komplikować sobie życie w konstruowanie dwóch osobnych sieci a raczej zapewnieniu komunikacji pomiędzy nimi. Nie lepiej kupić AP i postawić go na I piętrze masz wtedy jedną sieć. Tak naprawdęwidzętakie rozwiązania:

1. kupujesz wspomniany AP łączysz go kablem z routerem i stawiasz go na I piętrze

2. możesz kupić repeater czyli urządzenie które łączy się bezprzewodowo z liveboxem i dodatkowo wzmacnia sygnał sieci WiFi rozgłaszanej przez Liveboxa lecz tu trzeba się liczyć z spadkiem prędkości WiFi

3. jak masz dobrze zrobioną instalację elektryczną to może lepiej by było wybrać PLC???

Link to post
Share on other sites

pikolo000 :

 

1 . Opcja bez sensu. router wcale nie musi tworzyć odrębnej podsieci a daje większe możliwości rozbudowy sieci ( ceny są identyczne jak AP ) 

2. Opcje totalnie bez sensu ze względu na wydajość trybu repeater

3. może i fakt ale zadko spotyka się te same fazy na różnych kondgnacjach  i nie chodzi tu o "dobrze zrobioną instalację elektryczną" . Mam wrażenie że masz małe pojęcie o tym co napisałeś 

Link to post
Share on other sites

odp.

1. oczywiście że nie musi pod warunkiem że jest możliwość ustawienia go w trybie pracy AP

2. dlatego zaznaczyłem że opcja ta wiąże się z spadkiem pasma

3. problem z PLC występuje jeśli masz trój-fazowy układ zasilania przy jednej fazie nie ma problemu wszystko zależy od jakości wykonania samej instalacji

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...